Лижний сезон в Україні: На якому курорті кататися найдешевше і найцікавіше

В Україні лижний сезон триває з грудня по квітень, поки з гірських схилів не зникне необхідний шар снігу. Післясвяткові дні - не найгарячіший сезон, але ціни на гірських курортах не поспішають падати. Щобільше - на деяких курортах за спокій на трасах і мінімальну кількість туристів можуть підвищити вартість доріжки або спорядження

Аліна Євич
Журналістка
Лижний сезон в Україні: На якому курорті…

Журналісти Depo.ua розповідають, скільки доведеться заплатити за катання на лижах на топових українських курортах у розпал сезону. 

Драгобрат: Сервіс, віддалений від цивілізації

Гірські схили

 

Відмінна особливість Драгобрата – природнє засніження і тривалий період для катань. Зазвичай він триває з листопада й по травень. Унікальний рельєф Свидовецьких схилів і значна кількість снігу вабить туристів, які обожнюють гірськолижний екстрім. Крім цього, курорт багатий на відпочинковий сервіс - чан з видом на гори, інфрачервоні та звичайні сауни тощо. 

Найзручніше дістатися до Драгобрату – з смт. Ясіня, де є залізнична станція. Можна викликати трансфер, заплативши близько 300 грн за місце, замовити авто або сісти у попутку. 

"Друзі нам радили замовити трансфер, але вирішили з чоловіком зекономити. Домовилися з водієм за 100 гривень доїхати до Драгобрату - суто символічна ціна за бензин. І на півдорозі ми застрягли. Їхали в легковій машині й після того, як перед нами з’явилася кучугура, уже сіли "пузом". І в результаті чекали кілька годин, поки нас не витягла машина. Дядько їхав на старенькому уазіку і то, здається, найкраща машина для зими на Драгобраті", – розповіла туристка Оксана Олійник. 

Однак є ще один спосіб дістатися до Драгобрату - на санях, які везуть коні. Найпопулярніший водій - дядя Міша, як усі називають перевізника Михайла. Таксі "Дядя Міша" коштує від 300 гривень - залежно від погоди та складнощів на дорозі.

Вартість житла на курорті коливається від 500 гривень за ніч (економ-варіант, який можуть запропонувати й місцеві жителі, і деякі готелі). Максимуму ж немає - окремі номери можуть коштувати й 3 тисячі гривень, враховуючи їхню близькість до популярних спусків і зручності, які пропонує готель.

Далі - спуски й прайс на Ski-pass. За офіційними розцінками, у середньому: 

  • один дорослий підйом коштує 60 гривень, дитячий - 30; 

  • 3 підйоми для дорослого - 140 грн, для дитини - 70;

  • 5 підйомів - 200 / 100 гривень; 

  • 10 підйомів - 350 / 180 грн;

  • 20 підйомів - 600 / 300 грн; 

  • 50 підйомів - 1400 / 700 гривень. 

Дешевше обійдеться абонемент, який вимірюється юнітами. Один юніт – кілька метрів траси, але у кожного курорта свої виміри. Про них можна дізнатися у працівників комплексів. Вони ж розкажуть, на скільки юнітів затягне та чи інша траса. 

Орієнтовні ціни на такий абонемент у Драгобраті:

  • 60 юнітів - 300 грн,
  • 100 юнітів - 460 грн,
  • 200 - 780 грн,
  • 500 юнітів - 1480 грн. 

Водночас абонемент на весь день коштує 800 грн і гарантує необмежену кількість підйомів.

Прокат спорудження не входить у вартість підйомів, часто на арендованих лижах не дозволяють кататися ввечері. Проте, як розповідають туристи Оксана Олійник з чоловіком, можна домовитися про нічний спуск з гір (це коштуватиме дорожче, а на охочих з’їхати зі схилів можуть очікувати складнощі - перевірка, наскільки люди тримаються на ногах і на лижах. Цей пункт (і прокату, і вартості спуску) обговорюється окремо. Проте, як повідомляють у гірськолижному курорті, вночі проїзд на підйомнику заборонений. Тому, ймовірно, до гірських схилів треба діставатися самостійно. 

Якщо ж ви бронюєте спорудження в катальні години, прайс стартує зі 150 гривень (у залежності від того, яке спорудження необхідне). Для дітей ціна прокату - 60 гривень. А для охочих покататися необ’їждженими схилами (для фрірайду) - від 400 грн/день (також залежно від спорядження).

Буковель: прайс, який відрізняється на тисячі гривень залежно від дня

Засніжені гори на курорті

Один із найвідоміших в Україні гірськолижних курортів - Буковель. Він не лише відрізняється високим рівнем послуг для туристів (як і високою ціною на них), а й тим, що тут є каток, найрізноманітніші траси різної складності - і для справжніх професіоналів, здатних різко маневрувати, і для початківців.

На відміну від Драгобрату, в Буковелі вам не доведеться витрачати значні фінанси та сотні нервових клітин на дорогу. До цього курорту йдуть регулярні автобуси. 

Переночувати в номері у Буковелі коштуватиму від 500 гривень в низький (негарячий) сезон. Максимуму тут також немає - деякі номери, враховуючи додаткові послуги, обслуговування та ексклюзивні пропозиції, можуть коштувати й 2,5 тисячі гривень за ніч. Проте такі ексклюзивні номери відповідають категорії VIP, хоча комфортно відпочити можна й за значно меншу суму. 

Вартість на скіпаси тут стартує від 200 гривень за один підйом. День катання обійдеться в різну вартість у різний період (залежно від сезону та навіть часу доби). Відтак, ціни наступні у низький (негарячий) / високий / святковий сезон: 

  • з 8:30 до 19:30 - 650 грн (для пільговиків - 450 грн); 1050 грн / 750 грн; 1350 / 950 гривень;

  • Тригодинне катання - 400 грн (для пільговиків - 300); 650 грн / 450 грн; 850 / 600 гривень;

  • Катання в першій половині дня (з 08:30 до 13:30) - 500 грн (для пільговиків - 350); 800 / 550 грн; 1050 / 750 гривень;

  • В другій половині дня (11:30-16:30) - 550 (для пільговиків - 400 грн); 850 / 600 грн; 1050 / 750 гривень за їзду;

  • Вечірнє катання (15:00-19:30) - 250 грн / 200 гривень; 400 / 300 гривень; 550 / 400 гривень;

  • Нічне катання - 200 гривень / 200 / 250 гривень.

Оглядові підйоми коштуватимуть від 150 до 400 гривень. Для всіх VIP-осіб ціна вдвічі більша за оголошену стандартну.

Як і в попередньому випадку, в Буковелі можна придбати абонементи - і не лише на кілька днів поспіль, а й на дні на вибір (тобто якщо ви приїхали на відпочинок на два тижні - можете обрати, в який день абонементом користуватися). 

Вартість прокату комплекту спорядження (лижі, черевики, палиці, шолом) - від 140,00 до 450,00 грн - за один день, в залежності від категорії. Прокат сноубордів в Буковелі - від 180 до 590 грн за один день. По дорозі на Буковель можна побачити й інші місця прокату спорядження за приємнішими цінами – від 120 грн в день (економваріант).

Славське: курорт, на якому погоду роблять два гірські хребти

Гірськолижний курорт

Цей гірськолижний курорт характерний тим, що на ньому завжди своя погода - її формують два гірські хребти Бескиди та Горгани. Зазвичай тут безвітряно і багато снігу. Ще одна особливість курорту - траси з найрізноманітнішою пропускною здатністю. Одночасно одна траса (загалом їх чотири) - може вмістити кілька сотень туристів, тож затісно не буде.

Доїхати до Славського – не проблема. Сюди ходять автобуси, крім того, тут є залізнична станція. Як зазначають туристи, можна їхати навіть своєю автівкою - вірогідність, що ви застрягнете в кучугурах снігу чи багнюки мала. 

Деякі водії перелаштували старі автомобілі УАЗ або ГАЗ на міні-маршрутки, і за 80-120 гривень розвозять туристів по курорту. 

Ціни на житло тут стартують з позначки 150 гривень за людину в низький сезон, проте вартість може зрости до 400-600 гривень (у залежності від дати заїзду, реєстрації, сезону та погоди). Розміститися у місцевих може бути дешевше. 

"Ми жили у Славському в бабусі Ганни. Це просто фантастична жінка! Вона за зростом не більше 150 сантиметрів, трохи згорблена. Тому зовсім маленька. І ця жінка несла на собі дрова, носила два відра з криниці - несла під гору й навіть не втомилася! А на ранок вона нам готувала вареники з сиром і сметаною. Не знаю, що вона туди додала - секрет так і не розкрила. Але то був найсмачніший у моєму житті сніданок", – ділиться враженнями від житла в місцевих Артем Сторожевський.

На курорті людей попереджають: доїхати до нижньої станції підйомника можна лише на авто з повним приводом або на машині з високою ходою. Інакше - пішки, оскільки сніговий покрив значний. 

Далі - ціни за підйомники. І вони найбільш нестійкі в порівнянні з іншими курортами - тому що абонемент на проїзд в обидва боки на гору Тростян можна придбати за 210 гривень, а разовий абонемент на інші гори (з поїздкою в один бік) - від 20 до 40 гривень. Хоча ціни  можуть змінюватися залежно від багатьох факторів. 

Прокат спорудження коштуватиме, у порівнянні з іншими курортами, дешево - лижі можна орендувати від 70 гривень на день, а сноуборди - починаючи від 80 гривень.

Пилипець - зі світлим майбутнім, але мінімально необхідними трасами

Лижник

Пилипець може похвалитися не лише мальовничими гірськими хребтами, а й Боржавськими полонинами і "родзинкою" курорту - водоспадом Шипіт. Поблизу ж кілька джерел мінеральної води і музей дерев'яних церков. 

Доїжджати до курорту треба від залізничної станції Воловець. Після потягу туристів, як правило, забирають приватні перевізники. Інакше доводиться викликати таксі. 

Пилипець розташувався між річками Латориця та Ріка, і на сьогодні комплекс лише розбудовується - планується, що вся його територія займатиме до 500 квадратних метрів. 

Наразі на курорті є кілька готелів, чимало власників будинків облаштовує свої оселі для прийому гостей. Вартість проживання стартує від 450 гривень, але більш зручне та фешенебельне житло неподалік від гори можна зняти за 800-1000 грн за номер. 

На курорті є траси для професіоналів, любителів і новачків. Підйомники тут працюють з 9-ї ранку до 17-ї години вечора. 

Вартість проїзду крісельному підйомнику в один бік - 100 грн, а один підйом вверх коштує 60 гривень. Денний абонемент на крісельні підйоми коштує від 500 гривень, тригодинний абонемент - 250 грн. Вартість бугельних витягів - від 30 гривень, а прокат лиж стартує від суми у 100 гривень.

Плай або Плав'я: перебути у місцевих втричі дешевше, ніж поспати в готелі

Катання на лижах

За 40 кілометрів від Плаю (його ще називають Плав'є) розташовані водоспади Шипіт і Кам'янка. З історичних локацій - відбудована дерев’яна церква Святого Михайла 1888 року, та Храм Миколи Чудотворця. Туристів тут запрошують у садиби та міні-готелі. І хоч мальовничі види можна побачити в кожному вікні, окремі кімнати в готелях панорамні.

Доїжджати сюди краще зі станцій Воловець або Сколе на маршрутці чи автобусі. Ціни на трансфер різняться, але подолати шлях здатна навіть легкова автівка. 

Заселитися в готель можна, заплативши від 600 грн за двомісний номер. Більш люксові варіанти доступні за 2000 грн на добу.  А от у місцевих або ж у мініготелях в найближчих селах реально відпочити за 300 грн на двох.  

Розцінки на послуги наступні: 

  • Підйом на крісельному підйомнику - від 110 грн за один підйом;

  • бугельний підйомник - від 90 грн;

  • абонемент на цілий день - від 880 грн, не лімітована кількість підйомів;

  • абонемент на пів дня - від 480 грн. У цьому випадку кількість підйомів аналогічна "вільна". 

Лижі  вдасться взяти на прокат, сплативши від 250 грн за день. Сноуборд коштуватиме так само. Проте якщо ви забажаєте прогулятися до села Орява, яке розташоване неподалік, вдасться орендувати обмундирування дешевше й зекономити 100 гривень - прокат там стартує від 150 грн. 

Яблуниця - курорт, на якому за шолом доплатите

Катання на лижах

Яблуниця останніми роками також набирає популярності. Сюди часто приїжджають компаніями. Ціни різняться залежно від сезону та рівню сервісу – Яблуниця може здивувати як дешевизною, так і високою вартістю послуг. А ще - саме тут часто збираються групи для походи на гору Петрос, Говерлу та на Хом'яка. 

Дістатися до курорту нескладно - сюди доїжджають маршрутки з Івано-Франківська, Рахового, Мукачевого. Є прямі автобуси зі Львова і навіть Києва. Також можна доїхати до Ворохти, Ясіні або Лазещини, а вже там пересісти на автобус чи замовити трансфер. 

Ціни за ніч у готелі з вигодами – від 600 чи навіть 400 грн, але значно більше варіантів – від 1000. У місцевих можна знайти значно нижчий прайс. 

Марія Ковтун розповідає, що торік їздила в Яблуницю з подругою. Вони вирішили пожити у селян - і в різних будинках їм запропонували платити по-різному.

"Ми заходили в три будинки й обирали кімнати. По зручностях все було однакове - ванна й туалет в будинку, два ліжка в одній кімнаті. В одній хаті нам озвучили ціну у 300 гривень, в іншій - 150 (щоправда, там був зламаний душ), і в третій - 400. На останньому варіанті ми й зупинилися", – пригадує Марія.

Тут є траси і для дітей, і для дорослих-початківців, і для профі. Максимальна довжина - не надто велика: "Чешка" й "Динамо-1" довжиною в 900 метрів, "Кооперативна" - 860.  Трохи коротша - "Коза" (650 метрів) і в рази коротші траси - "Бліни" та "Корова" - довжиною 400 та 200 метрів відповідно. 

Працюють спуски для туристів з 8:00 до 19:00. Одноразовий підйом на гору коштуватиме від 15 гривень (у "гарячі" сезони ціна може зрости удвічі, якщо буде наплив туристів), безлімітний абонемент на цілий день  - близько 600 гривень, а комплект спорядження можна орендувати орієнтовно від 150 гривень (за 100-150 можна взяти на день лижі, черевики, палиці). Але за шолом доведеться заплатити окремо – вартість послуги радять уточнювати на місці.

Охочі також можуть орендувати снігоходи, але ціна обговорюється індивідуально - в залежності від сезону, дня, погоди тощо.

Красія - місце, де вам будуть раді навіть з санчатами

Лижник

Гірськолижний курорт Красія має одну з найдовших лижних трас і навіть трасу для катання на санчатах. При цьому туристів на курорті попереджають: дітей без нагляду все одно лишати не можна. Хтось із дорослих має бути поруч - на випадок, якщо малеча раптово травмується чи захоче до рідних. 

Окрім цього Красія - умовний рай для початківців. Одна з причин - у тому, що схили гір пологі та широкі, тож ідеально підійдуть для любителів.

Дістатися на курорт можна автобусом з Ужгорода. 

Прийнятне житло у близьких до гори селах можна замовити за 1000 грн за номер. 

Прайс на підйомники на Красії залежить від сезону - чи він низький, чи активний, чи високий: 

  • Вартість підйому – 180/300/350 грн за день;

  • Абонемент на 3 дні коштує від 486/810/945 грн;

  • 3 будь-які дні на вибір - від 1620/2700/3150 грн;

  • Разовий підйом - від 30/40/50 гривень.

Вартість прокату спорядження (лижі, сани, шолом, палиця, черевики тощо) – коштує від 100 грн за 1 день користування.

Ворохта: місце, де можна задешево повернутись у дитинство

Катання на сноуборді

Для охочих опинитися у всесвіті Гаррі Поттера створений залізничний шлях у Ворохту - два віадуки. Насправді обом вже понад 100 років, вони тягнуться на 100 та 130 метрів, що робить їх одними з найдовших у Європі. 

До речі, верхній віадук - недіючий, тож по ньому можна погуляти. 

Унікальний віадук у Ворохті

Фото: "Vgorode"

Ворохта раніше була відома як центр розвитку зимових видів спорту — тут навіть був трамплін для стрибків на лижах, а також підйомники та обладнані схили для катання по снігу, розповідає "Гід по Карпатах". Проте тепер все це — в минулому. Трампліни потроху розбирають, та й обладнання банально псується під впливом часу.

У Ворохті одним з перших в Карпатах було встановлено зіплайн — більш ніж 700-метровий спуск на шківі, підвішеному до кабеля. Перепад висот тут незначний — близько 18 метрів від точки старту до точки фінішу. Спуск розділений на дві ділянки: 550 та 170 метрів, проміжна зупинка обов’язкова. Діє вагове обмеження: від 35 до 120 кг. З меншого зіплайну дають спускатись дітям.

Середньостатичний за комфортабельністю номер коштує від 350-400 гривень, а максимальна вартість сягає кількох тисяч гривень.

Перевага й недолік - у тому, що на гірських схилах часто катаються серйозні спортсмени, для яких облаштовані траси для професіоналів. Власне, у Ворохті можна й стрибати з трамплінів, але потрібно об’єктивно вираховувати вміння триматися в лижах. 

Звичайні ж катання можна влаштувати й вночі - траси для цього освітлені. На них є снігові гармати та ратраки. Вартість одного підйому на гірський схил - від 8 до 15 гривень (залежно від сезону, дня тижня та наявності абонемента). Сам абонемент на 100 спусків обійдеться у 750 гривень. Однак Ворохта приховує один секрет, який вирізняє її з-поміж інших курортів - вона для сноутюбінга (європейський формат гірськолижних розваг - катання на надувних санках). Вартість одного підйому для сноутюбінга - 5 гривень.

Мигове: відпочинок з ковзанкою і сніговими гарматами

Катання на лижах

Загальна протяжність трас у Миговому - понад 3300 м. На схилі гори Мала Кічера є два спуски. Там є відмежована траса для початківців та окрема траса для сноубордистів - 150 м. Також є сертифіковані спуски, траси слалому, що використовуються для змагань національного й міжнародного рівнів.

До гірськолижного курорту Мигове більшість туристів потрапляє через Чернівці - після того, як у місто приїхали потягом, потрібно дочекатися рейсового автобуса, замовити таксі або маршрутне таксі. 

Вартість проживання в готелях курорту стартує від 250 гривень за одну особу. Двомісний номер –  від 500 гривень і вище. За додаткове спальне місце можна доплатити. Усі готелі розташовані неподалік витягів, тому й ціни на житло в них доволі схожі. 

Ціни на скіпаси на курорті Мигове - середні: на інших курортах можна знайти й дещо вищі, і значно нижчі прайси. Отож:

  • Разовий підйом - від 40 грн;

  • за 1 годину - 150 грн;

  • за 3 години підйомів - 300 грн;

  • Абонемент на цілий день коштуватиме 450 гривень;

  • ранкове катання обійдеться у вартість від 350 грн;

  • Вечірнє катання - від 450 грн;

  • нічне катання - від 350 грн.

Вартість прокату лиж та сноубордів обійдеться від 150 грн (за 3,5 години), а за прокат лиж і сноубордів на день потрібно віддати 250 гривень.

Поради туристам незалежно від того, який курорт ви оберете

Катання на сноуборді

На кожному гірськолижному курорті є своя рятувальна станція - там зазвичай знаходиться до десятка співробітників та співробітниць, готових у будь-який момент прийтина допомогу, якщо під час катання чи прогулянки трапилася надзвичайна ситуація. І хоч на керованих гірськолижних трасах не трапляється сходження лавин, від них не застраховані звичайні гірські схили. Окрім природних небезпек завжди відіграє вагому роль і людський фактор - травмуватися можна навіть тоді, коли ви їдете рівним схилом і бачити все, що коїться далеко попереду. Секундна помилка може коштувати здоров’я, а іноді й життя. 

Тому рятувальники просять усіх туристів при заселенні або перед тим, як піднятися на гору чи піти на самостійну прогулянку, зберегти номер рятувальної команди. Деякі досвідчені туристи радять навіть повідомляти знайомих чи близьких про те, куди ви йдете й орієнтовно на який час. 

Фото: Pexels

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme