Фото у блокчейні: Як Kodak вершить революцію у сфері інтелектуальної власності

Компанія Kodak створює платформу KodakOne - завдяки технології блокчейну процес продажу та купівлі фотографій може перейти на новий рівень

Журналіст відділу "Життя"
Фото у блокчейні: Як Kodak вершить револ…

Компанія, відома як виробник фототехніки вирішила кардинально змінити напрямок діяльності, передає Depo.ua із посиланням на The Conversation.

У партнерстві з Wenn Digital компанія обіцяє створити "фотоцентричну крпиптовалюту", яка "надасть можливість фотографам та агенціям краще контролювати розподіл прав на знімки".

"Kodak завжди хотів демократизувати фотографію і передати право ліцензування самим митцям. Наші технології - це легкий спосіб це зробити", - каже гендиректор компанії Джефф Кларк.

Завдяки технології блокчейну, запозиченої у криптовалюти Ethereum, фотографи зможуть затвердити авторське право на знімки зразу після публікації їх на платформі, а також безпечно продати свої роботи, скориставшись новими цифровими грошима KodakCoin. Надійсність забезпечується самим принципом блокчейну: запис про нове фото або транзакцію залишається на комп'ютерах усіх користувачів мережі, а інтелектуальні права реєструються без участі третьої сторони.

Старт проекту анонсують вже на кінець січня, а також запрошують інвесторів долучатися до створення платформи.

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ПРАВА ПО-НОВОМУ

Втім, скептики заявляють, що оптимістичний анонс проекту не містить відповіді на ряд питань. Мовляв, залишається незрозумілим, як Kodak збирається притягувати до відповідальності порушників інтелектуального права, адже законодавство країн не працює з новітніми принципами реєстрації інтелектуальної власності.

Інші ж акцентують, що благословення держави і непотрібно. Адже цифрові права на інтелектуальну власність впровадили раніше - зокрема, із запуском гри CryptoKitties. У грі, яка також працює на блокчейні, гравці розводять і продають віртуальних кошенят, кожне з яких має унікальний набір генів. Власне, кумедні фігурки і вважають об'єктами інтелектуальної власності. Адже скопіювати "генотип" цифрової тваринки і таким чином викрасти її неможливо. Себто, схема бездоганно працює і без залучення влади.

Та й криптогроші навряд чи б набули популярності, якщо б їх коди можна було так легко скопіювати.

Втім, самі засновники проекту стверджують: навіть якщо хтось спробує незаконно скопіювати фото, його власник все одно отримає винагороду.

"Платформа KodakOne захищає IP кожного зареєстрованого у мережі фото. Коли фіксується якась підозріла активність, платформа мое забезпечити процес пост-ліцензування та сплати гонорару фотографу", - йдеться на офіційному сайті проекту.

Тож поки ретрогради прирікають платформу на невдачу, програмісти думають над тим, як поширювати по блокчейну музику і фільми.

Так, вже сьогодні стартував передпродаж токенів на проекті StreamSpace. Користувачам пропонується закупити криптогроші, аби потім витрачати на користування медіаконтентом. В автоматичному режимі гроші за це перераховуватимуться у гаманці безпосередньо артистів, які зареєструвалися у мережі.

Себто, доволі скоро світ контенту може справді перевернутися з ніг на голову, а мисливці за піратами будуть змушені шукати нову роботу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme