Як виглядають вулиці і площі, названі на честь Героїв Небесної Сотні: Фоторепортаж

На честь Героїв Небесної Сотні названо понад 140 вулиць, площ, провулків та проспектів. Найбільше – у Київській, Черкаській та Житомирській областях. До перейменування ці площі і вулиці здебільшого мали радянські назви

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Як виглядають вулиці і площі, названі на…
Сквер Небесної Сотні (Київ). фото: uk.wikipedia.org

Першою - 23 січня 2014 року - цю назву отримала Площа Героїв Євромайдану в Тернополі, раніше це був майдан Мистецтв. Це сталося наступного дня після перших жертв зіткнень — вірмена Сергія Нігояна, львів'янина Юрія Вербицького та білоруса Михайла Жизневського. Протягом лютого 2014 площі та вулиці Героїв Майдану з'явились у Вінниці (21), Дніпропетровську (22), Козятині (23), Кіровограді (24), Луцьку, Ніжині (26), Каневі (27), Олевську та Знам'янці (28).

У столиці 20 листопада 2014 року Київська міська рада перейменувала відрізок вулиці Інститутської, де 20 лютого 2014 року розстрілювали учасників Майдану, на Алею Героїв Небесної Сотні.

Київська міська рада перейменувала відрізок вулиці Інститутської

Площа Героїв Євромайдану в Тернополі (раніше — майдан Мистецтв) отримала нову назву 23 січня 2014 року, наступного дня після перших жертв зіткнень — Сергія Нігояна, Юрія Вербицького та Михайла Жизневського.

Площа Героїв Євромайдану в Тернополі (раніше — майдан Мистецтв) отримала нову назву 23 січня 2014 року


Також в Тернополі вирішили поставили пам'ятник Небесній сотні. Урочисте відкриття пам'ятника відбулося на свято Покрови Пресвятої Богородиці та в день УПА — 14 жовтня 2016.

пам"ятник Небесній сотні у Тернополі

Площа Героїв Майдану розташована в центрі Вінниці, на перехресті вулиць Магістратської та Театральної. Рішенням Вінницької міської ради від 21 лютого 2014 року перейменовано площу Радянську на площу Героїв Майдану.

Площа Героїв Майдану у Вінниці

Вінниця. 30 родин загиблих Героїв Небесної Сотні з вінничанами і представниками влади 23 лютого 2018 року відкрили на однойменній площі у Вінниці пам’ятний меморіал "Дерево Свободи".

Вінниця

Площа Героїв Майдану — центральна площа Дніпра. Розташована на проспекті Дмитра Яворницького.

Площа Героїв Майдану — центральна площа Дніпра


Тривалий час площа носила ім'я Володимира Леніна, а в центрі площі стояв пам'ятник комуністичному вождю. 22 лютого 2014 року Дніпропетровська міська рада перейменувала площу на честь героїв Євромайдану. Остаточно рішення набуло чинності 25 травня того ж року.

центральна площа Козятина отримала назву площа "Героїв Майдану",


23 лютого 2014 року центральна площа Козятина отримала назву площа "Героїв Майдану", а вулиця Леніна була перейменована на вулицю імені Небесної сотні

Площа Героїв Майдану — центральна площа Кропивницького


Площа Героїв Майдану — центральна площа Кропивницького. 24 лютого 2014 року Кіровоградська міська рада прийняла рішення про перейменування площі Кірова на Героїв Майдану.

КропивницькийПлоща Героїв Майдану в Кропивницькому традиційно є міським центром


Площа Героїв Майдану в Кропивницькому традиційно є міським центром, місцем проведення всенародних гулянь у свята, на ньому встановлюється головна міська новорічна ялинка, тут проводяться мітинги, концерти, спортивні та інші культурно-масові заходи тощо.

площу перед РАЦС у Луцьку надано назву Героїв Майдану


Рішенням міської ради від 26.02.2014 року площу перед РАЦС у Луцьку надано назву Героїв Майдану на честь загиблих учасників Євромайдану. У серпні 2008 року на площі було встановено камінь, на місці якого в майбутньому планується спорудження пам'ятника Степану Бандері.

На площі Героїв Майдану в Каневі за традицією розташовують головну ялинку міста


На площі Героїв Майдану в Каневі за традицією розташовують головну ялинку міста, проводять концерти та народні гуляння.

Відрізок Інститутської у Києві


20 листопада 2014 року Київська міська рада перейменувала відрізок вулиці Інститутської, де 20 лютого відбувалися розстріли учасників Майдану, на Алею Героїв Небесної Сотні.

Алея Героїв Небесної Сотні в Києві


Під час Революції гідності 20 лютого 2014 року на ділянці Інститутської вулиці від Ольгинської вулиці до Майдану Незалежності стався масовий розстріл активістів Євромайдану.

Алея Героїв Небесної Сотні


Алея Героїв Небесної Сотні в Києві - пішохідна. На більшій її частині, там, де в лютому 2014 року відбулися розстріли, обабіч улаштовано пам'ятні знаки, пам'ятники та меморіали на честь героїв Небесної сотні.

 у місті Харків майдан Руднєва перейменовано на майдан Героїв Небесної Сотні


20 листопада 2015 року у місті Харків майдан Руднєва перейменовано на майдан Героїв Небесної Сотні.

Харків

Читайте також - Чому загиблих на Майдані називають "Небесною Сотнею", і хто є автором вислову

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"