Вища кваліфікаційна комісія має вже 23 тисячі скарг на суддів

На розгляді у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України станом на сьогодні перебуває близько 23 тисяч скарг-заяв на суддів першої та другої інстанцій
Depo.Життя
25 квітня 2016 18:10
ФОТО: depo.ua

Про це під час круглого столу "Дисциплінарна відповідальність суддів в Україні: проблеми і перспективи, європейський досвід" у Києві заявила керівник служби інспекторів ВККСУ Олена Ващук, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Станом на сьогодні на розгляд комісії (ВККС) надійшло близько 23 тисяч скарг-заяв, з них близько 10 тисяч уже розглянуто", - сказала Ващук.

Вона повідомила, що за перший квартал 2016 року комісією прийнято близько 20 рішень. Зокрема, у 7 випадках були оголошені попередження суддям, у 6 випадках - догани, двоє суддів отримали суворі догани і прийнято 4 рішення про направлення рекомендацій до Вищої ради юстиції.

За словами Ващук, відповідно до закону "Про судоустрій і статус суддів", для здійснення членами ВККС України повноважень діє служба інспекторів у складі 42 осіб. Ці інспектори виключно за дорученнями членів комісії здійснюють попередній аналіз заяв щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, готують проекти висновків за результатами перевірки таких заяв.

Нині питання дисциплінарної відповідальності суддів розглядаються двома органами: щодо суддів першої та другої інстанцій займається Вища кваліфікаційна комісія України, щодо притягнення до відповідальності суддів касаційної інстанції та Верховного суду України - Вища рада юстиції.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя