Баба Катя, яка з автоматом у руках підірвала Мережу, готується до весняних навчань

68-річна вчителька з Львівської області Катерина Білик, чиї фотографії на навчаннях з автоматом місяць тому викликали фурор в соцмережах, кожен урок починає з молитви за бійців АТО

Про це вона розповіла в інтерв'ю depo.ua.

Вчителька математики села Млиніська Жидачівського району Львівської області 68-річна Катерина Аполінаріївна Білик прославилася на всю Україну після військових навчань, де вона нарівні з молоддю бігала крос, стріляла з автомата і переносила поранених.

До популярності, яка звалилася на неї, відноситься скромно:

«Нічого я такого особливого не зробила. І учням своїм кажу: якби ваші бабусі знали про ці навчання, вони б теж прийшли, тому що знання треба оновлювати», - говорить Катерина Аполінаріївна і погрожує на наступні навчання, які заплановані на весну, теж обов'язково прибути.

Зараз Катерина Аполінаріївна, як і раніше, викладає математику в сільській школі, працює по господарству. Днями в село приїхали біженці з Донбасу, і вона збирається навідатися до них, дізнатися, яка потрібна допомога.

«Приїхала сім'я - мама, тато і троє синів: один - школяр, другому - 21 і третьому - 28 років. Учні мої запитують: «А чого ці двоє старших тут, у нас? Чому вони свою землю не захищають? Я дітям сказала: «У ваших словах істина є, але я не знаю всієї ситуації і зараз вичерпно відповісти не можу. Може бути, вони там допомагали нашим бійцям, і їм тепер довелося бігти. Днями піду з ними поспілкуюся і потім все розповім вам».

Учні Катерини Аполінаріївни вже звикли кожен урок починати з молитви: «За здоров'я воїнів АТО» і «За успішну перемогу». Швидку перемогу Україні вчителька прогнозує, «якщо інші країни допоможуть нам сучасною зброєю».

«А якщо ні - то багато ще життів ця війна забере. Якщо Путін піде далі, у нас у Західній Україні кожен камінь буде захищати свою землю. Якщо не дадуть зброї, знайдемо і самопали, і обрізи. У нас цілі ще «криївки» в кожному селі - нещодавно водили дітей, показували, де і які. Тут йому не схід», - з металом у голосі, ніби читаючи заговор, вимовляє Катерина Аполінаріївна.

З радістю додає: чула, що вже по всій Україні проводяться військові навчання- такі ж, які проходила вона:

«І в мене серце радіє, що беруть в них участь і жінки, і студенти, які потім записуються в армію. У нас народ героїчний, нам би ще уряд хороший ... »


Як повідомляв depo.uaфотографії пенсіонерки баби Каті, яка приймала участь у військових навчаннях у Жидачеві Львівської області нарівні з молодими, «порвали» соцмережі. Бойовою старенькою виявилася пенсіонерка зі Львівської області, вчитель математики Катерина Білик.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна