За що образили Маму Пісків

Волонтер Євдокія Попович, більш відома як як "Мама Пісків" та "Степанівна" повідомила, що її медичний пункт обікрали "аватари" зі 128 гірсько-піхотної бригади

Журналісти depo.ua розбиралися в обставинах цього злочину

Хто така Євдокія Попович знають, мабуть, всі атошники від Чонгара і до Чопа. Цивільний лікар з Івано-Франківщини, мати шести дітей стала військовим медиком-волонтером. Їздить на передову, рятує поранених бійців, вивозить з під обстрілів.

Сотні вояків врятувала, лікувала рани, втішала, виховувала, колисала і няньчила.

Бійці звуть її мамою. Вона їх – синочками. Маленька, світленька, шустра, ніжна і сувора. Безстрашна. Кажуть, коли в Степанівни ламається автівка, вона бере рюкзак і суне пішки. Кажуть, що в неї завжди можна знайти гарячу каву і тепле слово. Вже третій рік як Мама Пісків майже живе на передовій. Перший її медичний пункт потрапив під обстріл. Вона облаштувала другий в Пісках, зробила навіть операційну.

Ще там була кухня – маленька, затишна. І ще невідомо, де життів було врятовано більше – в операційній, чи на затишній кухоньці, де під каву йшли розмови про те, що неможна впадати у відчай, озлитися, що треба більше не пиячити. Одружитися. І зуби перед цим полагодити....

Степанівна розповідала, що й найсміливіші хлопці дуже бояться лікувати зуби. Іноді доводиться сидіти біля них в стоматолога і тримати за руку, щоб було не так боляче.

А тепер Степанівні боляче. На своїй сторінці в "Фейсбуці" вона виклала світлини, на що перетворили її волонтерський медичний пункт. Пише, що це справа рук бійців 128-ї.

За що образили Маму Пісків - фото 1


Не відомо, чи знала вона, кого саме впускає до себе – в соцмережах Степанівна не відповідає, а телефон – поза зоною, зв'язок дуже поганий. Судячи з розпачу волонтерки – не знала. Тим паче, що Мама Пісків дуже суворо ставилася до пияків і навіть до себе на поріг їх не впускала, поки не протверезіють.

Спочатку здається, що хлопці просто похапцем збиралися і залишили по собі великий безлад. Неприємно, але можна якось пережити.

За що образили Маму Пісків - фото 2

За що образили Маму Пісків - фото 3

Чи можливо, ці "вояки" самі туди потрапили, без її дозволу. Якщо уважно почитати дописи Степанівни, можна зрозуміти, що вона знає винних.

За що образили Маму Пісків - фото 4


Але потім розумієш, що волонтерку обікрали. Витягнули холодильник, телевізор, газову плиту, пилосос, іншу побутову техніку. А що залишилося - потрощили

За що образили Маму Пісків - фото 5

За що образили Маму Пісків - фото 6

За що образили Маму Пісків - фото 7

Прізвища "квартирантів" Мама Пісків не повідомляє.

Для заступника командира 128-ї бригади по роботі з особовим складом Євгена Бондаря питання depo.ua про те, чи справді його бійці вчинили волонтерці погром, стало новиною. Він провів невеликий розбір, але що трапилося в медпункті пані Попович, ще не з'ясував.

Проте вже впевнений, що якби волонтерка, відїжджаючи, здала медпункт під охорону комбату, таке б навряд чи трапилося.

"Вона не сказала, що там з цінних речей залишалося, не сказала, що треба охороняти. Зрештою, якби я знав, що Степанівна їде, я б туди свої медиків заселив, - емоційно розповідає полковник Бондар. – Зараз ми в Пісках стоїмо, і починається - якщо десь щось в будинках зникло, будуть в усьому підозрювати нас..."

Нервує. Зізнається, що аватари в 128 бригаді є – але вони у всіх підрозділах є. Це ж не весь підрозділ такий.

За словами Бондаря, комбат вже розбирається, хто там мешкав і що сталося.
Степанівна ці події більше поки що не коментує. Скоріш за все, вона стала жертвою своєї доброти і аватарів, які час від часу залишаються без нагляду. 

Журналісти depo.ua слідкуватимуть за розвитком подій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна