Юпітер створив атмосферу Землі, - вчені

Співробітники Лабораторії реактивного руху американського космічного агентства NASA відкрили раніше невідому функцію Юпітера
Depo.Життя
8 лютого 2016 21:00
ФОТО: depo.ua

Багато років вважалося, що Юпітер служить космічним щитом, що захищає Землю від комет та інших об'єктів. Популярною була гіпотеза про те, що газовий гігант приймає на себе удари астероїдів, а також змінює їх траєкторію, відводячи від нашої планети. Однак проведене дослідження довело, що є у нього й інша, більш важлива роль, повідомляє Universe Today, передає rg.ru.

Вчені створили симулятор Сонячної системи і простежили еволюцію 30 тисяч космічних об'єктів, що пролітали між Юпітером і Сатурном протягом 100 мільйонів років. Багато з них в підсумку опинилися на орбіті, що перетинається з орбітою нашої планети. Моделювання показало, що Юпітер вловлював їх і перенаправляв всередину Сонячної системи, уповільнюючи швидкість до безпечного рівня.

При зіткненні з Землею космічні об'єкти не тільки нарощували її масу, але і забезпечували необхідними для виникнення життя речовинами. Дослідники вважають, що без Юпітера на нашій планеті не з'явилася б атмосфера. Експеримент допоміг по-новому поглянути на процеси, що відбуваються у Всесвіті. Зокрема, вчені припускають, що зоряні системи з подібними Юпітеру планетами можуть містити планети земного типу, підходять для зародження і розвитку життя.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя