Як привчити кота до лотка: 5 дієвих способів

Уже в перший день появи кота в нашому домі нас бентежить питання, як же привчити кота до лотка і позбутися проблем з неприємним запахом в найнесподіваніших місцях квартири

Як привчити кота до лотка: 5 дієвих спос…
Фото: Рixabay

У більшості котів немає проблем з тим, щоб навчитися справляти потребу в лоток. Уже через кілька днів в новому будинку вони звикають до одного місця, яке їм виділив господар. Однак під час навчання важливо, щоб тварина розуміла, чого саме від неї хочуть.

Depo розповість, як правильно підійти до процесу привчання кота до лотка, а також які бувають види котячих туалетів.

Коли коти ходять в туалет

Приучать кота к лотку нужно с первого дня появления животного в доме

Фізіологія котів влаштована так, що вони ходять справляти нужду відразу після прийому їжі. Попервах вам потрібно буде відносити свого вихованця кожен раз після їжі до лотка, щоб він звик до місця. Візьміть його акуратно під животик, посадіть в лоток і простежте, щоб він сходив в туалет. Попри те, що коти люблять самотність, у перші дні в новому будинку тваринам необхідно відчувати підтримку.

Який лоток вибрати

Важливо, щоб лотки для котів відповідали кільком критеріям.

  1. По-перше, вони повинні бути виготовлені з пластику, який не електризується і добре миється.
  2. По-друге, вони повинні відповідати розмірам тварини, щоб вона відчувала себе комфортно. Кошенятам краще купувати лоток з низькими бортиками, аби їм було зручно в нього сідати. А ось для дорослих тварин підійде лоток з високими бортиками — так вони будуть відчувати себе в безпеці.
  3. По-третє, в лотку повинен бути наповнювач, який буде подобатися коту. Найкраще поцікавитися у продавця (або попередніх господарів), який товар вибрати, щоб тварина не вередувала.

Які бувають лотки

Лоток з сіткою

Лоток с сеткой для кота нужно несколько раз в день мыть

Найбільш популярний і доступний варіант — лоток з сіточкою. Він потребує постійного догляду: потрібно мити і міняти наповнювач кілька разів на день.

Високий лоток

В высоком лотке коты чувствуют себя комфортнее

Господарі, які часто залишають своїх вихованців самих вдома, вибирають високі лотки з сіткою. Їх дуже просто наповнювати силікагелевим наповнювачем, який чудово утримує запах і найчастіше подобається котам.

Будиночок

Лоток в виде домика не всегда удобно убирать

Якщо у вашому приміщення є можливість розмістити цілий туалетний будиночок, коти будуть надзвичайно вдячні. Він дозволяє коту усамітнитися і розвиває у нього почуття власності — цілий будинок у його розпорядженні. Однак цей варіант через його конструкцію не найзручніший у чищенні й митті.

Які бувають наповнювачі для котячих туалетів

Котячі наповнювачі, як і лотки, діляться на кілька видів.

Мінеральні наповнювачі

Такі наповнювачі складаються з різних типів глини або піску. За текстурою мінеральні наповнювачі можуть бути такими, які утворюють тверді структури – комочки, і такими, що всотують виділення. Їхня перевага в тому, що вони відмінно нейтралізують запах і мають природну привабливість для тварини, а ось незручність — в утилізації. Мінеральні наповнювачі не можна викидати в каналізацію. До того ж після них потрібно ретельно мити стінки і дно лотка.

Деревні наповнювачі

Древесные наполнители можно спускать в канализацию

На відміну від мінеральних, деревні наповнювачі можна спускати в каналізацію. Їхня здатність вбирати рідину залежить від складу гранул. Наповнювачі з чистої деревини краще вбирають вологу, а ось гранули з кори хвойних дерев не завжди здатні впоратися з цим так, як хотілося б. Мінуси деревних наповнювачів в тому, що гранули часто чіпляються до тіла довгошерстих тварин, що приносить їм незручності.

Силікагелеві наповнювачі

Силикагелевые шарики могут использоваться максимально долго

Найбільш зручними у використанні є силікагелеві наповнювачі. Їм властиво повністю поглинати вологу, нічого не залишаючи зовні. Силікагелеві кульки не розносяться тваринами по підлозі і можуть використовуватися максимально довго. Проте має такий наповнювач і недоліки. Його не можна змивати в унітаз, а ще він може підсушувати шкіру лап тварини, тому потрібно стежити, щоб силікагель не зашкодив улюбленцеві.

Целюлозні

Целлюлозный наполнитель не цепляется к лапам кота

Наповнювач з целюлози зручний тим, що не чіпляється до лап кота і не розноситься по квартирі. Його не можна викидати в каналізацію, однак горщик легко очищається від целюлозних гранул. Слід зазначити, що целюлозні частки наповнювача вельми великі, тому тварині доводиться до них звикати.

Як привчити кошеня до туалету: Кроки і дії

Нельзя ругать кота, если он сходил в туалет вне лотка

Отже, ви принесли малюка додому і відразу ж напрошується питання - як привчити кота до туалету?

Не поспішайте відразу ж показувати його місце, нехай тварина освоїться, звикне до нових запахів. Якщо коту захочеться сховатися — не бороніть, йому важливо відчувати себе в безпеці і знайти своє місце. Коли тварина зголодніє, вона сама вийде. Після того, як котик поїсть, акуратно перемістіть його до лотка. Побудьте з ним поруч, а коли він зробить свої справи, не прибирайте калюжку або купку відразу — важливо, щоб закріпився нюховий зв'язок.

Якщо ви помітили, що кошеня почало ходити в туалет в інше місце, перемістіть туди лоток. Після того, як воно звикне до нього, лоток можна буде поставити в більш зручне для вас місце.

Найважче справи йдуть з дорослими вихованцями. Якщо ви спантеличені, як привчити дорослого кота до лотка, пам'ятайте, що тварину в жодному разі не можна тикати носом в калюжу або купу — так ви тільки спровокуєте агресію у неї. Краще суворо дати коту зрозуміти, що так робити недобре — коти розумні і вони розуміють, коли завинили. Невідповідні місця, куди тварина сходила в туалет, краще обробити спеціальним засобом або сумішшю оцту, води і рівних частин горілки.

Також важливо не залишати на підлозі взуття, адже його запах теж може стати причиною того, що кіт почне мітити поза межами лотка.

Ще один дієвий спосіб, як навчити кота ходити в лоток, це поставити біля неправильних місць, які він вибрав для свого туалету, їжу і воду. Інстинкти не дозволяють тваринам випорожнюватися там, де вони їдять, тому вони швидко відмовляються від подібної витівки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme