Як виглядали незрівнянні жінки іранського шаха: вусики та пишні форми (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Унікальні знімки гарему шаха Насер ад-Дін Шах Каджар, який керував Іраном з 1848 по 1895 рік, потрапили

Однією з численних пристрастей Шаха Каджара була фотографія. Фотографувати йому подобалося ще в дитинстві, а коли він прийшов до влади, то прийняв рішення створити у себе в палаці першу офіційну фотостудію, повідомляє depo.ua з посиланням на adme.ru.

У 1870-х роках в Тегерані відкрив своє ательє російський фотограф Антон Севрюгин, який і став придворним фотографом іранського правителя. Севрюгин створив фотолітопис Ірану і за свої заслуги був нагороджений почесним титулом.

Російський фотограф міг знімати самого шаха, його родичів чоловічої статі, придворних і слуг. А за собою Каджар, затятий шанувальник фото, залишив право знімати свій гарем, в якому в нього було, за свідченнями істориків, близько сотні аложниць.

Відомо, що фотографії Насер ед-Дін Шах друкував сам в палацовій лабораторії і зберігав у атласних альбомах в своєму палаці Голестан, де в даний час знаходиться музей.

Екстраординарність фотографій його наложниць полягає в тому, що за шиїтськими законам в той час було недозволено знімати обличчя людей, а тим більше обличчя жінок.

І тільки наймогутніша людина в країні могла собі дозволити порушити закон.

Крім того, фотографії жінок оскаржують загальноприйняте уявлення про життя в гаремі - шахські дружини виглядають цілком сучасними для того часу і впевненими в собі, вони спокійно дивляться в об'єктив фотоапарата, що не кокетуючи і не боячись.
Можна навіть припустити, що у дружин в гаремі були дружні стосунки - на деяких фотографіях зображені групи на пікніку.

За фотографіями можна судити про смаки іранського монарха - всі жінки в тілі, зі зрослими густими бровами і добре помітними вусиками. Добре видно, що жінки не страждали від голоду і не були обтяжені фізичною роботою. Знавці подейкують, що в колекції Голестана є навіть фото в стилі ню, але вони надійно заховані.

На багатьох фото наложниці гарему відображені в коротких пишних спідницях на зразок балетних пачок (шалітех). І це невипадково.

Відомо, що в 1873 році Насер ед-Дін Шах на запрошення Олександра II побував у Санкт-Петербурзі та відвідав балет. За легендою, він так був зачарований російськими танцівницями, що і для своїх жінок ввів шалітех. Правда, від мусульманських хусток наложниці могли відмовитися тільки перед фотокамерою.

Втім, не виключено, що це тільки легенда.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme