Як почистити килим вдома: Прості способи видалення плям без дорогої хімії

Попри велику кількість підлогових покриттів, килим залишається популярним предметом інтер'єру. По килиму приємно пройтися, він робить приміщення затишнішим, а дітям комфортно на ньому гратись. На жаль, килими мають один великий недолік — вони швидко брудняться

Як почистити килим вдома: Прості способи…

Якщо стоїть питання, як почистити килим вдома, важливо дізнатись про особливості різних способів. Журналісти Depo.ua підготували низку порад, як почистити килим в домашніх умовах, а також видалити на ньому різного походження плями і неприємний запах.

Як доглядати за килимовим покриттям

Как ухаживать за ковровым покрытием

Щоб килим служив довго і тішив око, за ним потрібно правильно доглядати. Кілька представлених нижче рекомендацій допоможуть вам зберегти підлогове покриття у відмінному стані якомога довше.

  • Не проводьте вологе прибирання килима занадто часто — так може порушитися його цілісність і він втратить колишню красу.
  • Періодично міняйте положення килима — це допоможе уникнути заломів і потертостей в місцях, де по ньому найчастіше ходять.
  • Якщо на килимі стоять меблі, підкладайте під їхні ніжки шматочки гуми, щоб зменшити деформацію ворсу.
  • Не варто стелити килим на мокру підлогу, оскільки він вбере в себе всю вологу. Також не рекомендується класти його на підлогу в приміщенні, яке має високу вологість.
  • Раз на рік килим рекомендується вибивати в снігу — холод знищує бактерії і мікроби.
  • Якщо у вас є домашні тварини, по килиму потрібно раз на тиждень злегка проходитися щіткою — це також відмінний спосіб для тих, хто не знає, як почистити палас без пилососа.

Які народні засоби допомагають почистити килим вдома

Ковер нельзя стелить на мокрый пол и во влажном помещении

Попри те, що сьогодні в продажу є велика кількість хімічних засобів для чищення килимів, народні методи не втрачають актуальності. Запити в мережі "як почистити килим содою і оцтом" б'ють рекорди популярності, тому про правильне застосування цих засобів треба знати.

Сода і оцет

Самі по собі ці дві речовини справляються з чищенням килимів на ура і окремо одна від одної. Але разом вони створюють потужну суміш, яка допомагає позбутися не лише плям, але й неприємного запаху.

Чищення килима содою і оцтом краще проводити поетапно.

  1. Для початку спробуйте відчистити килим від плям за допомогою соди. Її потрібно розсипати на забруднену поверхню, злегка потерти, залишити на 30 хвилин і пропилососити.
  2. Якщо ж пляма на килимі зникла, але залишився неприємний запах, розбризкайте розчин оцту і залиште ще на пів години. Потім також пропилососьте і провітріть приміщення.

Нашатирний спирт

Один із найбільш бюджетних засобів для виведення плям на килимах — це нашатир. Він в змозі видалити засаленість на килимі і повернути покриттю колишній вигляд.

  1. Щоб почистити килим нашатирним спиртом, розведіть його в пропорції 10 мл на 0,5 л води.
  2. За допомогою пульверизатора розбризкайте його на підлогове покриття і потріть щіткою. Коли килим висохне, пропилососьте його.

Лимонний сік

Сік лимона також відмінно справляється з виведенням плям, адже він буквально роз'їдає їх.

  1. Якщо вам потрібно позбутися забруднень, не виносячи з дому килим, нанесіть на покриття сік лимона в чистому вигляді.
  2. Через кілька годин, щоб уникнути злипання ворсу, місце, де була пляма, потрібно промити водою, а коли висохне — пропилососити.

Господарське мило

Цей засіб універсальний у своєму використанні, тому з легкістю видалить свіжі плями на килимових покриттях.

  1. Для максимального ефекту, мило потрібно натерти на тертці, розчинити в теплій воді і за допомогою пульверизатора нанести на забруднення.
  2. Після того. як мило просохне, по килиму потрібно пройтися пилососом.

Перш, ніж перейти до вирішення питання, як вдома випрати килим, перевірте засіб на куточку покриття. Якщо ворс почав втрачати колір або витиратися, краще довірити цю справу професіоналам.

Як видалити плями крові, кави, вина та інші забруднення на килимі

Пятна от крови и кофе помогает удалить нашатырный спирт

Вище ми описали, які доступні в господарстві засоби допоможуть позбутися плям на килимовому покритті. Щоб зробити все правильно і не нашкодити ворсу, потрібно розібратися, з чим найкраще справляється та чи інша речовина.

Чай та кава

Плями від популярних у всьому світі напоїв килим поглинає моментально, а ворс набуває нового кольору. Щоб відчистити пляму, якомога швидше промокніть рідину паперовою серветкою або сухою м'якою ганчіркою і розбризкайте оцтовий розчин.

Якщо напій був з молоком, через деякий час після чищення килим може почати неприємно пахнути, запаху можна позбутися за допомогою соку лимона.

Віск

Видалення воску на килимі — одне з найважчих занять. Адже потрібно не просто позбутися плями, але і зберегти цілісність воску. Починати видаляти віск з покриття потрібно тільки після його повного затвердіння.

  1. Негострим предметом відшкребіть з килима віск і пропилесосьте.
  2. Постеліть на місце, де залишився віск, ганчірку або серветку, і праскою на мінімальній потужності пройдіться по плямі. Залишки воску в себе вбере тканина або папір, а вам залишиться після прасування лише затерти місце плями спиртом.

Клей

Мильний розчин допомагає швидко видалити свіжу пляму клею, але, якщо пляма висохла, це потребуватиме більше часу.

  1. Змастіть пляму вазеліном або гліцерином і залиште на 2-3 години.
  2. У розчині нашатирного спирту (1 ч. л. на 2 склянки води) замочіть ганчірку, злегка відтисніть, покладіть на пляму і почекайте ще кілька годин.
  3. Коли килим стане сухим, пройдіться по ньому пилососом.

Шоколад, фрукти, вино

Свіжі плями від шоколаду, фруктів та вина можна видалити за допомогою розчину господарського мила (натертого на тертці і розведеного з теплою водою) і оцту.

  1. Розбризкайте суміш на пляму і промокніть ганчіркою або паперовою серветкою, щоб увібралися надлишки вологи.
  2. Після того, як килим висохне, його потрібно пропилососити.

Якщо пляма встигла підсохнути, використовуйте нашатирний спирт. Розчиніть 1 ч. л. нашатирю в 2 склянках води і протріть пляму.

Кров

Плями крові — найстійкіші, особливо, якщо йдеться про їхнє видалення з килима з довгим ворсом. Якщо пляма свіжа, досить буде промокнути забруднення сухою ганчіркою, потім покласти на те місце змочену у воді тканину і притиснути. Ганчірки потрібно міняти доти, аж поки кров повністю не зникне з килима.

Для очищення килима від плями, яка вже підсохла, потрібно змочувати ганчірку не в звичайній воді, а в розчині з нашатирним спиртом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme