Надто прямолінійний і не бажає домовлятися: Психологічний портрет Анатолія Гриценка

Кандидат у президенти України Анатолій Гриценко не звик обходити гострі кути, а небажання домовлятися може стати його слабким місцем

Надто прямолінійний і не бажає домовляти…

Depo.ua продовжує публікувати серію психологічних портретів кандидатів у президенти України.

Портрет Анатолія Гриценка склав психотерапевт і бізнес-консультант Дем'ян Попов. Далі - текст експерта.

Портрет складений на основі інформації, отриманої з відкритих джерел – інтерв'ю, біографічних даних та ін.

Кандидат виглядає впевнено і спокійно – іноді занадто. Емоцій мало, і вони відображаються в інтонації, міміці, тільки коли тема для кандидата дійсно важлива, здатна зачепити. По більшості питань висловлює обґрунтовані судження, які виглядають як його власні. Практично не зустрічається помилкових і вкрай мало маніпулятивних послань, що відрізняє його від інших кандидатів. Прямолінійність Гриценко може відлякувати частину глядачів, адже у національній культурній традиції - "пом'якшення", обходження гострих кутів і конфліктів.

Анатолій Гриценко готовий брати відповідальність за свої дії і навіть шукає її. Його претензії до інших політиків здебільшого саме про уникнення відповідальності.

Високі показники особистої мужності та інтелекту. Майже немає пауз, або завчених фраз типу "це хороше питання", перед відповідями навіть на "незручні питання".

Досить високий рівень агресії – у вираженні своєї позиції або необхідних дій – наприклад те, що Крим – необхідно було захищати, і хоча втрати були б, але незмірно менші, ніж у подальшій війні. Характерно, що Гриценко частіше засуджує не конкретних людей, а їхні дії або бездіяльність.

Високий ступінь реалістичності, що очевидно також відлякує частину електорату. Кандидат відкрито, але без істерики, говорить про ситуацію з корупцією, зловживання владою, збройним конфліктом. Відповідаючи на питання про повернення Криму або повернення трудових мігрантів", не приховує складності цих проблем і тривалого процесу їх вирішення.

Говорячи про інших значущих постатей, не знецінює їх.

"Янукович тертий калач, нічого не робив просто так", з Путіним має сенс зустрічатися на завершальних етапах переговорів щодо окупованих територій (якщо, звичайно, такі переговори будуть). Крим може повернутися в Україну, тільки після відходу Путіна від влади.

Брак гнучкості, емоційності, спокійна манера вести бесіду може сприйматися як відсутність залученості і харизматичності виборцями, привченими до яскравих ефектів "мильної опери" української політики.

В сімейній історії Анатолія Гриценка досить коротко і вагомо звучить історія батька – військового, танкіста, а потім гірничо-рятувальника. Саме його приклад привів кандидата в суворівське, а потім у військове училище. Можливо, саме досвід суворівського училища навчив відповідальності. Робота батька – рятувати інших людей, що опинилися в складній або загрозливій ситуації. Зараз Гриценко бачить свою місію у "порятунку" країни. Багато поваги у його словах про матір. Видно, що дружина і діти займають важливе місце в житті кандидата – причому він говорить про це без пафосу.

В цілому фігуру Анатолія Гриценка можна описати як досить цілісну і послідовну у своїх діях. Він займає "дорослу" позицію, що для сучасного українського суспільства, у більшості віддає перевагу інфантильну, ілюзорну реальність може бути нестерпною.

Небажання домовлятися, чітке і прямолінійне визначення цілей і пріоритетів робить честь Гриценко як людині, але можуть бути його слабким місцем як політика.

Також читайте: Маніпуляції і прихована агресія: Психологічний портрет Юлії Тимошенко

Конфлікт з Коломойським і підігравання ілюзіям: Психологічний портрет Володимира Зеленського

Подвійне життя і страх покарання: Психологічний портрет Петра Порошенка

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme