З допомогою свині вчені дізналися про склад води в організмі людини

У Томському політехнічному університеті (ТПУ) і Павлодарському державному педагогічному університеті встановили склад води, що міститься в живих організмах

Для дослідження фахівці використовували воду з органів семимісячного поросяти, повідомляє Depo.ua з посиланням на Vzglyad.az.

За фізіологічними характеристиками, вона максимально близька до тієї, що міститься в тілі людини.

Вчені вивчили рідину з крові, селезінки, печінки, нирок, легень, м'язову тканину і підшкірний жир. Воду добули за допомогою вакуумної установки, а потім нагрівали до утворення конденсату.

Виявилося, що у воді із живого організму міститься 70 хімічних елементів, у тому числі уран, торій, бром, свинець, залізо, алюміній і рідкоземельні елементи. У м'язах - високий рівень заліза, у крові - багато барію, брому, свинцю і вісмуту. Найбільше в рідинах натрію, кальцію, кремнію і калію.

Окрім того, хімічний склад відрізняється в різних органах. Зокрема, у крові накопичуються 25 елементів, а в селезінці - 19.

Вчені сподіваються, що подібні дослідження допоможуть при оцінці екологічної ситуації. Зараз для цього аналізують рослини, ґрунт та інші компоненти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme