Українці заробили $500 тис. на комунальній квартирі у США

Одесити Кирило і Сергій Сопот відкрили у Сан-Франциско колівінг - комунальну квартиру для стартаперів. За рік бізнесмени заробили $500 тис.

Українці заробили $500 тис. на комунальн…

Про це повідомляє depo.ua із посиланням на ain.ua.

Крім ліжка-місця в Coliving Club бізнесмени, технарі і просто гіки отримують зв'язок, інформацію, необхідні гаджети та інше.

Тренд зародився в Кремнієвій долині в 2009 році разом з відкриттям Rainbow Mansion в Купертіно. Кілька ентузіастів з NASA вирішили зняти будинок і зробити з нього "Хакер-Хаус для своїх". Сьогодні колівінгі або Branded Hostels існують на різні тематики: для музикантів, художників, геїв. Всі вони продають щось більше, ніж ліжко.

"Приїхати в Лос-Анджелес в колівінг до музикантів, сколотити банду і записатися в гаражі - це круто. Приїхати в Сан-Франциско, в колівінг до програмістів і стартаперів, і сколотити новий проект - ще крутіше. І в рази дешевше найбільш зубожілої кімнати в Сан-Франциско", - пояснили в команді Coliving Club.

За їхніми даними, зараз в Долині працює близько 20 різних колівінгів в різних містах, від Сан-Франциско до Сан-Хосе. Але ринку як такого ще не існує. Всі гравці пробують свої техніки і підходи, шукають ідеальну модель. Ніхто не працює в сегменті більше трьох років. Українська команда також пробує свої сили в новій ніші.

Для своїх постояльців Coliving Club надає досить широкий перелік послуг: житло, робоче місце, безкоштовний чай/кава, а заодно і корисні знайомства.

"Ми даємо ліжко, тумбочку, зручності (пральня, туалет/ ванна), стіл і стілець для роботи, безлімітний інет, зону відпочинку, кухню. Ми також регулярно надаємо списки актуальних зустрічей в Сан-Франциско і іноді їх супроводжуємо, коли збирається достатньо охочих", - пояснив один з партнерів клубу, київський IT-підприємець Антон Герасименко

Члени клубу сплачують членські внески, які дозволяють їм без обмежень користуватися всіма перевагами колівінга, а також вільно пересуватися по локаціях Coliving Club, яких сьогодні в Сан-Франциско налічується шість, і жити в будь-який з них.

Прайс варіюється залежно від сезону і тривалості. Стандарт - $900-960 на місяць. Якщо резидент планує жити менше місяця, тариф становитиме $35 на добу. За такою ціною мінімальна кількість днів проживання - від семи і більше. На "пару-трійку" днів постояльців не беруть.

Команда запевняє, що ціна дуже приваблива.

"Середній прайс кімнати без туалету в нормальному районі Сан-Франциско починається від $1000-1200, а прайси в інших колівінгах стартують від $45-70 на добу, при цьому вони знаходяться ближче до даун-тауну", - зазначив Герасименко.

Як все починалося

Перша локація відкрилася в кінці квітня 2015 року. Її заснували батько і син Сергій та Кирило Сопоті, які приїхали до Сан-Франциско з Одеси. До цього Сергій працював юристом в Україні, а Кирило вчився, спочатку у Франції, потім у Канаді, після чого поїхав в Долину, щоб робити стартап. І хоча зі стартапом у Сопота не зрослося, за час перебування в Долині, де Кирило винаймав кімнати в хостелах, народилася ідея спробувати себе в колівінговому бізнесі.

Першу "точку" Кирило і Сергій відкрили на Саргент Стріт, в тихому районі Сан-Франциско, на південних пагорбах. Вклали в неї близько $15-20 тис. власних коштів. А коли пішли перші постояльці та ідея показала потенціал, стали залучати партнерів.

"Ми почали з одного будинку, щоб протестить ідею. Потім з'явився Антон Герасименко, захотів відкрити наступну точку разом з нами. Потім мій батько підключив свого друга-архітектора, який вклав близько $50 тис. в три наступні локації на Оушен авеню. А потім прийшов програміст з Росії Степан Єгоров, з яким відкрили ще одну локацію поруч з двома великими Парками (район Merced Lake)", - розповів Кирило.

В цілому за рік засновники та партнери вклали в клуб близько $120 тис.

На сьогодні в мережі Coliving Club вже шість точок в Сан-Франциско. Найближчим часом команда планує відкрити локації в Долині та Санта-Моніці, а потім у Нью-Йорку.

"Дивимося у бік Остіна, штат Техас, вивчаємо попит, щоб йти йому назустріч. Наприклад, в Остіні багато на колівінгу ми не заробимо, бо там не така гостра проблема з житлом, як в Сан-Франциско. Але там зараз дуже активно розвивається рух IT-підприємців на могутньої студентської базі, і гравців стартап-сфери дуже мало, ми хочемо стати одними з перших", - розповів Кирило.

Покривши США, команда планує продовжити експансію в Європі.

У Пало-Альто заходити не квапляться.

"Занадто жорстко там до колівінгів ставляться. Ми особисто знаємо три проекти, закриті там недоброзичливцями", - розповів Кирило.

За словами Герасименка, причина в тому, що сусіди поскаржилися, мовляв, не хочуть такого сусідства.

Клієнти та гроші

Як стверджує Кирило, колівінговий бізнес почав приносити прибуток вже з першого місяця, але весь кешфлоу Сопот реінвестував в другу локацію разом з Герасименко, який, до слова, був у числі найперших постояльців Coliving Club. У кожну локацію партнери інвестують 50 на 50, заробіток від неї потім ділять відповідно. За словами Кирила, розрахунковий прибуток за перший рік склала приблизно півмільйона доларів.

З постояльцями також проблем немає. В основному це розробники, стартапери, маркетологи і фінансисти з Європи та США, менше - з Азії. Українців серед постояльців мало, як і представників інших країн СНД. Часто в Coliving Club зупиняються резиденти, які приїжджають на конференції Tech Crunch і Dreamforce.

"У нас кілька разів зупинялися круті хлопці з Лондона. Роблять іграшку Primo, яка вчить дітей програмуванню. Ще приїжджала команда Slick з Франції. У них стабілізатор для GoPro. Ми були базою для них, поки вони запускали свою Indiegogo-кампанію. Зібрали близько $ 250 тис. за два тижні і переїхали в Берклі", - розповів Герасименко.

З жовтня в одну з локацій заїжджає група Happy Farm з Казахстану в рамках своєї акселераційної програми з подорожі в Долину. Також команда веде переговори з європейськими та американськими інкубаторами.

У наступному році команда Coliving Club планує відкрити власний інкубатор для стартапів на одній з локацій в Сан-Франциско.

"Ми впевнені, що наш досвід допоможе відбирати дуже крутих підприємців і проекти на мільярд, знаходити тих самих єдинорогів", - пояснив Кирило.

Більше новин читайте на Життя.Depo.ua.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme