Юпітер створив атмосферу Землі, - вчені

Співробітники Лабораторії реактивного руху американського космічного агентства NASA відкрили раніше невідому функцію Юпітера

Багато років вважалося, що Юпітер служить космічним щитом, що захищає Землю від комет та інших об'єктів. Популярною була гіпотеза про те, що газовий гігант приймає на себе удари астероїдів, а також змінює їх траєкторію, відводячи від нашої планети. Однак проведене дослідження довело, що є у нього й інша, більш важлива роль, повідомляє Universe Today, передає rg.ru.

Вчені створили симулятор Сонячної системи і простежили еволюцію 30 тисяч космічних об'єктів, що пролітали між Юпітером і Сатурном протягом 100 мільйонів років. Багато з них в підсумку опинилися на орбіті, що перетинається з орбітою нашої планети. Моделювання показало, що Юпітер вловлював їх і перенаправляв всередину Сонячної системи, уповільнюючи швидкість до безпечного рівня.

При зіткненні з Землею космічні об'єкти не тільки нарощували її масу, але і забезпечували необхідними для виникнення життя речовинами. Дослідники вважають, що без Юпітера на нашій планеті не з'явилася б атмосфера. Експеримент допоміг по-новому поглянути на процеси, що відбуваються у Всесвіті. Зокрема, вчені припускають, що зоряні системи з подібними Юпітеру планетами можуть містити планети земного типу, підходять для зародження і розвитку життя.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя