Як прибрати запах котячої сечі з підлоги: Народні методи, про які багато хто забув

Кіт в будинку – завжди радість, але коли улюбленець починає справляти нужду на підлогу або предмети інтер'єру, це перетворюється на справжню проблему

Як прибрати запах котячої сечі з підлоги…
Фото: Рixabay

Як прибрати запах котячої сечі з підлоги — одне з найпопулярніших питань серед людей, які знають, як правильно прибирати квартиру, але не досягли успіхів в боротьбі з поганою звичкою свого улюбленця. Навіть застаріла котяча сеча починає смердіти при підвищеній вологості повітря, а що вже говорити про свіжу.

Depo.ua детально розібрався в цій темі і розповість, чому кішка раптово почала мітити предмети в будинку, а також як відмити котячу сечу з підлоги за допомогою народних методів.

Чому кішка перестала ходити в туалет на лоток

Позбутися від запаху котячої сечі складніше, ніж запобігти її появі в недозволеному місці. Існує думка, що найчастіше кішка перестає ходити на лоток через образу на господарів, але це не завжди так. Є кілька причин такої поведінки.

Природа, стрес або ревнощі

Зміна обстановки може стати причиною мічення кота

1. Практично всі коти важко реагують на стресові ситуації. Зміна обстановки, поява нової тварини або людини в будинку можуть викликати у тварини психоемоційний розлад, і, як наслідок, — помічені території по всьому будинку.

2. Нерідко коти ходять у туалет в різних місцях в будинку у період "романтичного полювання". Збуджена тварина в такі моменти починає мітити все навколо. У цих випадках кота краще не лаяти, інакше він може почати мстити. Краще звернутися до ветеринара, який порадить, як можна допомогти коту впоратися з природними інстинктами.

3. Також тварина може відчувати стрес і внаслідок цього мочитися в недозволеному місці, якщо господар пахне іншим вихованцем. Тут потрібно бути акуратним при контакті з чужими тваринами: у кота може виникнути інстинкт господаря і він почне мстити.

Можливо, тварина захворіла

Нерідко коти починають мітити поза лотком через образу на господаря

Якщо кіт ходить в туалет практично завжди мимо лотка, хоча раніше без проблем його відвідував, є сенс звернутися до ветеринара. Можливо, причиною такої поведінки є захворювання у тварини.

1. Цистит або травми у кота можуть викликати надмірне сечовипускання, через що він може не встигати добігти до лотка.

2. Через діабет, проблеми з нирками або захворювання ендокринного характеру у кота може спостерігатися сильна спрага і, як наслідок, — неконтрольоване сечовипускання. Якщо тварина випиває понад 70 мл води за добу — це привід насторожитися.

3. Ще однією причиною того, що кішка не користується лотком, може бути больовий синдром. Якщо раніше тварині було важко сходити в туалет через цистит або запор, згодом лоток може асоціюватися у неї з болем, і вона почне його уникати.

Можливо, проблема в... лотку?

Кот може мітити поза лотком через хвороби

1. Коти — дуже охайні тварини, і вчасно невимитий лоток може стати причиною відмови справляти в нього нужду. Важливо стежити, щоб не тільки лоток був завжди чистим, а й простір навколо нього. Не варто захоплюватися мийними та засобами, що дезінфікують, адже лоток повинен мати запах тварини.

2. Домашній вихованець може відмовитися ходити в туалет на лоток через те, що йому не подобається наповнювач. Коти дуже чутливі до запахів і до консистенції, тому важливо спостерігати за їх поведінкою і при необхідності змінити наповнювач.

3. Також кіт може почати мітити меблі в знак протесту, якщо йому не подобається місце, де поставили лоток. Вітальня, де завжди багато людей, або коридор, де чутно сторонні звуки з вулиці, — не найкраще місце для справляння нужди. Краще поставити лоток там, де коту буде комфортно.

Як позбутися від запаху котячої сечі: народні методи

Позбутися від запаху котячої сечі на підлозі допомагає оцет, перекис і сода

Розібравшись з причинами, чому кіт справляє нужду де завгодно, крім лотка, пора переходити до розв'язання питання, як позбутися від запаху котячої сечі на підлозі. Насправді це не так складно, як здається на перший погляд, але і не завжди легко, особливо, якщо сеча застаріла. Перш ніж бігти в магазин за новомодною хімією, завжди можна спробувати удачу за допомогою старих, але перевірених народних методів.

Оцет

Позбутися від запаху котячої сечі на тканинній поверхні або килимі допомагає оцет. Для цього потрібно його розвести з водою в співвідношенні 1: 2, залити розчин в пульверизатор і обприскати місце, де тварина справила нужду. Після 15 хвилин місце обробки потрібно вимити звичайною водою.

Лимонний сік

Не менш ефективним в боротьбі з неприємним запахом внаслідок "конфузу" тварини є лимонний сік. Його потрібно змішати з водою і обробити місце з котячим подарунком. Змивати лимонний сік не варто: коти не люблять запах цитрусових, і вихованець навряд чи захоче ще раз справити в цьому місці нужду.

Прибрати запах котячої сечі з підлоги можна за допомогою лимонної кислоти

Горілка

Розв'язати проблему, як позбутися від котячої сечі на дерев'яній підлозі, непогано допомагає горілка. Єдиний мінус — її запах довго вивітрюється, але й відлякує тварин. Щоб видалити запах сечі з підлоги, потрібно обробити горілкою плями і дати вивітритися.

Сода і перекис водню

Суміш перекису водню з содою також проявила себе як надійний засіб для видалення запаху котячої сечі. Для цього потрібно змішати 2 ст. л. соди з 15 г перекису і розчинити в рідкому милі. Отриманою сумішшю необхідно обробити пляму, залишити на 5 хвилин і змити теплою водою.

Сіль і газована вода

Такий метод допомагає впоратися з неприємним запахом на матрацах і килимах. Потрібно полити місце "конфузу" газованою водою і посипати сіллю. Після цього слід залишити суміш на кілька годин і змити теплою водою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme