Як прати пуховик: Корисні правила догляду за зимовим одягом

У наших широтах питання, як правильно прати пуховик і куртки з ненатуральних наповнювачів, цікавить практично кожного, адже це найпопулярніший одяг у холодну пору року

Як прати пуховик: Корисні правила догляд…
Фото: Рixabay

Раніше пуховиком називали тільки куртку з наповнювачем з пуху водоплавних птахів. Однак сьогодні в більшості випадків використовують синтепон і холлофайбер. Такі матеріали відрізняються зносостійкістю і дешевизною. Depo.ua розповість, як випрати пуховик з будь-яким наповнювачем, які є хитрощі в цій справі, а також що заборонено робити під час догляду за зимовим одягом.

Підготовка до прання пуховика

Щоб приступити до прання пуховика, потрібно ретельно вивчити всі деталі

Процес прання зимового одягу повинен бути таким же делікатним, як і розв'язання проблеми, як почистити прикраси з золота і срібла — без поспіху і з особливою обережністю.

1. Вивчіть інформацію на ярлику пуховика: часто виробник там залишає рекомендації щодо догляду. Також на ярлику зазначено, з чого зроблена верхня частина і наповнювач пуховика.

Найчастіше для верхнього покриття зимових курток використовуються синтетичні тканини — нейлон, поліамід, поліестер. Як наповнювач виступають синтетичні матеріали — синтепон, холлофайбер і натуральні — вовна, перо, пух.

2. Оскільки для прання пуховиків не можна використовувати звичайні порошки, спеціальні засоби краще купити заздалегідь. Вони можуть бути або в рідкому виді, або як порошок.

3. Всі хутряні доповнення до пуховика необхідно зняти перед пранням. Те ж саме краще зробити з металевими прикрасами. Якщо хутро не відстібається, після прання і в процесі сушіння його потрібно розчесати гребінкою з рідкими зубами.

4. Перевірте кишені й дістаньте з них весь вміст. Якщо в кишенях є дірки, їх краще зашити, оскільки під час прання з них може полізти наповнювач.

5. Найбрудніші місця пуховика — рукава, поділ, комір кишені — краще замочити попередньо. Весь пуховик замочувати не можна, інакше є ризик, що деформується наповнювач.

Якщо на пуховику з'явилися плями жиру, фарби, крові або іржі — це не привід нести його в хімчистку. Довести річ до ладу можна самостійно. Раніше ми розповідали про те, як видалити плями з одягу, зберігши первісний зовнішній вид різних тканин.

6. Пуховик виверніть навиворіт, застебніть його кишені і відстебніть капюшон.

Як випрати пуховик в пральній машині

Пуховик потрібно прати при температурі 30 градусів

Перед тим, як прати пуховик в машині, потрібно запам'ятати кілька правил:

  • режим прання повинен бути делікатним, а температура не вище 30 градусів;

  • прополоскати виріб краще кілька разів — як натуральні, так і синтетичні наповнювачі відмінно вбирають засіб для прання і не виполіскуються з першого разу;

  • якщо на етикетці виробу немає значка, який забороняє віджимання, встановіть найменшу кількість обертів (400-600).

Після виконання підготовчих робіт, потрібно переходити до розв'язання проблеми, як випрати пуховик в машинці.

  1. Виріб необхідно помістити в барабан, додати туди 2-3 тенісних м'ячики — вони допоможуть розбити грудки наповнювача під час прання і рівномірно розподілити його по об'єму одягу.

  2. Тенісні м'ячики можна замінити гумовими м'ячиками або клубками ниток, замотаними в шкарпетки. Також можна купити спеціальні м'ячики для прання.

  3. Залийте в спеціальний відсік засіб. Можна додати кондиціонер для одягу.

  4. У деяких машинках є режим для прання виробів. Також підійдуть делікатні режими — для прання вовни, шовку.

Як прати пухову куртку вручну

Губка для прання пуховика

Пуховик можна також довести до ладу вручну. Такий спосіб догляду за виробом займає трохи більше сил і часу, ніж при пранні в машинці, але результат виходить не гірше.

  1. У велику місткість наберіть теплу воду (її температура не повинна перевищувати 30 градусів) і розчиніть в ній миючий засіб. Необхідна кількість засобу зазвичай вказується на етикетці.

  2. Замочіть пуховик на 20-30 хвилин, після чого виперіть його, використовуючи губку або м'яку щітку. Частини пуховика краще не терти один об одного, інакше це може зашкодити тканині і наповнювачу.

  3. Після завершення прання пуховик потрібно злегка віджати і кілька разів прополоскати. Викручувати виріб не можна, тому що це може призвести до його деформації.

Як правильно сушити пуховик

Сушити пуховик краще на свіжому повітрі

Розібравшись, як прати пуховик, потрібно правильно його висушити. Це ні в якому разі не можна робити на батареї, оскільки наповнювач з пера може почати лізти, а з синтетики — деформуватися.

Одразу після прання виріб необхідно загорнути в махровий рушник, щоб він ввібрав зайву вологу. Далі потрібно вивернути річ з вивороту на лице і повісити її на плічка. Якщо пуховик прали вручну, то потрібно повісити його над ванною.

Сушити пуховик краще подалі від сонячних променів і опалювальних приладів. У процесі висихання його потрібно збивати руками, щоб наповнювач рівномірно розподілився.

Правила зберігання зимового одягу

Вішалки для зберігання пуховика

Пуховики та куртки зі штучними наповнювачами вимагають однакових умов зберігання:

  • упакуйте річ в бавовняні чохли й зберігайте в темному прохолодному місці;

  • всередину чохла покладіть пакетики з запахом лаванди;

  • потрібно вийняти все з кишень, інакше вони можуть почати відвисати;

  • вішалки підбирайте за розміром куртки, щоб не утворювалися заломи та складки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme