Як під новий рік виконати головне бажання загиблого бійця АТО

Головне бажання кожного, хто захищає Україну – щастя їхніх дітей. Особливо, коли захисник сам є батьком

Валентина Емінова
Головний редактор
Як під новий рік виконати головне бажанн…

І коли Герої гинуть, наш загальний обов'язок – не залишати їхні родини на самоті. Особливо на свята, коли до кожного дому приходить сімейний затишок, очікування нового щастя, а під ошатною ялинкою заховані подарунки. До кожного, але не туди, де нещодавно поховали батька і на почесному місті, замість світлин з відпустки – портрет тата із чорною стрічкою.

Напередодні новорічних свят українські волонтери опікуються тим, щоб кожна дитина Героя АТО: загиблого, чи пораненого, чи полоненого, чи того, який ще воює і новорічну ніч проводе на фронті, отримала подарунок.

Стати Миколайчиком (чи Дідом Морозом, кому що більше подобається)  може кожен з нас.

Відомий волонтер Богдана Ярова (Дана Яровая) запустила акцію, учасники якої можуть привітати дитину атовця. Все дуже просто – відписатися в коментарях і вам в "лічку" надішлють контактні дані родини. Лялька, машинка, санчата чи роликові ковзани – дитячі мрії дуже не вибагливі. Але для мами, яка сама тягне сімейний бюджет сума в 200-500 гривень на подарунок дитині часто стає непідйомною. 

Дана написала свій пост в кінці листопада і наразі в акції беруть участь вже десятки українських родин.

Як під новий рік виконати головне бажання загиблого бійця АТО - фото 1

Богдана читає їхні повідомлення і ледь не плаче від захвату

"Як часто я чую: "Наші діти тепер дружать", "Ви б чули як плакала в трубку його бабуся, та й я разом з нею. Ми тепер їм весь час допомагати будемо. Я навіть не думав, що їм настільки важко", "Ми весь час тепер телефонуємо один одному, з усіма святами вітаємо" і просто ридання в слухавку "Люди .... дякую, що пам'ятаєте". Ви розумієте наскільки це важливіше, ніж просто зібрати гроші, купити подарунки та роздати? Це ниточки, які пов'язують Схід нашої країни з Заходом, південь з центром, правобережну Україну з лівобережною Україною. Ці ниточки, збираючись разом, будуть ставати канатами, які неможливо буде розрубати нічим і ніколи", - розповідає вона.

Волонтерка наголошує: вона не збирає гроші,  учасники акції отримують контакти родини атовця, самі з ними зв'язуються і дізнаються, який подарунок хоче дитина.  Єдине, про що вона просить – надсилати в лічку звіти про подарунок, що його вже було зроблено.  Ці дуже стимулює інших до участі в акції.

ПУПСИ ДЛЯ ПУПСІВ

Для родини Вадима Матросова - це перший новий рік без тата. Вадим – Герой АТО,  розвідник, більш відомий за позивним "Боцман". Він загинув в вересні цього року.

Без тата залишилися трирічні доньки-двійнята. Вони ще не розуміють, що сталося і вирішили, що мабуть тато на службі. Десь глибоко в дитячому серці живе надія – може приїде на Новий рік. З порогу одразу підхопить під пахви, теплої щічки торкнеться холодна з морозу, неголена щока…

Як під новий рік виконати головне бажання загиблого бійця АТО - фото 2

Як під новий рік виконати головне бажання загиблого бійця АТО - фото 3

Алла не знає, що їй робити з цим Новим роком. Дівчата мріють про ляльок – інтерактивних пупсів, і візочки, щоб їх катати. Хочеться їх порадувати. Але навіть якщо купувати найдешевше - це півтори тисячі гривень мінімум. Вдові бійця, яка не живе, а виживає без роботи, без грошей, без допомоги від держави, такий подарунок не осилити.

В неї навіть на маленьку ялинку грошей нема.

І знаєте, навіть якщо б були... Поки в інших родинах татусі встановлюватимуть в хрестовину святкове дерево, кататимуть дітей на санчатах, повезуть свою родину на святкове гуляння, вона сидітиме зі своїми малими в холодному домі і бадьоритиметься заради них.  Хіба не заслужила ця родина на підтримку тих, в кого всі вдома?

Боєць батальйону "Донбас-Україна" Вадим Матросов загинув 8 вересня 2016 року внаслідок вибуху міни. Він був блискучим розвідником, за спогадами друзів, сміливо "гуляв" у тил ворога і тролив сепарів. То їм український прапор повісить, то гімн України увімкне. Безстрашний, щирий, скромний. Його призвали у шосту хвилю, потім "Боцман" пішов на контракт.

Як під новий рік виконати головне бажання загиблого бійця АТО - фото 4

Як під новий рік виконати головне бажання загиблого бійця АТО - фото 3

Йому було 27 років. Вдові – 23. На всіх сімейних фото вона міцно притискається до свого Вадіка. Прості світлини, зняті на недорогу фотокамеру.

На похороні Алла кричала "Вставай! Вставай!!! Ти обіцяв мені повернутися!"

Це перша обіцянка, яку він не виконав. Вадим був чудовим чоловіком і батьком.

Вона пише йому вірші.

Як під новий рік виконати головне бажання загиблого бійця АТО - фото 4

Наразі родина загиблого Героя АТО "Боцмана" не отримує виплати по втраті годувальника – документи ще ходять по інстанціях. Алла не має роботи. Бажаючі подарувати цій родині свято, морально чи матеріально підтримати, можуть написати Аллі на її сторінку у "Фейсбуці".

ЩАСТЯ ЗА СТО ГРИВЕНЬ

Багатодітна мама Ольга Юрченко - сама боєць АТО. Вона служила в "Айдарі", в першій хвилі. Спочатку їздила як волонтер, а потім влаштувалася бухгалтером в фінслужбу. У вільний від роботи час збирала харчі, теплі речі і відвозила хлопцям на блокпости. На війні зустріла своє кохання. Вона – старший солдат, він старшина. Завагітніла четвертою дитиною. Чоловік дуже радів, переконав, що треба народжувати.

Як під новий рік виконати головне бажання загиблого бійця АТО - фото 7

Але сучасний службовий роман по-українські завершився ще до народження дитини: коли подружжя повернулося на Полтавщину, коханий почав пиячити і Оля вигнала його із своєї хати. Сама більш-менш привела хату до ладу. Народила здоровенького синочка.

Оля живе у великих злиднях. Але також хоче допомагати дітям і придумала свою новорічну акцію, щоб жодна малеча не залишилася без подарунку.

Як під новий рік виконати головне бажання загиблого бійця АТО - фото 5

Крім цих двох ініціатив – Богдани Ярової та Ольги Юрченко, є маса інших. Волонтер Леся Литвинова організовує акцію на кшталт Ярової, але для дітей-переселенців. Волонтер Анатолій Опанасюк збирає подарунки для дітей і повезе їх в зону АТО.

Компанія, що виготовляє техніку, подарувала планшети п'ятьом сиротам загиблих бійців АТО.

Навіть в будівлі, де облаштувалася наша редакція та ще з десяток офісів, висить оголошення про збір подарунків для дітей вимушених переселенців.

Осиротілих сімей з дітьми, крім родини Алли Матросової, також дуже багато. Родина Романа Капація (шестеро дітей), Валентина Королька (двоє дітей), Романа Крутька (двоє дітей), Івана Пасевича (двоє дітей).... 

Адресатів дуже багато, вистачить на всіх, хто побажає поділитися своїм теплом з іншими. І не обов'язково купувати дорогу іграшку. Навіть листівка із теплими побажаннями, зі словами, сказаними дійсно від серця, трохи розрадить тих, кому тепер на свята ще гірше, ніж в будні.

І не страшно, якщо маленькі донечки "Боцмана" отримають не двох пупсів, а чотирьох. І нові санчата. І цілий мішок цукерок. Родини атовців віддали Україні найдорожче. Не бійтеся їх "задарувати"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme