Вишгородщина презентувала свою програму в межах міжмузейного мистецького проєкту "Українська зима: від Романа до Йордана"

2 грудня Вишгородський історико-культурний заповідник у Музеї історії Києва презентував свою програму в межах міжмузейного мистецького проєкту "Українська зима: від Романа до Йордана", організованого Національним музеєм народної архітектури та побуту України та Музеєм історії міста Києва. Проєкт презентує найяскравіший цикл зимових свят українців, що за новоюліанським календарем розпочинається на Романа (18 листопада) та закінчується на Водохреща (6 січня)

Журналіст відділу новин
Вишгородщина презентувала свою програму…

Цей особливий святочний час сповнений давніми обрядами, звичаями та ритуалами: колядками та щедрівками, вертепами, ворожінням, веселощами й гостиною.

КЗ КОР "Вишгородський історико-культурний заповідник" підготував цікаву та різноманітну програму, яка занурила глядачів в магію зимових свят та українських народних традицій. Влада Литовченко, кандидатка історичних наук, директорка КЗ "Вишгородський історико-культурний заповідник" розповіла про "Особливості та звичаї зимового циклу українських свят Київського Полісся".

Влада Литовченко

"Українські традиції живуть тоді, коли їх плекають. Ми маємо зберігати  нашу культурну спадщину та передавати наші знання й традиції наступним поколінням" — зазначила Влада Литовченко та запросила всіх відвідати Музеї КЗ КОР "Вишгородський історико-культурний заповідник" й ознайомитися зі старовинними експонатами та традиціями Київського Полісся.

Кандидат історичних наук, директор Центру фольклору та етнографії Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Щибря на прикладі власної колекції старовинного одягу ознайомив відвідувачів з "Особливостями святкового одягу Київського Полісся сер. 19 — поч. 20 ст."

Володимир Щибря

А виступ аматорського театру пісні і танцю "Серпанок" Петрівської ТГ на чолі з Тетяною Яременко подарували справжнє свято та створили атмосферу, у якій трапляються дива. Це було театральне дійство з піснями та танцями, колядки, відтворення стародавніх традицій та ритуалів, ворожіння на долю. Як діти, так і дорослі, залюбки доєдналися до різноманітних старовинних забав — обряди "відкушування калити" та "водіння кози", традиційні дівочі ворожіння, народні співи.

Тетяна Яременко

"Наша нація має багату культуру. Ми отримали у спадок старовинні традиції, обряди та звичаї. І маємо відтворити це та передати своїм дітям і внукам. Важливо, зберегти генетичну пам'ять нашого народу" — додала Тетяна Яременко.

Виставка "Українська зима: від Романа до Йордана" триватиме до 14 січня.

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme