Як зробити маску від коронавірусу і чи дійсно вона захищатиме

На тлі постійних новин про коронавірус медичні маски в українських аптеках стали стрімко дорожчати, тож багато людей задумалися над тим, аби почати виготовляти їх самостійно. Тим паче, що ефективність у звичайних медичних масок та якісно зроблених у домашніх умовах – однакова

Як зробити маску від коронавірусу і чи д…
Фото: Shutterstock

 

Depo.ua наводить кілька способів зробити маску у домашніх умовах та розповідає, чи дійсно вона захистить від коронавірусу та інших інфекцій.

Аби зробити звичайну ватно-марлеву пов’язку, вам знадобляться такі складові:

- марля (90х60 см)

- вата. (розмір 15х15 см, товщина - 1 см).

Як зшити маску?

У відрізок марлі загортаємо вату таким чином, щоб утворилося 3 шари. Верхній і нижній край акуратно підвертаємо.

Далі підрізаємо марлю по краях для отримання 2 пар зав'язок.

В якості альтернативного матеріалу можна використовувати бинт, який точно знайдеться в домашній аптечці. Для створення захисної маски досить відрізка 7м х 14 см. Ватяну прокладку робимо розміром 14 х 14 см. Відрізаємо 60 см бинта і загортаємо в нього вату в 4 шари.

Зав'язки для такої маски робляться з залишків бинта. Беремо 80 см тканини, розрізаємо навпіл уздовж і звертаємо кожен відрізок трубочкою. Потім протягуємо зав'язки в нижній і верхній частинах пов'язки і зшиваємо.

Як аптечна, так і ватно-марлева медична маска повинні закривати не тільки рот, але і ніс і щільно прилягати до обличчя.

У наступному відео ви можете побачити варіант створення маски лише зі старої футболки:

(Щоправда, щодо будь-якої ефективності останньої ми нічого не можемо говорити. Як і щодо наступної пропозиції...)

Для найбільш "легкої" маски знадобляться лише два складники: паперові рушники та канцелярські гумки. 

Склавши рушники у кілька разів, та оформивши їх "гармошкою", до кінців ретельно закріплюють гумки, які виконуватимуть роль утримувачів маски.

Робити це пропонують наступним чином:

Звісно, ви можете експериментувати та вигадати найбільш зручний для вас варіант. Так, наприклад, у  2009 році американка українського походження Олена Боднар отримала Шнобелівську премію з медицини за винайдення бюстгальтера-респіратора. Щоправда, за призначенням він мав допомагати від хімічних атак. 

 

Image result for emergency bra

За словами Боднар, на думку про створення такого бюстгальтера її навела аварія на Чорнобильській АЕС: "Таким чином, респіратор завжди буде поруч". 

За кілька митей бюстгальтер перетворюється на 2 окремі маски. 

Image of RAD Emergency Bra

Джерело фото: ebbra.com

 

 

 

 

Чи дійсно вам потрібно носити маску, аби врятуватися від нового коронавірусу?

Ні. Навіть якщо по сусідству із вами є випадки COVID, вам не  потрібно купувати або носити будь-які маски для обличчя. Про це для Forbes повідомляє фахівець з профілактики інфекцій Елі Перенцевіч, доктор медичних наук, професор медицини та епідеміології в Медичному коледжі Університету Айови.

"Пересічній здоровій людині не потрібно носити маску" – каже Перенцевіч. "Немає жодних доказів того, що носіння масок здоровими людьми захистить їх. до того ж, часто  вони носять їх неправильно, і можуть таким чином лише збільшити ризик зараження, адже маски постійно контактують з обличчями людей".

Вам потрібно носити маску, тільки якщо ви захворіли. По-перше, більшість масок, які ви можете купити або зробити самостійно, абсолютно не заважають проникненню вірусу у ваш рот або ніс. Коронавірус передається через краплі, а не через повітря. Отже, ви не можете вдихати його випадковим чином. Втім, це також означає, що стандартна хірургічна маска, яку, ви можете знайти у більшості аптек, не допоможе. Ці маски призначені для утримання крапель, а не для запобігання їх потраплянню у ваш організм. Їх призначення – не дати іншим людям захворіти.

"Єдиний випадок, коли вам варто одяонути маску, – це якщо ви захворіли і повинні покинути будинок", – каже Перенцевіч. "Якщо у вас грип або ви думаєте, що у вас є COVID, ви надягнете маску, щоб захистити інших, у тому числі інших мешканців вашого будинку".

Що може захистити мене від вірусу, якщо не маска?

Тип засобів захисту, що здатен захистити здорового користувача від інфекції і в той же час, одягнений на хворого, перешкоджає розповсюдженню вірусів, називається респіратором. 

Як пояснює 3M, великий виробник масок і респіраторів, такі вироби повинні мати рейтинг ефективності "N95", "FFP2" або аналогічний. Одноразові медичні респіратори можуть скидатися на стандартні хірургічні маски, але їх необхідно викидати після одного використання. Багаторазові респіратори, в яких використовуються змінні фільтри, зроблять вас дещо схожими на гігантську комаху. Хоча мешканців заражених міст і країн такий  побічний ефект не надто бентежить. 

Чому б не купити медичний респіратор N95?

Люди, які носять медичні респіратори, пройшли навчання тому, як саме їх використовувати, щоб захистити себе – наприклад, забезпечити, щоб маска формувала герметичне ущільнення з обличчям.

Але незалежно від того, наскільки правильно ви носите респіратор, жоден з них не усуне загрозу повністю, відзначає 3M. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme