Як я чекала поліцію

Найгучнішою подією минулого літа стала реформа міліції, а згодом і запуск Нової патрульної поліції
Depo.Життя
16 лютого 2016 07:00
ФОТО: depo.ua
Як я чекала поліцію
Як я чекала поліцію

Молоді хлопці та дівчата вийшли патрулювати вулицями та захищати людей. Першими досягненнями полісменів стали: допомога бубусям, дідусям – то через дорогу переведуть, то пакети важкі допоможуть дотягнути, то робочі "Пріуси" поб’ють, то якогось чиновника оштрафують. Я безмежно раділа цій реформі, адже думала "Ну, нарешті у нас з’явилася поліція, яка реально захищає". Однак нещодавно зіткнулась із ситуацією, яка мене дуже сильно розчарувала і довела, що по суті ніякої реформи не було.

Роботу поліції я перевірила на собі. Як з’ясувалось, наша так звана нова поліція нагадала мені нагламурену дівчину, яку хлопець змушений чекати годинами, поки в нього не задубіють ноги на морозі, бо її вєлічество одягаються, фарбуються і ще купу всього роблять. Чому так, зараз спробую пояснити.

11 лютого, повертаючись з роботи додому я виявила відсутність свого гаманця, я зрозуміла, де і за яких обставин його у мене витягли. Дістала телефон і зателефонувала у поліцію. Розповіла історію, вони записали дані та координати і сказали очікувати патруля, мовляв, зараз вони приїдуть і всьо "парєшають". 

Я стояла на місці злочину  і виглядала свою нову поліцію на "Пріусі". Раніше у МВС заявляли, що прибуття поліції на місце НП має складати 10 хвилин. Я знервовано поглядала на годинник, адже у вкраденому гаманці були гроші та картки. Пройшло 10, 20, 30 хвилин, а дзвінка все не було і от тут роздався той найочікуваніший дзвінок, ніби освічення хлопця, якого дівчина чекала 5 довгих років, і голос з того боку:


- Де ви знаходитесь? - запитав поліцейський.

- Як де? За адресою, яка була вказана раніше вашому черговому, - відповіла знервовано я.

- А підійдіть до станції метро, ми тут чекаємо, - сказав мені співрозмовник.

Я попленталась до місця зустрічі, думаючи, чому я маю йти до них, якщо у своєму виклику вказала точну адресу? Прийшовши на місце, я тричі пробіглась туди –сюди, шукаючи поліцію і, не знайшовши, вирішила зачекати. Пройшло кілька хвилин повз мене пройшло троє хлопців у формі "міліції" з автоматами. У моїй голові промайнула думка, що тут робить міліція, адже за заявою Авакова, "міліція" мала бути ліквідована ще 7 листопада, чи це на хлопців форми поліції не вистачило? Ну, хай уже як є, але де ж мої поліцейські? Тут ні з того, ні з сього повз людей пробіг чоловік, а за ним  та сама "міліція", відбулось затримання, якогось крадія.

Однак, мене цікавила моя справа. Адже я там стояла вже 50 хвилин без поліції, без гаманця і з задубілими ногами, бо на вулиці було досить холодно. Прочекавши ще 5 хвилин, я зателефонувала за номером, який раніше телефонував типу "поліцію викликали". Мені сказали, що зараз, через 5 хвилин підійдуть. Простоявши ще 10 хвилин, я знову зателефонувала, однак мені повідомили, що вони затримали крадія і мені треба або почекати, або їхати у райвідділ самій. Я уявлення не мала, де той відділок знаходиться, але ж я викликала на місце злочину поліцію, нову, реформовану поліцію.

Я вирішила знову зателефонувати у чергову частину і попросити про патруль, адже на місце злочину вони мають виїжджати! Набрала номер, мені знову сказали чарівні слова "Йдіть до місця, де вкрали гаманець, зараз патруль підійде до вас". Я пішла з надією на те, що недарма стільки часу чекала і  вони приїдуть, але не тут то було. За хвилин 5, а можливо і 10, зателефонував мені черговий і сказав, щоб я йшла знову до станції метро, бо "поліцейські" затримали крадія. Чоловік виставив мене ідіоткою, типу "Шо ти ото звониш, шо занятись нема чим, у нас тут свій завал".

Я задубілими ногами попленталась до метро. Підійшовши до метро, мені зателефонував поліцейський, ніби він зараз підійде і запитав як я виглядаю. У відповідь помахала йому ручкою, як  у фільмах про кохання, "урааа, мій поліцейський у формі "міліції" мене помітив". Він підійшов, але новини для мене були невтішні. Як виявилось, мені знову треба чекати, а скільки - невідомо, бо поліцейські розбираються з отим крадієм, а я – то таке - другосортне.

Я вирішила все-таки дочекатись поліції, простоявши на холоді ще хвилину, мене почало трясти від холоду, бо ще настільки сильно ніколи не промерзала. Тоді хотілось ридати. Поліція мене "футболить" туди-сюди, гаманець викрали і я замерзла гірше собаки, яка в мороз залишилась на вулиці. Вирішила зайти у кав’ярню погрітись, просидівши трохи сталось чудо-чудесне, мене набрав "поліцейсько-міліцейський", який сказав, що мене "пікинуть" у райвідділок, де я напишу заяву і можу бути вільною.

Чесно кажучи, була шокована, "моя нова поліція", напевно, "забила" на мене, бо ніхто нічого не оглядав і не запитував, ба, навіть на місце НП вони не приїхали.

У загальній сумі я прочекала патрульних 1 годину 45 хвилин, на холоді, у нервово-шоковому стані.

У райвідділку все відбулось доволі швидко: викликали до слідчого у кабінет, написала заяву і поїхала додому.

Але дорогою додому не могла збагнути, чому досі поліціянти ходять у формі "міліції", а нова поліція може взагалі не приїжджати на виклики?

Зраза мені повернули гаманець, його знайшов охоронець Валентин, однієї із компаній, яка розташована неподалік місця злочину, що правда без грошей, проте з банківськими картками.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя