Як правильно обрати термобілизну для спорту і на кожен день: Що потрібно знати

Зима на порозі, отже, настав час утеплюватись. Для тих, кому набридли колготки і лосини під штанами, а також гольфи або майки під светром, є відмінний спосіб не мерзнути — купити термобілизну

Як правильно обрати термобілизну для спо…
Фото: depositphotos

Цей одяг – не предмет розкошів, проте процес його прання та сушіння вимагає дотримання деяких правил. І якщо доглядати за взуттям вміє практично кожен, то термобілизна потребує особливої уваги. На прилавках магазинів і в інтернеті представлений величезний вибір одягу, що зберігає тепло, але ось про те, як обрати термобілизну, знає не кожен.

Depo.ua розповість, як чоловічу чи жіночу термобілизну потрібно обирати в залежності від мети використання, а також — з яких матеріалів виготовляють такий одяг і на що потрібно орієнтуватися, купуючи термобілизну дитині.

Що таке термобілизна і в чому її особливість

Термобелье – это нательная одежда, которая сохраняет тепло, выделяемое телом

Фото: depositphotos

Багато хто вважає, що термобілизна призначена для нагрівання, проте це не так. Термобілизна зберігає тепло, що виділяється тілом, мінімізуючи його втрату. Ефект досягається завдяки спеціальній структурі тканини: вона утримує повітря і сама нагрівається до комфортної людині температури. Теплий повітряний прошарок між тілом і холодним навколишнім середовищем дозволяє відчувати себе комфортніше навіть на сильному морозі.

Термобілизна має ще одну важливу функцію — відводить вологу з поверхні тіла, не намокаючи. Завдяки цьому в холодну погоду людина відчуває себе комфортніше, уникаючи тепловтрати. Така білизна забезпечує захист організму від переохолодження та перегрівання.

З чого роблять термобілизну

Синтетические волокна не накапливают и отводят влагу из тела

Фото: depositphotos

Були часи, коли термобілизну виробляли виключно з вовни. Але зараз широкої популярності набули синтетичні матеріали, і деякі виробники використовують лише їх. Однак за своєю якістю натуральні матеріали все ж можуть дати фору виробам з поліестеру чи пропілену.

Синтетика

Синтетичні волокна відрізняються тим, що практично не накопичують вологу з тіла. Термобілизна з таких матеріалів менше піддається деформації і характеризується високою зносостійкістю.

Синтетичну термобілизну виробляють з поліпропілену, поліаміду. Часто виробники комбінують декілька матеріалів, додаючи до складу еластан, поліакрил і нейлон. Такий одяг приємний до шкіри, має незначну вагу та дуже компактний. Його легко прати, він швидко сохне та витримує навіть прасування.

Однак є в термобілизни з синтетики низка мінусів:

  1. По-перше, такий одяг слід прати вже після одноденного використання, оскільки синтетиці властиво накопичувати запахи.
  2. По-друге, вироби з поліпропілену або поліпропілену можуть з часом помітно втратити колір, що відбивається на їхньому зовнішньому вигляді.
  3. До того ж синтетична термобілизна може сушити шкіру і стати причиною появи зопрілості.

Натуральні матеріали

Особливим попитом серед людей, які цінують якість, користується термобілизна з натуральних волокон. Найчастіше для виробництва таких виробів використовують шерсть, шовк або бавовну.

Як і синтетичний одяг, бавовняна або вовняна термобілизна є приємною до тіла. Однак існує кілька суттєвих відмінностей:

  • одяг з вовни можна носити тривалий час без появи неприємного запаху;
  • вовняна термобілизна не шкодить шкірі і є антибактеріальною;
  • натуральні волокна краще утримують тепле повітря, ніж синтетичні матеріали.

Особливим попитом серед поціновувачів термобілизни користуються вироби, виготовлені з вовни овець породи меринос.

Овца породы мерино

Принадність цього матеріалу в тому, що він має м'які і приємні на дотик волокна, що не колються і відмінно вбирають вологу. Шерсть мериносів підтримує стабільну температуру тіла, охолоджуючи шкіру в необхідний момент. Також волокна мають природні антибактеріальні властивості, що робить вироби з них стійкими до утворення запаху.

Термобелье делают из шерсти овец мерино

Комбінована термобілизна

В асортименті деяких брендів термобілизни можна зустріти комбіновані вироби, які передбачають поєднання декількох матеріалів (синтетика + шерсть) для поліпшення тих чи інших властивостей термобілизни. Такий вид одягу можна назвати золотою серединою — він чудово виводить вологу і характеризується високим рівнем збереження тепла.

Як правильно обрати термобілизну для прогулянки, спорту і туризму

Для занятий спортом нужно выбирать термоодежду из синтетических тканей

Перш ніж розібратися, який вид термобілизни підходить та для чого, важливо ознайомитися з категоріями щільності матеріалів. Зазвичай виробники вказують товщину білизни як вагу квадратного метра тканини (наприклад 180 г/м2) або ж відносять до однієї з умовних груп:

🔵 Ultralight (ультралегкі) — підходить для температур від мінус двох градусів.

🔵 Lightweight (легке) — призначено для температур від мінус 4-5 градусів.

🔵 Midweight (середнє) — підходить для холодної погоди (від мінус 10 градусів).

🔵 Heavyweight (товсте) — рекомендується за умови сильного морозу (від мінус 15 градусів).

Щоб знати, як не упріти в термобілизні, потрібно правильно підібрати її залежно від мети використання.

Якою має бути термобілизна для спорту

Людям, які надають перевагу зимовим видам спорту, краще орієнтуватися на комбіновану термобілизну з бавовни або вовни з додаванням поліпропілену. Під час фізичних навантажень в умовах холоду важливо, щоб одяг не лише утримував тепло, але й відводив вологу.

Як обрати термобілизну для туризму, альпінізму та зимового дайвінгу

Для занять такими видами активності потрібно обирати термоодяг виключно з синтетичних тканин — до того ж як влітку, так і взимку. Ця термобілизна спроможна не тільки упродовж довгого часу забезпечити тепло, але й гарантує комфорт, оскільки не сковує рухи.

Термоодяг на кожен день: з якого матеріалу обрати

Під час вибору термобілизни для щоденного використання головне — не помилитися з щільністю матеріалу. Людям, які працюють на холоді, краще купувати одяг з категорії Midweight, а ось матусям для прогулянки з дитиною підійде термобілизна жіноча зі ступенем тепла Lightweight.

Нерідко термобілизна стає повсякденним одягом для людей, яким доводиться довго добиратися до роботи. В такому випадку не рекомендується зупиняти вибір на моделях з великою вагою матеріалу, адже під час швидких рухів посилюється потовиділення і є ризик перегрітися при переході з холодного середовища в тепле приміщення. Для таких цілей можна сміливо купувати термобілизну з категорії Ultralight.

Як правильно обрати термобілизну дорослому й дитині

Термобелье должно облегать, а не висеть на теле

Фото: depositphotos

Щоб обрати відповідну термобілизну, її обов'язково треба приміряти. Такий одяг слід надягати на голе тіло, він повинен щільно прилягати, але в жодному разі не стягувати. Якщо термобілизна висітиме на тілі або обмежуватиме рухи, то волога, що виділяється тілом, не відводитиметься, а, збираючись в краплі, стікатиме поверхнею шкіри. Термобілизна повинна обтискати й через те, щоб на неї можна було легко надягти ще один шар одягу. Простіше кажучи — термобілизна має стати другою шкірою.

При виборі термобілизни важливо порухатися, щоб перевірити її комфортність — можна присісти, зробити махи руками, походити. Якщо одяг немає можливості приміряти, потрібно орієнтуватися на розмірну сітку виробників.

Купуючи термобілизну для дітей, потрібно орієнтуватися на зріст дитини. Оскільки діти швидко ростуть, можна взяти кілька комплектів одягу на виріст, але важливо пам'ятати, що під час носіння термобілизна не повинна бути вільно бовтатись на тілі дитини.

Як визначити якісну термобілизну

При покупці теплоощадного одягу важливо орієнтуватися на якість, а не на ціну. Дешевше не завжди є комфортнішим, а надто дороге — не завжди найкращим.

1. Звертайте увагу на шви — вони повинні легко тягнутися й гнутися, але в жодному разі не тріщати при розтягуванні. Також важливо, щоб шви були м'якими і плоскими. Деякі бренди пропонують моделі термобілизни без швів — такі вироби вважають кращими, оскільки вони більш комфортні при носінні.

2. Написи на тканині не повинні тріскатися при розтягуванні.

3. Термобілизна має легко зніматися з тіла.

Як правильно доглядати за термобілизною

Термобелье рекомендуется стирать руками

Щоб термоодяг слугував якомога довше, він вимагає особливого догляду.

✔️ Синтетичні вироби, на відміну від вовняних, можуть накопичувати запах поту, тому потребують регулярного прання.

✔️ Для збереження цілісності волокон і уникнення втрати кольору, термобілизну краще прати в прохолодній воді руками — без тертя та скручувань. Якщо такої можливості немає, річ можна випрати в машинці в режимі делікатного прання або без віджиму при 30 градусах.

✔️ Також при догляді за термобілизною краще не використовувати хлоровмісні засоби, оскільки вони знищують структуру тканин. Не варто застосовувати і різні ополіскувачі з кондиціонерами — прання з порошком для вовняних і синтетичних виробів буде достатньо.

✔️ Вироби з натуральних і синтетичних матеріалів не можна сушити на батареї, оскільки вони можуть деформуватися і зменшитися в розмірах.

Чим відрізняється компресійна білизна від термобілизни

Сьогодні особливою популярністю також користується компресійна білизна. Її головна відмінність від термобілизни в тому, що вона призначена виключно для занять спортом, зокрема для підвищення рівня комфорту і поліпшення характеристик продуктивності.

Компресійні вироби не утеплені і служать для носіння в теплу пору року або для занять спортом у приміщенні. Принадність компресійного одягу в тому, що йому властиво утримувати температуру тіла, не даючи йому перегріватися.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme