Яценюк, Ярош, Шухевич: Мазур розповів, кого ще Росія включила до "кавказької справи"

Росія свого часу включила до розшуку в одній справі з Ігорем Мазуром незрячого керівника УНА-УНСО Юрія Шухевича, й людину, якій під час війн на Кавказі було 3,5 роки
 

Про це розповів працівник Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини, ветеран АТО Ігор Мазур ("Тополя") у Любліні, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Інтерпол, який раніше не ставив нас у чорний список, тих, хто на Кавказі десь висвітлював ті злочини, які робила російська армія як в Грузії, так і в Чечні, то зараз Інтерпол включив нас у розшук. Не виключаю, що крім мене й інші можуть бути у списку. Воно трошки смішно, якби не було так грішно. У тій справі, в якій проходжу я, проходить і Арсеній Яценюк, проходять брати Тягнибоки, Ярош і ще дам десь є п’ятеро хлопців. Раніше у цій справі проходив Микола Карп’юк і Станіслав Клих, які ніколи не були в Чечні, але це не було важливо для російського правосуддя в лапках, – розповів Мазур.

Він розповів, що до цього списку потрапив Ярослав Лагнюк, якому під час війн на Кавказі було 3,5 роки.

"Ця справа робилася людьми, які неадекватно оцінювали роки народження, стан здоров’я людей. Бо в цій справі навіть деякий час проходив пан Юрій Шухевич, який сліпий, але оскільки він входить до керівництва УНА-УНСО, то його теж як бойовика включили у цю справу, і Ярослава Лагнюка, це наш голова виконкому, якому на той час було 3,5 роки, так само включили у цій справі, тобто, що він теж закатував там 10 росіян, що він брав участь у бойових діях", – додав він.

Він зауважив, що різні міжнародні структури починають занадто суворо підходити до українців, згадав справу нацгвардійця Віталія Марківа і як вона закінчилася в Італії, а також те, що Рада Європи приймала російську делегацію.

"На жаль ми бачимо, що стара Європа зараз починає домовлятися з Росією, як Франція, Німеччина, так і Італія, Іспанія. Країни Прибалтики і Польща — це наші найближчі союзники, і ми чудово розуміємо, що тільки об’єднавши наші зусилля, ми можемо протистояти окупантам", – зазначив Мазур.

Нагадаємо, 10 листопада омбудсвумен Людмила Денісова повідомила, що суд щодо Мазура у Польщі скасували, бійця віддали на поруки Генконсулу України.

Ігор "Тополя" Мазур подякував українській владі та опозиції за те, що вони спільно діяли заради його звільнення.

Мазур зазначив, що Росія почала активно працювати на міжнародному рівні, а міжнародні структури занадто суворо ставляться до українців.

Довідка: 9 листопада, стало відомо, що у Польщі, за запитом Росії, затримали ветерана АТО та лідера УНА-УНСО Ігоря Мазура.

Пізніше стало відомо, що українські дипломати працюють над звільненням Мазура, а український консул зміг із ним зустрітися.

За його словами, питання щодо екстрадиції Мазура до Росії вирішуватиме польська сторона.

Водночас, за інформацією ЗМІ, суд у справі затримання в Польщі Мазура може відбутися вже у неділю.

МВС України, у зв'язку із затриманням Мазура, привернуло увагу Інтерполу та компетентних органів Польщі до спроби Росії неправомірно використати його інструменти для політично вмотивованих переслідувань українців, а також порушення міжнародного законодавства.

Також віцеспікер Сейму Польщі Малгожата Гошевська повідомила, що затримання на польському кордоні Мазура є виключно технічним виконанням республікою міжнародних угод та зобов'язань. Вона також наголосила, що це – наочний приклад використання Кремлем інститутів міжнародного права для політичної помсти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme