Як заточити ніж: Дієві поради

Добре заточений ніж полегшує хатні справи і значно зменшує час на їх виконання

Журналіст відділу «Життя»
Як заточити ніж: Дієві поради…
Фото: Pixabay

Аби ножі були гострими і готовими до роботи, можна час від часу носити їх до спеціальних майстерень. А можна завжди мати під рукою інструменти, які допоможуть загострити ножі своїми силами. 

Depo.ua розкаже про головні правила заточки ножів. 

Як правильно заточити ніж в домашніх умовах: види та способи точіння 

ніж і овочі

Міцність і гострота ножа залежить від матеріалу, з якого його зроблено. А від гостроти ножа, відповідно, залежить якість та товщина нарізки. Тому для приготування страв гострота ножа вельми важлива. 

Як заточувати: техніка процесу

Найголовніше у процесі заточки – це кут заточування ножа. Який обрати кут, залежить від виду інструмента. Правильно обраний кут забезпечить баланс розподілу навантаження на основу ножа – клинок, а значить, і якісніший результат.

  • Кут 55-70 градусів – столові ножі, якими нарізаємо приготовані м'ясо та рибу. 
  • 30-45 градусів – для похідних ножів.
  • 30-35 градусів – звичайні кухонні ножі, якими користуємося щодня.
  • 25-30 градусів – для обробки сирого м'яса та риби. 

Обрати кут для заточки ножа допоможе універсальна таблиця:

таблица наклона точения для ножей

Як точити керамічний ніж

Кераміка –  ніжний матеріал, тому відомі методи заточки не підійдуть. Оптимальний варіант –  придбати точило з алмазним напиленням, яке не пошкоджує лезо. Лише такий вид заточки не зіпсує керамічний ніж і зробить його гострішим. 

Чим заточувати: види інструментів для заточки ножів 

Саме від якості абразивного матеріалу, яким заточуєте ніж, залежить наскільки гострий та гарно ріжучий інструмент ви отримаєте. Одні види "точилок" можна використовувати щотижня для підтримки ножів у робочому стані, інші ж – доволі потужні і допомагають досягти мети у лічені хвилини. 

Механічні та електричні точилки

механічна точилка

Існує чимало видів механічних точилок, серед яких роликові та V-подібні. Найбільший мінус – це немала ціна, проте механічна точилка дозволяє швидко та надійно заточити ніж, обравши отвір під розмір інструмента. 

Плюс. Легка у застосуванні

Електрична точилка універсальна, адже підходить не тільки для ножів, а й для ножиць та викруток. Один із найдорожчих способів заточити ніж. Професійна точилка коштує 200 доларів. 

Плюс. Кут заточування обирається автоматично

Як заточити ніж механічною та електричною точилкою, має бути вказано в інструкції до виробу.  

Мусат

мусат

Мусат – сталевий стрижень, овального або круглого січення з поздовжніми насічками. Цей вид заточки для ножів є більш профілактичним, ніж універсальним. Мусат править лезо, але майже не гострить, тому його доводиться використовувати часто. 

Плюси. Підійде для початківців і є безпечним.

Як заточити ніж: тримаємо мусат у лівій руці, а правою ставимо ніж на верх мусата. Починаємо рухати клинок під кутом близько 20 градусів на себе легким рухом. Потім мусатом проводимо по лезу ножа знизу вгору. 

Брусок або камінь

брусок для точіння ножів

Існує чимало видів таких "точилок": японські водні, керамічні, алмазні, природні.  

Плюси. Дешевий 

Як заточити ніж: ополоснути брусок водою і протерти губкою з краплиною засобу для миття посуду. Підкладасти під брусок рушник чи дощечку. Обрати кут і почати точити. Детально подивитися на цей процес можна у відео.

Фото: Розетка, 5lopat.com.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme