Що робити, якщо ваше авто евакуювали: Як забрати його зі штрафмайданчика і скільки це коштує

Паркуючи авто на вулицях міста, водії часто ігнорують правила зупинок і стоянок, через що транспортні засоби нерідко евакуйовують

Журналіст відділу новин
Що робити, якщо ваше авто евакуювали: Як…
Фото: Сайт КМДА

Якщо у маленьких містах України майже нічого не чули про інспекторів з паркування, то у мегаполісах ними нікого не здивуєш. Тут водіїв постійно штрафують за неправильне паркування, а машини, що заважають проїзду чи безпеці на дорозі, забирають на штрафмайданчик. Забрати евакуйовану автівку коштує недешево, і часу займає немало. І якщо ті, хто мешкає у Києві, знає про такі покарання, то для гостей міста стає несподіванкою, коли вони не виявляють своє авто там, де його залишали. Звісно, проблему можна розв'язати, однак для цього потрібно знати, як правильно. Depo.ua розповідає, за що автомобіль можуть відігнати на штрафмайданчик, і як діяти, якщо це вже сталося.

За що можуть евакуювати автомобіль

Інспектори з паркування працюють вже разом з поліціянтами. Вони наділені правом виписувати штрафи, складати протокол про відправлення автівки на штрафмайданчик й забирати їх, якщо ті припарковані неправильно та ускладнюють дорожній рух. Саме про це і йдеться у Кодексі про адміністративні правопорушення (ст. 265).

штраф за неправильне паркування у києві

Інспекція з паркування може евакуювати автівку, якщо вона стоїть:

  • на проїжджій частині в другому ряді;
  • в смузі громадського транспорту;
  • на тротуарі;
  • на мосту;
  • на залізничних переїздах;
  • на трамвайних коліях;
  • на пішохідному переході (і ближче 10 метрів від нього);
  • на газоні;
  • виїзді з прилеглих територій;
  • значно заважає руху інших автомобілів або пішоходів (такі ТС евакуюють в першу чергу).

Також авто можуть евакуювати за наявність у ньому серйозних несправностей (кермового управління, гальмівної системи та ін.), якщо машина не пройшла транспортне обслуговування, має проблеми з номерним знаком (його відсутність, невідповідність авто тощо).

Який розмір штрафів за неправильне паркування

Сума штрафу залежить від того, за що саме евакуювали авто. Найчастіше це стається через паркування у смугах громадського транспорту, на пішохідних переходах і зупинках громадського транспорту. Зазвичай розмір штрафу становить від 255 до 680 гривень. За виклик евакуатора також доведеться заплатити – до 500 грн, а завантаження транспорту на нього обійдеться від 800 до 1200 грн, залежно від ваги автівки. Вартість стоянки на штрафмайданчику становить від 140 грн на день.

штраф за неправильне паркування

Розберемо кожен штраф детальніше.

  • За несплату паркування водію випишуть штраф у 20-кратному розмірі від вартості однієї години паркування (від 140 грн). А якщо оплатити штраф протягом 10 днів, то діятиме "знижка" у 50%.

  • Водієві, який здійснив зупинку і стоянку в зоні знака, який забороняє це робити, потрібно буде сплатити від 255 гривень штрафу.

  • Якщо зупинитися чи стати в місцях для водіїв з інвалідністю чи осіб, які їх супроводжують, керманичі ризикують потрапити на штраф від 1020 гривень, а при повторному порушенні – від 2040 гривень.

Що робити водієві, який побачив, що його авто евакуюють

Водіям, які вчасно побачили, що їхнє авто хочуть забрати на штрафмайданчик, більше пощастило, ніж тим, чий транспортний засіб таки евакуювали. Адже їм не потрібно буде витрачати час і кошти на те, щоб забрати авто зі штрафмайданчика та платити за його перебування там.

інспектор з паркування

Автомобіль мають вивантажити з евакуатора, а водієві доведеться заплатити штраф без послуг евакуатора. Після цього людина повинна прибрати авто з місця, де заборонене паркування.

Водій евакуатора і будь-хто інший не має права вимагати від водія гроші за вивантаження авто. Якщо ж це сталося, можна звернутися до патрульної поліції або інспекції з паркування, й таким несумлінним працівникам загрожуватиме адміністративна чи кримінальна відповідальність. 

Однак у разі, якщо ви побачили, що авто евакуйовують, але воно має несправності й рух на ньому заборонений ПДР, або ж на ньому немає номера – його все одно можуть відправити на штрафмайданчик.

Коли можна забрати авто зі штрафмайданчика

Повернути своє авто людина може одразу після сплатиза його евакуацію та зберігання, а також штрафу.

У Києві є три штрафмайданчики: вул. Набережно-Лугова, вул. Гната Хоткевича, 20б та вул. Академіка Туполєва, 19; у Львові – вул. Конюшинна, 13; у Хмельницькому – вул. Купріна, 48/1; у Борисполі – вул. Київський шлях, 14; у Дніпрі – вул. Осіння, 6.

Як забрати авто зі штрафмайданчика: покрокові дії

штрафмайданчик

Якщо авто все ж евакуювали, доведеться пройти чимало процедур.

  1. Перш за все потрібно зателефонувати до поліції та дізнатися, чи машину дійсно забрали на штрафмайданчик. Там і скажуть, куди саме, якщо це так. Жителі столиці можуть скористатися сервісом "Майно", де на карті зображено, звідки забрали авто та на який штрафмайданчик відвезли. 

  2. Далі необхідно піти у відділення патрульної поліції, де працівники випишуть постанову у справі про адміністративне правопорушення та дадуть копію акта огляду та тимчасового затримання авто.

  3. Після цього потрібно сплатити постанову і можна вирушати на штрафмайданчик. Там необхідно буде оплатити послуги евакуації та зберігання авто – це можна зробити у відділенні будь-якого банку, через платіжний термінал або через систему онлайн-платежів.

Які документи потрібно мати, щоб забрати авто зі штрафмайданчика

Водієві, який приїхав забирати свій транспортний засіб, обов'язково потрібно мати з собою:

  • квитанції про сплату;
  • затверджену заяву на повернення авто;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт);
  • водійські права;
  • документ, що підтверджує право власності, або страховку;
  • документ, який підтверджує право користування автомобілем, якщо він зареєстрований на іншого власника (необхідно для юрособи та за умови єврореєстрації).

неправильне паркування

Навіть якщо якийсь із документів залишився в евакуйованій автівці, ТС віддадуть, адже у людини є ключі від нього.

Водій, який виявив подряпини на своєму авто після того, як його забрали на штрафмайданчик, може подати до суду. Також до суду мають право звертатися ті, хто не згодний зі штрафом під час евакуації (однак його доведеться спершу все одно сплатити, щоб забрати авто).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme