Як виростити мікрозелень в домашніх умовах: Способи і особливості догляду

Вирощування мікрозелені вдома популярно серед людей, які піклуються про своє здоров'я. Мікрогрін можна зустріти на полицях продуктових магазинів, але куди цікавіше і безпечніше вирощувати його самостійно

Як виростити мікрозелень в домашніх умов…
Фото: Рixabay

На перший погляд, може здатися, що вирощувати мікрозелень — ціле мистецтво, але якщо детально розібратися, це не складно і навіть пізнавально. Depo.ua вивчив, що таке мікрогрін, як виростити мікрозелень в домашніх умовах, щоб вона тішила корисними властивостями.

Що таке мікрозелень

Мікрогрін, або мікрозелень — це пагони їстівних овочів і трав на початковій стадії розвитку, які встигли випустити перше листя. Виникає логічне запитання: навіщо їсти паростки, якщо можна трохи почекати і через деякий час зірвати повноцінну зелень? Річ у тім, що харчова цінність рослин на цьому етапі вважається найвищою — в них міститься у 40 разів більше вітамінів та інших корисних речовин, ніж у зрілих листках.

Мікрозелень: види і користь для організму

Користь мікрогріну - в поліпшенні обміну речовин і травлення

Насіння, яке використовують для вирощування мікрозелені, таке ж, як садять для отримання зрілих овочів і трав. Найпопулярніші види мікрозелені це:

  • крес-салат;
  • рукола;
  • фенхель;
  • петрушка;
  • латук;
  • базилік;
  • коріандр;
  • сочевиця;
  • гречка;
  • люцерна;
  • капуста (броколі, червонокачанна і листова).

Наш організм засвоює набагато швидше поживні речовини з паростків, ніж з дорослого листя. Також користь мікрозелені — в позитивному впливі на регенерацію тканин. Пророщене насіння є відмінним доповненням до будь-яких страв, а змішування кількох різновидів зелені надає їм незвичайного смаку.

Дуже часто мікрозелень рекомендують вживати як частину лікувально-профілактичного харчування. Наприклад, паростки редису підходять для підвищення імунітету, буряка — для тонізації організму, сочевиця відмінно бореться з анемією, а овес — заспокоює нервову систему.

Мікрогрін, користь якого полягає також в поліпшенні обміну речовин і травлення, захищає організм від передчасного старіння і має протизапальні властивості. Регулярне вживання мікрозелені позитивно відбивається на стані волосся — воно починає краще рости, а також шкіри — поліпшується колір обличчя, підвищується пружність.

Якими повинні бути умови для посадки мікрогріну

Мікрогрін можна вирощувати на підвіконні

Перш ніж перейти до питання, як вирощувати мікрозелень, потрібно розібратися, які умови для цього необхідні. Щоб виростити самостійно мікрогрін, головне — правильно обрати насіння. Його можна взяти як з власного городу, так і придбати в магазині.

Перший спосіб більш надійний — людина знає, що насіння не піддавалося хімічному впливу. Якщо ж купувати насіння в магазині, важливо уважно читати інформацію на упаковці. Зазначимо, що сьогодні продаються як окремо насіння, так і цілі набори з усіма пристосуваннями і детальною інструкцією, як виростити мікрозелень.

1. Для пророщування насіння можна придбати як спеціальний лоток для мікрозелені, так і взяти будь-який контейнер, який не займе багато місця на підвіконні.

2. Щоб отримати перші паростки, не потрібно додаткове обладнання або штучне освітлення, адже мікрогрін приживається в будь-яких умовах.

3. Мікрозелень проростає вже приблизно через тиждень після посадки. Вона не вимагає рясного поливу, а обприскування з пульверизатора буде цілком достатньо.

4. Принадність мікрогріну в тому, що він не гине через хвороби або шкідників. Оскільки перші сходи з'являються вже через сім днів після посадки, вони не встигають за цей час нічим захворіти. Це дозволяє заощадити на додаткових засобах захисту.

Які є способи вирощування мікрозелені

Мікрогрін можна вирощувати різними способами. 

Вирощування насіння в ґрунті

Мікрогрін можна вирощувати в грунті

Це найпростіший і найпоширеніший спосіб. Все, що знадобиться, — це будь-яка місткість з ґрунтом і насіння. Дренажні отвори в контейнері робити не потрібно.

1. Насіння необхідно замочити на ніч в теплій воді, потім посіяти його поверх ґрунту і присипати землею.

2. Щоб ґрунт був зволожений, місткість потрібно накрити харчовою плівкою або скляною кришкою, потім помістити у світле місце.

3. При появі паростків покриття треба прибрати, а лоток залишити у світлому місці, обприскуючи рослину кілька разів на день.

Вирощування мікрогріну на папері

Для вирощування мікрогріну підходить папір

Для цього способу знадобляться паперові рушники або туалетний папір.

1. Потрібно помістити папір на дно лотка, рясно змочивши його водою.

2. Далі слід помістити поверх насіння (воно не повинно плавати у воді!) і накрити зверху харчовою плівкою. Контейнер необхідно помістити у світле місце.

3. Коли з'являться паростки, потрібно прибрати плівку і стежити, щоб папір залишався вологою. Також потрібно 2-3 рази в день обприскувати сходи.

Пророщування мікрозелені на ваті

Проростити мікрозелень можна і у ваті

Це ще один незвичайний спосіб, за допомогою якого вдома можна виростити мікрогрін.

1. Візьміть контейнер і покладіть на дно вату або ватяні диски. Зволожте їх і викладіть насіння, які краще попередньо замочити.

2. Накрийте лоток харчовою плівкою і помістіть в добре освітлене місце.

3. Коли з'являться перші паростки, приберіть плівку й обприскуйте їх пульверизатором двічі на день, щоб вата не встигала висохнути.

Як виростити мікрозелень в банці

Мікрозелень проростає і в банці

1. Насипте у звичайну харчову банку насіння і залийте водою на добу — це необхідно для того, щоб насіння набрякло і швидше проросло.

2. Одягніть на горло банки марлю або будь-яку сітчасту тканину, щільно зафіксуйте її й залиште проростати насіння на підвіконні.

3. При появі сходів воду потрібно злити, а паростки — акуратно промити й помістити назад в банку, але вже без води.

4. Поверх банки потрібно знову накласти шар марлі або тканини, а банку перевернути під кутом 30 градусів.

5. Час від часу на стінках банки може з'являтися слиз, який потрібно акуратно прибирати, а мікрозелень — промивати.

Вирощування мікрогріну в гідрогелі

Гидрогель также подходит для выращивания микрогрина

Як не дивно, але ґрунтом для мікрозелені можуть слугувати навіть гідрогелеві кульки. Особливість цього способу вирощування мікрогріну в тому, що він не передбачає додаткового поливу до і після появи паростків.

1. У невелику місткість потрібно помістити гідрогелеві кульки та залити їх водою на 7-12 годин.

2. Після того, як кульки набухнуть, потрібно злити воду, а на їх поверхню викласти насіння, злегка поглибивши всередину "ґрунту".

3. Лоток слід помістити на підвіконня і чекати перших сходів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme