Противник "гастролерів": Чому Кириленко вирішив позбавити Україну "Євробачення"

Віце-прем'єр України В'ячеслав Кириленко розповів, за яких умов Україні краще відмовитися від участі у міжнародному пісенному конкурсі "Євробачення"

Противник "гастролерів": Чому Кириленко…

Відповідний пост Кириленко написав у Twitter, передає Depo.ua.

"Якщо на "Євробачення" від України поїдуть ті, хто гастролює на Росії та ще й демонстративно збирається робити це і надалі, то краще взагалі туди нікому не їхати. Не треба буде витрачати час на пояснення, що насправді між Україною та РФ не дружба і гастролі, а агресія, анексія і окупація!" - зазначив віце-прем'єр.

Підняте питання для українців актуальне, адже серед фіналістів нацвідбору конкурсу аж двоє російських гастролерів.

Зокрема, під час ефіру вокалістка гурту YUKO Юлія Юріна пояснила: гурт виступає на Росії, оскільки сама вона - громадянка цієї країни.

"Ми виступали у мене вдома. Я - громадянка Росії. Лише недавно отримала довідку про постійне місце проживання в Україні", - зазначила співачка.

Додала, що з дитинства співає українські пісні, а у нас живе сім років, за які вдосконалила вимову і ще більше зацікавилася українською культурою.

Анна Корсун, яка виступає під іменем MARUV, записалася у "голубки миру".

"Кожен вибирає по-своєму як нести мир. Хтось береться за зброю, хтось за музику..." - сказала вокалістка.

Себто віце-прем'єр вважає: якщо глядачі та журі оберуть одного з зазначених музикантів, міжнародний фінал конкурсу у Тель-Авіві повинен пройти без України. І доля правди тут є: якщо іноземні прихильники конкурсу почнуть аж так прискіпливо вивчати біографію українського учасника та з'ясують факт гастролів на Росії, у обізнаного меломана таки може виникнути когнітивний дисонанс... Але по правді, настільки серйозний підхід до учасників популярного конкурсу уявити важко.

З Кириленком згодні не всі. У коментарях зауважують: якщо учасник платить власні гроші, право держави втручатися у справи конкурсу - сумнівне.

Тим паче важко уявити, як Кириленко планує запровадити відповідні санкції щодо співаків-гастролерів, щоб при цьому зберегти лице перед іншими країнами-учасницями.

Здавалося б, зараз усе просто: судді та глядачі слухають, оцінюють, більше дізнаються про особистість музикантів, в тому числі, і про його чи її ставлення до виступів у країні-агресорі. А далі - абсолютно демократично приймають власне рішення, голосуючи. Таким чином, чи допустити на сцену Тель-Авіва російського гастролера, визначається колективним голосуванням, а не державною нагайкою. Тим паче, що участь у "Євробаченні" вкрай важко назвати питанням державницької ваги.

Втім, піаритися на дражливих темах чиновники полюбляють. А сам Кириленко вже не раз хайпував на темі патріотизму, намагаючись створити ілюзію активної державницької діяльності. Так і уявляється, як Кириленко відкладає усі справи і починає збирати до Ізраїлю "ідеологічно правильний колектив"...

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook