Як перевірити, чи у вас знижений імунітет: Прості і дієві поради лікаря Комаровського

Найчастіше ми починаємо турбуватися про свій імунітет восени, коли з настанням холодів у багатьох загострюються хронічні захворювання, виникають сезонні недуги, організм важко реагує на переведення годинника, більше втомлюється та потребує сонячного світла

Журналіст стрічки новин
Як перевірити, чи у вас знижений імуніте…
Фото: Facebook Євгена Комаровського

Втім, більшість ліків для підвищення імунітету, які нав'язує нам рекламна індустрія, це препарати з недоведеною ефективністю. Лікар Євген Комаровський називає такі ліки фуфломіцинами, адже користі від них мінімум, а коштують вони недешево. Проте він наводить кілька способів підвищити опірні сили організму. Depo.ua публікує дієві поради лікаря, які допоможуть уникнути сезонних захворювань. 

Як зрозуміти, що у вас знижений імунітет: рекомендації Комаровського

Найчастіше в осінньо-зимовий період хворіють діти, через що у батьків виникає питання, чи потрібно їм приймати засоби, які здатні підвищувати захисні функції організму? Комаровський наголошує на тому, що такі препарати можуть мати негативний вплив на організм з великою кількістю побічних ефектів, і призначати їх собі чи близьким самостійно неможна. 

хвора дитина

За словами Комаровського, вважається нормальним, коли дитина, яка відвідує дитячий колектив, хворіє на ГРВІ від шести до 12 разів на рік. Однак якщо "будь-який чих дає ускладнення", це може свідчити про зниження імунітету.

Як перевірити, чи в людини знижений імунітет

Євген Комаровський стверджує, що єдиний ефективний спосіб перевірити, чи дійсно у людини слабкий імунітет – це здати аналіз крові, завдяки якому лікар зможе визначити, чи дійсно в організмі щось не так.

"Зараз з величезним і просто приголомшливим розвитком лабораторної служби, коли практично на кожному розі в великих містах є лабораторії, які готові піти вам назустріч і обстежити імунітет тисячею різних способів, то природно, що розмови про те, що треба обстежитися, стають все більш і більш актуальні", – зауважує Комаровський.

Він наголосив, що для тих, хто думає, що у них "щось не так з імунітетом", все, що потрібно – це сімейний лікар, клінічний аналіз крові та правильний спосіб життя, що допоможе покращити ситуацію. 

 

Як підвищити імунітет: профілактика, що працює

Фахівець закликав не розраховувати на "чарівну таблетку". А натомість…  

По-перше, відмовитися від шкідливих звичок. Куріння, вживання алкоголю послаблюють захисні функції організму. 

По-друге, займатися спортом, адже фізична активність підвищує загальну витривалість організму, знижує вміст холестерину в крові й ризик захворіти на бронхолегеневі недуги, бо легені у тренованих людей сильніші та витриваліші.

спорт допомагає зміцнити імунітет

По-третє, правильно харчуватися. Раціон повинен бути збалансованим, з достатньою кількістю білків, жирів та вуглеводів, а от від цукру та швидкої їжі потрібно відмовитися.

Також лікар наголошує, що один з найважливіших способів зміцнення імунної системи – це сон.  А зробити його здоровим та глибоким допоможуть тривалі прогулянки щовечора. 

Ну і наостанок Комаровський каже, що потрібно не забувати ретельно мити руки та щодня сміятися, адже позитивні емоції добре вливають на наше самопочуття.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme