Відзначено найкращий книжковий дебют року (ФОТО)

У Києві в  Національному музеї літератури України відбулося вручення премії "Літературні відкриття року". Перемогу отримала письменниця Оксана Щирба за книгу "Стежка в долонях"

Премія "Літературні відкриття року" була заснована 2015 року Національною спілкою письменників України. Організатори вирішили заохочувати раз на рік кращу українську дебютну прозу.

Цьогоріч відзначили три кращі прозові книги. За словами голови Київської організації НСП, голови журі премії Володимира Даниленка, головний критерій відбору – це професіоналізм. Звертали увагу не лише на рівень мови, а й на скільки цікаво уміє автор розкрити історії, бо в цьому і суть прози.

Найвищу оцінку критики та літературознавці поставили книжці "Стежка в долонях" молодої письменниці та журналістки Оксани Щирби, присвоївши їй першу премію. Збірку "Стежка в долонях" назвали романом виховання в оповіданнях та новелах. Сама авторка зазначила, що не очікувала перемоги, бо мріяла тільки видати книгу, донести свої думки, біль та радість до читача, звернути увагу суспільства на важливі життєві цінності, які губляться в гонитві за кар'єрою та грішми.

"Втім, ця перемога стала для мене великою мотивацією творити далі, розвиватися та вдосконалюватися. Письменництво – це ж не лише стан душі, невід'ємна частинка мене, а й титанічна праця над собою, критичне сприйняття власних творів, вміння прислухатися до порад і вчитися протягом всього життя, незалежно від кількості отриманих премій", - зауважила письменниця.

До книги "Стежка в долонях" увійшла лише невелика кількість новел, оповідань, нарисів та повістей з творчого доробку авторки. До виходу книги у світ письменниці довелося пройти нелегкий шлях тривалістю у більше ніж десять років. Втім, письменниця переконана, що усі випробування лише загартували її, зробили сильнішою та надихнули на написання багатьох історій.

"Сюжет ее историй подсказывает сама жизнь наших соотечественников. Умение увлекательно и просто изложить захватывающую фабулу своих рассказов-в этом основа литературного успеха Оксаны Щирбы. Яркий, самобытный,интеллектуальный, а главное, актуальный дебют", - відзначив видавець Іван Степурін. Також додав, що Оксана Щирба – уже сформований професіонал малої прози, книги якої активно продаються у всіх регіонах України.

Відтак, збірка Оксани Щирби потрапила до списку українських бестселерів минулого року. Також письменниця здійснила Всеукраїнський тур містами України з презентацією своєї книжки. Найближчим часом письменниця планує відвідати ще кілька міст.

"Для мене дуже важливо знайомитися та спілкуватися зі своїм читачем, розуміти його, знати, що йому цікаво та болить. Коли читачі пишуть, що мої оповідання змусили їх більше цінувати життя – я відчуваю себе щасливою. Адже вдячність читача – це дійсно найбільша нагорода".

Сьогодні Оксана Щирба регулярно спілкується з широким колом людей з різних соціальних, вікових та професійних сфер і як письменниця, і як журналістка. Зустрічі з читачами практично у всіх обласних центрах країни, повні зали в бібліотеках і книгарнях підтверджують, що у наш час надважливим є не тільки якість книги, а й особистість автора.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна