Традиції з перчинкою: як урізноманітнити святкові застілля (НОВИНИ КОМПАНІЙ)

Бути вірним традиціям — благородна справа, але не обов'язково слідувати "дідівським" методам. А що, як додати щось своє і зробити свято більш сучасним, цікавішим — так би мовити, "додати перцю" теплим віковим традиціям?

Традиції з перчинкою: як урізноманітнити…

Зима — справжній святковий сезон. До нього починають готуватися ще з кінця осені, а на початку грудня вже все сяє яскравими вогнями, виблискує різнокольоровими стрічками, у вітринах красуються новорічні інсталяції, а перехожі, заклопотані підготовкою, поспішають за подарунками.

У кожного — своє уявлення про те, як провести час так, аби емоцій вистачило на цілий рік. Проте незмінним залишається застілля, без якого складно уявити навіть невеличке свято.

Традиційно

Традиційне святкування — не значить банальне і скучне. Перш за все слід більше дізнатися про традиції певного свята. Наприклад, у Святвечір — його ще називають Голодного кутею — прийнято вечеряти разом із сім'єю. Раніше в цей день хрещеники несли кутю своїм хресним батькам. Перед застіллям господар будинку повинен нагодувати всіх домашніх тварин і підкинути вгору ложку куті для достатку в наступному році. Під час приготувань до свята під скатертину на кожному куті столу клали зубчик часнику, який мав оберігати від поганого всю сім'ю, і пучок запашних трав.

Такі традиції живі й зараз. Однак кожна сім'я вносить в них щось своє. Одні традиційно запрошують друзів, інші готують особливий перелік страв, розбавляючи традиційне меню більш вишуканими наїдками. До речі, їх повинно бути не менше 12. Зіркою столу вважається кутя, яку кожна господиня готує за сімейним рецептом. Раніше на святковому столі обов'язково повинна була бути медовуха, яку традиційно пили на святі збору врожаю. Сьогодні ж пікантності вечірньому частування додає Nemiroff "Українська медова з перцем". Настоянка на 27 запашних степових травах, смак якої балансує медовий солод і перцеву гіркоту, стане ідеальним доповненням до столу, де все нагадує про вікові традиції.

Незвично

Напевно, у кожного є улюблене місце поза домом. Як правило, з ним пов'язано багато яскравих спогадів і важливих подій. Саме туди манить щоразу, коли з'являється можливість кудись вибратися з друзями або рідними. Парк, дах з терасою, головна площа міста або святково прикрашена набережна, звідки відкривається гарний вид, занедбаний будинок або найнепередбачуваніше місце, яке здається вам найбільш підходящим для веселого і незвичайного свята, стане ідеальним для зустрічі Нового року. Адже в святкову ніч з яскравими гірляндами, феєрверками і веселою атмосферою будь-який куточок буде особливим.

Якщо ви вирішили відзначати поза домом, однією тільки святковою атмосферою не зігрієшся вночі і точно не наїсися. І яке ж свято без традиційного застілля? У цьому випадку все необхідне можна взяти з собою. А великій компанії без міцних напоїв не обійтися. Глінтвейн і перцівка взимку користуються особливим попитом. І якщо ви вирішили зробити свято незвичайним і провести його в особливому місці, перчинки цій події додасть Nemiroff "Українська медова з перцем", яка загострить емоції і відчуття. У ній унікальним чином поєднуються гіркота перцю чилі і медовий солод, які зігрівають не тільки тіло, а й серця. Солодка гострота, знайома кожному українцеві, нагадає про сімейні традиції і важливість моменту, проведеного в колі близьких.

Активно

Варто хоч раз провести свято в якомусь незвичному місці або в іншій країні, і пригод вже буде хотітися постійно. Адреналін зашкалює лише від думки про те, якою може бути зустріч Нового року, скажімо, в наметі в горах, в улюбленому куточку на околиці міста або навіть на повітряній кулі. Якщо вам не до душі традиційне застілля біля телевізора, є безліч варіантів, як провести його незабутньо.

Для романтиків або любителів активного відпочинку можна зустріти Новий рік далеко від суєти в горах. Не важливо, це намет або маленький затишний будиночок, але це буде місце, куди ви будете повертатися в думках ще багато разів потому, згадуючи тріск палаючих дров, казкові гілки дерев в снігу і щасливі посмішки близьких людей.

Для любителів екстриму підійде політ на повітряній кулі над зимовими просторами. Навряд чи багатьом вдавалося бачити святкові салюти зверху. На висоті кількох десятків метрів над землею, де перехоплює подих, усі емоції особливо яскраві. Такий початок року ставить високу планку для його продовження.

Але якщо ви не готові для такого радикального святкування, можна зібрати друзів на міському катку або на найвищій горі недалеко від будинку і влаштувати веселе свято зі справжніми зимовим веселощами і сніговими боями. Зігрітися після такого активного святкування допоможе традиційне українське застілля з міцними напоями, а компанія близьких людей надасть святу атмосфери абсолютного щастя.

Яким би не було ваше свято: в колі сім'ї або з друзями, традиційним або сучасним — не бійтеся додати перчинки в цей день. Адже саме яскраві, насичені, приємні спогади — те, що зробить будь-яке свято неповторним і зігріє в найлютіші морози.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme