Як вижити батькам, коли діти на дистанційці: Поради психолога

Дистанційне навчання з початком пандемії стало звичним явищем. Аби онлайн-навчання залишалося ефективним, вчителям іноді доводиться витрачати багато сил. А як щодо батьків? 

Журналіст стрічки новин
Як вижити батькам, коли діти на дистанці…
Ілюстративне фото. Джерело: Рixabay

Багатьох мам і тат дистанційка аж ніяк не влаштовує. І якщо з підлітками простіше, то з малечею часто виникають проблеми. Дитина вдома обмежена у спілкуванні з однолітками, сидить у замкненому просторі, коли всі члени родини ледь не на голові одне в одного. До того ж батьки звикли, що певну кількість часу на день їхнім чадом займаються вчителі. Коли ж дитина постійно вдома, потрібно усім членам сім'ї змінювати звичний графік і спосіб життя. Психолог Марія Сичинська дала детальну інструкцію з виживання для батьків під час дистанційки у дітей.

Як організувати навчання школяра вдома з максимальною користю

  • Спершу потрібно потурбуватися, щоб дитині вдома було комфортно навчатися. У неї повинен бути особистий простір. Важливо обрати для цього затишне і спокійне місце. Нехай дитина сама розкладе там свої речі для максимальної зручності. Навіть коли у маленькій квартирі проживає багато людей, можна відгородити окрему зону ширмою.

  • Хоч у багатьох дітей сьогодні немає проблем з володінням технікою, є сім'ї, у яких приділяється вкрай обмежена кількість часу для використання гаджетів та комп'ютера. Щоб у дитини не виникало дискомфорту під час онлайн-навчання, обов'язково потрібно запевнитись, що вона вміє вмикати техніку, заходити на необхідні ресурси та підключатись до уроків.

  • Додатково можна оформити постер з інструкцією "Як навчатись на дистанційці". Що важливо – дитина повинна зробити його сама, а батьки лише підтримувати і допомагати. На думку Сичинської, це допоможе уникнути відмазок на кшталт "А я не зміг приєднатися до уроку". До того ж така творча робота допоможе дитині ще раз згадати й зафіксувати, що за чим натискати і як підключатися.

дистанційне навчання

  • Багато дітей через зміщення звичного графіка просипають і пропускають початок онлайн-уроків. Як результат – дитина не засвоїла повною мірою матеріал, вчитель незадоволений, а батьки обурені. Щоб цього не сталося, психолог радить мамам і татам налаштовувати разом з дитиною будильники та таймери. "Важливо називати таймер не просто "Математика", а "Під'єднатися до онлайн-уроку математики". Установіть різні мелодії та назви на кожен дзвінок, дітям це подобається", – радить Сичинська.

  • Також не буде зайвим завести красивий блокнот, де школяр записуватиме плани на день і фіксуватиме свої успіхи, наприклад, за допомогою наліпок. "Діловитість зараз у моді, дітям подобається бути в образі "ділової ковбаси". А наліпки будуть додатковою мотивацією: під'єднався до уроку — наклеїв одну наклейку; відповів на уроці — наклеїв іншу наліпку; заснув на уроці — наклеїв третю наліпку", – жартує фахівчиня.

  • Одним з найважливіших правил психолог називає розповіді про враження за день. Потрібно цікавитися настроєм, відчуттям, новими знаннями дитини. Приклад: "У мене сьогодні таке трапилось на роботі! Риба в акваріумі ледь не з’їла камінь! Я так злякалась за неї! А як ти сьогодні почувався на уроці? Як там Наталія Миколаївна, щось цікаве розповідала? А яка була тема? А я вже й забула, як розв’язувати рівняння! Ану нагадай, так хочу згадати!"

Що не можна робити батькам на дистанційці дітей

Крім порад, як комфортно організувати місце для навчання дитини, психолог розповіла, чого краще не робити батькам.

дистанційне навчання у дитини

Учитися замість дитини

Іноді батьки, щоб зменшити напруження, беруться виконувати домашнє завдання за дитину. Цього робити категорично не можна, адже чадо звикне і щоразу чекатиме, поки розв'яжуть рівняння чи напишуть твір за нього. До того ж це може відбити бажання у дитини навчатися взагалі (вона може подумати, що не здатна на розв'язання задач).

Тримати дитину у страху покарання

Школяру потрібно пояснити, що навчання – це не оцінки, а отримання знань, і це дуже важливо саме для нього. Дитина, яка боїться батьків, гірше засвоюватиме матеріал і з часом почне приховувати невдачі у навчанні.

Цілком перекладати відповідальність на вчителів

Задача вчителя – викласти матеріал, зацікавити у його засвоєнні та навчити учнів. Однак велика роль у цьому є й батьків. Варто розповідати дитині, чому важливо вчитися й показувати власним прикладом, наскільки добре чимось  цікавитись.

Що потрібно робити батькам, аби дитина краще навчалась дистанційно

Успіх у засвоєнні інформації дитиною на дистанційці залежить від вміння батьків знайти правильний підхід до чада. Сичинська радить, що варто робити татам і мамам, аби онлайн-навчання проходило легко.

мама допомагає дитині у дистанційному навчанні

Розслаблятися і не вимагати ідеальних результатів

Психолог зауважує, що грамотний учитель, повернувшись до школи, обов'язково повторить те, що було на дистанційці. До того ж важливо розуміти, що онлайн-уроки – це часто дуже нудно. А коли дитині набридає навчатися дистанційно і є можливість увімкнути гру, вона це зробить. Тому краще проблему розв'язувати шляхом перемовин, а не покараннями і обмеженнями.

Пам'ятати, що це – тимчасово

Батьки повинні розуміти, що діти все одно повернуться до школи. Їхнє ж завдання на дистанційці – не зіпсувати стосунки з чадом і не відбити у нього бажання вчитися.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme