Закон про перехід релігійних громад до ПЦУ забороняє будь-які маніпуляції з майном

Ддоопрацьований законопроект №4128-д "Про внесення змін до деяких законів щодо підлеглості релігійних організацій та процедури їх державної реєстрації зі статусом юридичної особи" забороняє будь-які маніпуляції з майном

Про це повідомив директор департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш під час брифінгу щодо державної реєстрації Помісної церкви, передає Depo.ua.

Так, він пояснив, що раніше коли громада здійснювала якісь рухи, щоби схвалити рішення щодо свого канонічного чи юрисдикційного підпорядкування, хтось міг паралельно змінювати інформацію в державному реєстрі, чи здійснювати якісь інші дії.

"Наприклад, відчужували від громади власність її нерухому. Переписували цю власність на приватних осіб… Тепер цього бути не може", – зазначив Юраш.

"Від часу, коли державний орган дізнається, що у громаді почалися процеси, пов'язані з реалізацією права на зміну підпорядкування (це може бути чи центральний орган виконавчої влади… або відповідний підрозділ обласної державної адміністрації), це означає, що дії з майном мають бути припинені до вирішення цих канонічних юрисдикційних процесів", – наголосив експерт.

Нагадаємо, 20 грудня Верховна Рада України схвалила за основу та в цілому проект закону, який зобов'язує УПЦ МП перейменуватися на Російську православну церкву (РПЦ).

Того ж дня голова ВР Андрій Парубій підписав закон, за яким УПЦ (МП) перейменують у російську церкву.

В УПЦ МП вважають рішення Верховної Ради про перейменування церкви неконституційним і просили президента України накласти вето на відповідний закон.

А 17 січня Рада ухвалила закон про перехід релігійних громад до ПЦУ - доопрацьований законопроект №4128-д "Про внесення змін до деяких законів щодо підлеглості релігійних організацій та процедури їх державної реєстрації зі статусом юридичної особи".

Довідка: 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому Соборі представники УКП КП, УАПЦ та УПЦ МП ухвалили рішення про створення Єдиної помісної автокефальної церкви – Православної Церкви України, і обрали нового предстоятеля – Митрополита Київського Епіфанія.

5 січня у Стамбулі відбулася церемонія підписання Томосу Вселенським патріархом Варфоломієм.

9 січня Томос для України підписали всі члени Синоду Вселенського Патріархату.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme