Як фарбуватиcя хною: Поради для власниць волосся різного кольору

Хна та басма – натуральні фарбники, які надають волоссю різні кольори та відтінки, крім цього, можуть його оздоровлювати

Журналіст відділу «Життя»
Як фарбуватиcя хною: Поради для власниць…
Flickr

Depo.ua розкаже головне про фарбування хною та басмою. Ці маски для волосся допоможуть підготуватися до фарбування і допомогти усунути деякі проблеми з шевелюрою. 

Що таке хна і басма: плюси та мінуси 

хна

Хна та басма – натуральні барвники, які мають в основі стійкий природний пігмент. Основа хни – листя лавсонії – рослини, яка росте у теплих краях: Єгипті, Індії, Ірані. Листя сильно подрібнюють і виходить суміш коричнево-зеленого кольору. Завдяки хні волосся можна пофарбувати у кольори від каштанового до світло-рудого. Якщо хну застосовувати недбало, можна отримати зелене волосся. 

Басму роблять з листя індиго – рослини, яка також росте у тропіках. За допомогою басми волосся можна пофарбувати у  кольори від світло-каштанового до чорного. Колір порошку – зелено-сірий. З цим фарбником, як і з хною, потрібно бути обережним, адже можливо, що після використання басми волосся стане синім чи зеленим. 

Басму та хну можна змішувати. Такий мікс можна придбати у вигляді вже готового барвника. 

Основні плюси хни та басми – це користь для волосся. Особливо такі фарбники підходить власницям тонкого волосся без об'єму із жирною шкірою голови. Природний фарбник регулює виділення шкірного сала та надає волоссю здорового блиску та об'єму. Також вважається, що басма може розв'язувати проблеми з лупою.

Мінуси хни та басми: результат може бути не таким, який ви хотіли. Якщо ви власниця сивого волосся – хна не завжди здатна зафарбувати сивину, хоча декому вдається добитися такого ефекту. Варто розуміти, що волосся здатне накопичувати природний фарбник басми та хни, тому відновити природний колір або перефарбуватися у абсолютно інший колір після застосування цих барвників буде важко. Також зазначте собі, що не можна поєднувати фарбування хною чи басмою і хімічну чи біозавивку. Також хна сушить кінці, а це може призвести до посічення волосся. 

До речі, у випадках, коли ви хочете скористатися хною виключно в оздоровчих цілях, є варіант без кольору. 

Як пофарбувати волосся хною в домашніх умовах

волосся руде

Ви вирішили пофарбувати волосся хною, басмою чи сумішшю речовин. Звісно, спершу треба придбати фарбник. Буває хна у порошку, бувають листя хни, буває спеціальна фарба, яку потрібно розводити водою. Головне – ознайомитися зі складом фарби, якщо не хочете хімічних барвників. Подивитися на термін придатності та уважно прочитати інструкцію.

Якщо бачите фарбу на основі хни чи басми, яка обіцяє вам конкретний відтінок, скоріш за все, до такої фарби додають хімічний барвник, проте він не такий агресивний як у звичайних фарб мас-маркету. 

Отже, якщо ви обрали натуральну хну, тоді маєте здійснити такі етапи підготовки:

  1. Промийте волосся ретельно, бажано не шампунем, а спеціальним милом для волосся.
  2. Якісно розчешіть волосся, аби на ньому не було вузлів.
  3. Вдягніть рукавички і захистіть свій одяг від можливого потрапляння хни – це може бути великий рушник, старий халат чи щось інше.
  4. Нанесіть жирний крем по лінії росту волосся, аби ваша шкіра не пофарбувалася. На волосся не заходимо, бо це може зіпсувати результат фарбування.
  5. Підготуйте фарбу чи хну, як написано в інструкції.
  6. Починайте наносити фарбу від коренів до кінців, особливо профарбовуючи скроні та потилицю. 
  7. Тепер завертайте волосся у харчову плівку або вдягайте шапочку для плавання. Зверху вдягайте вовняну шапку або махровий рушник. Тримайте фарбу стільки, скільки зазначено у інструкції. Зазвичай, від 1 до 4 годин.
  8. Промийте волосся водою. Шампунь краще не використовувати ще декілька днів, проте ополіскувачем чи бальзамом користуватися можна. 

Застороги: ніколи не розводьте хну чи басму, їхній порошок або готову фарбу, окропом. Це спотворить колір. 

Слідкуйте, аби температура хни була постійно теплою, для цього її слід поставити у миску з гарячою водою. 

Якщо колір більш яскравий, ніж потрібно, змастіть волосся олією та висушіть феном, це прибере надмірний блиск.

Як пофарбувати волосся хною у каштановий чи рудий колір

рудоволоса жінка

Хна має руді та червоні відтінки, а ось для того, аби мати каштановий колір – краще використовувати басму. 

Пам'ятайте, що результат фарбування залежить від двох чинників: початковий колір та термін витримування хни на голові.

Частіше хну обирають власниці русого волосся, аби надати йому яскравості, або білявки. Ось декілька порад, які дозволять не допустити, аби волосся мали червоний відтінок і не почервоніли у майбутньому:

  • скоротіть час фарбування. Власниці світлого волосся – до 5-7 хвилин, власниці темного – 15 хвилин. 
  • якщо фарбуєте волосся вперше, не поспішайте повторювати процедуру через малий проміжок часу, відтягніть цей процес
  • додайте до хни ці додатки, які дозволять уникнути червоного відтінку: відвар ромашки, кропиви, басма, куркума, лимонний сік чи імбир.

Якщо хочете отримати більш насичений та темний відтінок, фарбуючись хною, додавайте до неї такі складові:

  • басма
  • міцний чай
  • відвар кори дуба
  • какао-порошок (лише натуральний і з більшим вмістом шоколаду)
  • кава

Як пофарбуватися хною, щоб мати легкий рудий відтінок

Ось один з варіантів: робите відвар ромашки (міцний) і ним розводите хну. Поки суміш тепла, наносите на волосся від коренів до кінчиків, замотуєте у поліетилен, вдягаєте щось тепле зверху – рушник або шапку – і чекаєте не довше 5-7 хвилин. Змиваєте водою без шампуню.

Як пофарбуватися хною, аби мати насичений каштановий колір

Якщо хочете більш насичений варіант, або навіть темний, тоді краще додавати до хни гарячу воду, два жовтки, трохи олії. Наносіть суміш від коренів до кінчиків і тоді вже витримуйте 1-2 години. Чим довше – тим темніший колір. 

Отже, хна та басма – це прекрасні природні барвники, які позитивно впливають на стан волосся та шкіри голови. Проте є деякі труднощі з фарбуванням та передбачити колір, який отримаєте у підсумку, не завжди можливо. 

Фото: Flickr

 

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme