Як захистити свій акаунт у соцмережі: Що робити, якщо вас зламали

Злам акаунтів у соцмережах ставить під удар конфіденційну інформацію, а нерідко і банківські рахунки. Те саме стосується і ситуації, коли користувач надає дані неперевіреним ресурсам. Втім, якщо дотримуватися кількох нехитрих правил, ризики можна знизити до мінімуму

Журналіст відділу «Життя»
Як захистити свій акаунт у соцмережі: Що…
Фото: Pixabay

Depo.ua розповідає про головні принципи безпеки у соцмережах. 

Конфіденційність у соціальних мережах та в інтернеті

Правила роботи в інтернеті доволі прості, хоча пам'ятають про них не всі. 

Оновлюйте програмне забезпечення

Від вірусів та небезпечних додатків захищають не тільки антивірусні програми, а й звичайне ПЗ (програмне забезпечення, – ред.). Головне вчасно його оновлювати і не ігнорувати пропозицію вашого гаджету.

Перевірка сайтів

Якщо ваш браузер позначає сайт як безпечний (зелений надпис в адресі браузера, – ред.), сторінці можна довіряти. Ніколи не вводьте свої дані на "небезпечних" (червоних) сайтах. Ділитися даними картки можна лише під час захищених сесій, про це свідчить позначка ключа. 

Фішинг

Ніколи не переходьте за невідомим посиланнями, які злочинці чи шахраї надсилають на особисту електронну адресу та на месенджери у соцмережах. Якщо адреса вам незнайома, просто не звертайте уваги, а якщо лист потрапив до спаму – ігноруйте його. Не повідомляйте жодних даних стороннім особам, навіть, якщо вам здається, що це ваші друзі, які пишуть з  акаунтів знайомих. 

Пароль

Подбайте про те, аби пароль був складним та надійним (для цього існує безліч сайтів, які перевіряють безпечність та складність паролю, – ред.) та змінюйте його кожні три місяці. Краще обрати поєднання великих та малих літер, а також цифр. 

Не використовуйте функцію "запам'ятовування паролю" вашим гаджетом. Звісно, це дуже полегшує життя, проте не тільки вам, а й хакерам, які полюють за особистою інформацією.

У жодному разі не використовуйте один пароль для всіх соцмереж.

Оновлення додатків

Це правило зможе вберегти вас від зламу, адже нові версії зламати майже неможливо. 

Вхід до мереж через чужий WI-FI

Загальнодоступний Wi-Fi – відмінний спосіб проникнення хакерів до ваших гаджетів та викрадення паролів і даних. Якщо не можете обійтися без зв'язку, користуйтеся VPN.

Двофакторна аутентифікація

Увімкніть цю функцію і тоді, окрім пароля, будете проходити перевірку входу за допомогою відбитку чи секретного питання. 

Обережність

Якщо можете не надсилати кондиційну інформацію: це не тільки паролі до сайтів, дані кредиток, паспортів, а й особисті пікантні фото, не надсилайте. Навіть видалені дані хакери можуть поновити. Обирайте соцмережі з технологією наскрізного шифрування.

Які соцмережі піддаються постійному зламу

На жаль, Facebook, Instagram, Twitter і Snapchat зламують частіше за інші соцмережі. Саме тому компанії-творці постійно працюють над удосконаленням системи зберігання особистих даних, але повністю вирішити проблему наразі не виходить. 

Зламали обліковий запис у соціальних мережах: що робити

Спочатку слід зрозуміти, що вас справді зламали.

Ознак зламу аккаунту

  • отримання листа електронкою про зміну паролю, якщо ви цього не робили
  • проблеми зі входом в акаунт
  • в акаунті з'являється дивна активність: незнайомі люди у вас у друзях, незрозумілі листування
  • реклами та спаму стало більше
  • інший обліковий запис, який використовує ваше ім’я та ваші фото (одразу зверніться до служби підтримки соцмережі)
  • ваш акаунт має контент, який ви не публікували
  • вхід до облікового запису з іншого (незнайомого вам) місцерозташування або з пристрою, який вам не належить

Що робити, якщо вас зламали: перші кроки

Отже, якщо ознаки зламу присутні, перш за все потрібно:

  1. Змінити пароль, аби відновити доступ до соцмережі (цей хід надасть можливість знову тримати усе під контролем. Проте, скоріш за все, доведеться змінити паролі для всіх інших акаунтів інших соцмереж, до облікового запису, до електронки).
  2. Ви маєте перевірити номер телефону, до якого прив'язано ваш обліковий запис. Якщо бачите незнайомі номери, терміново видаліть їх. 
  3. Увімкніть двофакторну аутентифікацію, яка, зазвичай, містить не тільки пароль, а й код, який приходить на ваш мобільний телефон (або відбиток пальця, або відповідь на таємне питання чи Face-ID)
  4. Перевірте дозволи вашого облікового запису та обмеження доступу до зовнішніх додатків чи гаджетів (краще за все видалити такі дозволи чи вимкнути)
  5. Обов'язково заявіть про факт зламу у службу підтримки соцмережі (Facebook Help Center, Twitter Help Center, Instagram Help Pagе, LinkedIn Report, Telegram Support Page). 
  6. Зайдіть у кожну соцмережі і перевірте усі налаштування, аби убезпечити себе надалі.
  7. За будь-якої можливості повідомте близьких, рідних та коло спілкування про те, що стався злам вашого акаунту. Це убезпечить ваших близьких від можливості бути ошуканими шахраями, які у такі моменти просять гроші чи іншу допомогу.
  8. Встановіть антивірус. 

Як захистити обліковий запис від зламу: чи допоможе верифікація або "синя галочка"

В Instagram ще одним способом убезпечити себе від шахраїв є "синя галочка". Спосіб актуальний для бізнес-акаунтів та публічних людей, чиєю популярністю можуть скористатися у цілях наживи. 

Синя галочка – це надійний спосіб захистити інформацію. Але отримати верифікацію не так вже і просто. Хтось платить спеціальним агенціям тисячі доларів, проте потім на результат можна чекати місяцями і не зрештою не дочекатися.  Адже усі рішення щодо "синьої галочки" приймають лише співробітники соцмережі. Оптимально отримати верифікацію самостійно та безкоштовно.

При цьому галочка не убезпечить від тіньового бану, штрафів та покарань за порушення правил Instagram. 

Умови отримання "синю галочку" аккаунту

  • ваш контент має бути унікальним
  • правила спільноти не мають порушуватися
  • ваш обліковий запис має бути відкритим для всіх (жодних "підзамкових" фото)
  • ви маєте бездоганну репутацію (без ботів, накруток та спаму)
  • скажіть "ні" алкоголю, курінню та наркотикам (чи хоча б не демонструйте це на власній сторінці)
  • без аморального контенту та фото у стилі "ню"
  • ви не маєте брати участь у релігійних та політичних диспутах
  • велика кількість іноземної аудиторії – великий плюс
  • ваш профіль має індексуватися у Google (важливий показник впізнаваності)
  • якщо понад 20 ЗМІ публікувало інформацію про вас – тоді "синя галочка" майже у вас у кишені (чи біля ніку)

А тепер про плюси "синьої галочки". Завдяки верифікації фоловерам буде легше вас знайти, а довіра до вас зросте. Якщо у вас нема 10 тисяч підписників, ви все одно зможете розміщувати посилання у сторіз. Ви не зможете стати жертвою шахраїв, які, наприклад, будуть проводити розіграші та гіви від вашого імені. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme