Мільярдні збитки: Як Роскомнадзор поламав всю Росію

На Росії Роскомнадзор другий тиждень намагається блокувати Телеграм. Жертвами цієї боротьби стали месенджери, сервіси, гаджети, кінотеатри і держустанови

Мільярдні збитки: Як Роскомнадзор полама…

В соцмережах (тих, що вціліли після битви титанів) росіяни жаліються на численні побічні ефекти боротьби держави з месенджером. Скарги публікує Meduza. Журналісти Depo.ua також провели моніторинг російських соцмереж. Вашій увазі величезний перелік всього, що за ці тижні поламав Роскомнадзор.

Від масового блокування IP-адрес найбільших хостинг-провайдерів, страждає безліч сервісів і сайтів, які не мають жодного відношення до месенджера Павла Дурова, - пише "Медуза". Часом користувачі стикаються з проблемами в абсолютно несподіваних місцях.

Наприклад, московський кінотеатр "Соловей" з 21 квітня попереджає на своєму сайті, що через дії Роскомнадзору можуть бути збої при купівлі квитків онлайн.

Серед сайтів, які постраждали від дій Роскомнадзора, виявилися російськомовна версія сайту Coda Story, сайт телеканалу "Астрахань-24" і два десятка удмуртських сайтів.

Під блокування потрапив сервіс коментування Hypercomments, що використовується для дискусій читачів на багатьох сайтах - від "Тайгі.інфо" до "Студії Артемія Лебедєва".

Кілька користувачів поскаржилися на недоступність сайту словників ABBYY Lingvo.

Через дії Роскомнадзора в Росії з перебоями працював сервіс захисту від спаму, що належить Google. Його використовували в тому числі при продажу полісів ОСАЦВ. 23 квітня їх купували в чотири рази менше, ніж зазвичай.

Внаслідок непрацюючого reCAPTCHA: сервісу Coub довелося прибрати її з форми реєстрації, і цим одразу скористалися зловмисники.

Перестали працювати деякі Smart TV - вони просто не підключаються до мережевих сервісів.

Виконавчий директор Товариства захисту інтернету Михайло Клімара в своєму телеграм-каналі "ЗаТелеком" розповів про випадки блокування серверів, якими користуються розумні пристрої: фітнес-трекера Xiaomi, вимірювачами тиску Quardio і GPS-годинниками для відстежування місцеположення дітей "Маяк".

Ще одна жертва масових блокувань - мобільний додаток VSCO, один з найбільш популярних і потужних інструментів для обробки фотографій.

Каршерінг "Делімобіль" розповів, що через Роскомнадзору в його додатку перестали відображатися карти.

У Магнітогорську 24 квітня зірвалася пряма трансляція засідання депутатів міських зборів. Все тому, що для трансляції використовувався сервіс Smotri.com, через блокування працює з перебоями.

Намагаючись заблокувати Telegram, Роскомнадзор викликав збої в роботі месенджерів Viber і Skype (належить Microsoft). У першого нестабільно працювали дзвінки і відправлення фотографій, у другого - авторизація.

Деякі користувачі телефонів на базі Android виявили, що у них не працює Wi-Fi: телефон бачить мережу, але стверджує, що роутер не підключений до інтернету.

В ході блокувань постраждало безліч популярних онлайн-ігор, в тому числі PlayerUnknown's Battlegrounds, Fortnite, World of Warships Blitz. Крім того, з перебоями працюють онлайн-сервіси PlayStation Network і Nintendo eShop, що дозволяють купувати і завантажувати ігри, а також грати по мережі.

Сервіс пошуку авіаквитків "Купібілет" розіслав користувачам листи з попередженням, що деякі функції можуть не працювати.

В деяких магазинах і кафе перестала працювати безготівкова оплата.

Набір програм і сервісів для дизайнерів Adobe Creative Cloud від розробника "фотошопа", судячи зі скарг користувачів, теж виявився недоступний. Доводиться використовувати VPN.

Користувачі систем, на яких засновані "розумні будинки", скаржаться на збої - як видно, пристрої не можуть підключитися до своїх серверів через блокування.

Компанія "Велогород", оператор петербурзького велопрокату, була змушена зайнятися обходом блокувань - Роскомнадзор заблокував VPN-сервіси, які використовувалися для віддаленого контролю і настройки станцій.

17 квітня виникли проблеми в роботі дистанційних кас магазинів "О'кей" - через це півдня не приймалися замовлення на доставку їжі.

Серед пристроїв, що постраждали від блокувань, виявилися стоматологічні 3D-сканери - нібито програма, необхідна для їх роботи, не може перевірити ліцензію на сервері, тому відмовляється працювати.

25 квітня стало відомо про блокування IP-адрес найбільших серверів для координації майнінга криптовалют (їх називають майнінг-пулами). Зокрема, під блокування потрапили майнінг-пули, на які припадає від 10% до 30% обчислювальної потужності мережі біткоіна.

Керівник Sports.ru Дмитро Навоша розповів, що через блокування Роскомнадзора на сайті перестав відображатися шрифт - файл зберігався в сховище Google, яке виявилося недоступно.

На фоні цього ЗМІ повідомляють, що голова Роскомнадзору Олександр Жаров збирається у відставку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme