Відірватись від історії і села: Чим дивуватимуть українські кіношники найближчі місяці

Восени щотижня очікується 1-2 прем'єри українських фільмів. Наразі питання в тому, чи зацікавлять вони широку аудиторію

Відірватись від історії і села: Чим диву…

Вже другий рік в Україні спостерігається бум українського кіно. Держава зрештою звернула увагу на мистецтво і почала активно фінансувати кінопроекти.

Втім, інтерес до вітчизняних проектів наразі посередній. Сумарні касові збори семи повнометражних ігрових фільмів, які вийшли у 2016-му, склали близько $1,6 млн.

Наразі глядача важко переконати, що українське кіно – це круто і захопливо. А заклики до тонких фібр душі, мовляв, "дізнайся правду про минуле", або ж "важке життя на селі", виявляються не надто ефективними.

Так, картина Тараса Химича "Жива" про дівчину, яка тікає від КДБ і опиняється у таборі УПА, зібрала $40 тис. А фільм "Гніздо горлиці" Тараса Ткаченка, головна героїня якого їде з села на заробітки в Італію, і повертається вже вагітною, - $52 тис.

Загалом у топ-списку найкасовіших українських картин – "Незламна" ($9 млн), створена спільно з росіянами і з порівняно величезним бюджетом у $5 млн, проект студії "Квартал 95" "Вісім перших побачень" ($4,56) з бюджетом у $1,2 млн і фільм "Сафо" ($1,3 млн) про лесбійське кохання, зйомки якого вартували $1,95 млн.

Солідну суму зібрала і картина Олеся Саніна "Поводир". При бюджеті у $2 млн принесла близько $906 тис. Фільм теж історичний і розповідає про трагедію кобзарів у Сталінські часи. Втім, тут річ не лише у ефективній роботі знімальної групи. Стрічку відправили на "Оскар", через що розгорівся скандал (інші хотіли представляти на конкурсі фільм "Плем'я") , і шум та статус нагнав глядачів у кінотеатри.

Доволі показна історія, наприклад, з проектом Вікторії Трофіменко "Брати. Остання сповідь". Картина отримала доволі непогані відгуки критиків. Схвальні рецензії зацікавили кіноманів. Тож за перші вихідні фільм потрапив у першу десятку прокату – 4 тис. глядачів принесли до каси 187 тис. грн. А вже на другий вікенд випав з ТОП-10 – збори скоротилися до 36 тис.

Вочевидь, важкезний фільм з дією у страшних умовах занедбаного українського села, глядачів не привабив. Хоча з високими якостями фільму сперечатися важко.

І от, публіка у передчутті нової серії українських прем'єр. Але от чи вдалося кіношникам хоча б трохи відірватися від історичних перипетій, яких наразі у мистецтві забагато, та сільських реалій, які пересічного мешканця мегаполісу хвилюють мало…

Отже, вже 24 серпня на екрани виходить фільм Зази Буадзе "Червоний". Фільм створений за мотивами однойменного роману Андрія Кокотюхи, який виступив сценаристом картини.

Дія відбуватиметься у 1947 році. За сюжетом, воїн УПА Данило Червоний, потрапляє у сталінські табори, але знаходить сили підняти повстання. Жанр заявлено як історичний бойовик і, власне, наразі у картини кілька бонусів. Перше – виходить вона на День незалежності, коли пересічний обиватель таки починає цікавитися історією. І друге – бойовик передбачає гостросюжетні бійки і стрілялки, які можуть привабити масового глядача.

Втім, у мережі вже зараз натякають: вистачить уже експлуатувати тему УПА і закликати до національної свідомості у розвагах.

Інші навпаки сходили на передпоказ і в цілому вважають, що тему обрано правильно.

З 28 вересня у кінотеатрах стартує комедія Аркадія Непиталюка "Припутні".

За сюжетом, життя закидає ніжинського таксиста Юру у село Припутнє, з якого той не може вибратися.

"Пускай я буду жлоб, пускай я буду жлоб. Але я, щоб ти понімала, за цих полгода ні до однієї дєвочки не підійшов", - починається трейлер-тизер картини з висловлювання Юрка.

Так і бачиться, як мешканці мегаполісів, зачувши суржик і набір штампів, шикуються у черги за квитками.

Трейлер враження не змінює.

У коментарях обговорюють, чи доречно вживати суржик у сучасному кіно.

14 вересня кіноманів запросять на українсько-італійську комедію Андреа Маньяні "Ізі".

За сюжетом, не надто успішний в житті італієць Ісідоро везе у карпатське село труну з тілом загиблого на будівництві українця.

Судячи з трейлеру, сміятися збираються не лише з недолугості головного героя, але і з сільських реалій України, які виставлені в абсурдному світлі.

А з 12 жовтня українці зможуть побачити довгоочікуване українське фентезі Юрія Ковальова "Сторожова застава". Школяр Вітя через портал переноситься на тисячу років назад, де разом з богатирями стає на битву з половцями. Хоча без історії не можуть обійтися навіть у казці, магія і спецефекти будуть теж. Принаймні, трейлер інтригує і виглядає доволі сучасно.

Картину "Мир вашому дому" Володимира Лерта українці зможуть побачити з 26 жовтня. Власне, це екранізація циклу оповідань Шолом-Алейхема про Тев'є-Молочника. Йдеться про класику, дія відбувається у минулому і у селі.

Словацько-українсько проект "Межа" стартує в кінотеатрах з 16 листопада.

Глядачі побачать гостросюжетну історію з елементами трилера і чорної комедії, яка розгортається у прикордонній зоні між Україною та Словаччиною.

Зрежисував картину Петер Беб'як.

З 27 листопада стартують покази танцювального екшену "Давай, танцюй" від режисера Олександра Березаня.

Головний герой приїздить у столицю, аби перемогти у танцювальному турнірі і завдяки цьому зібрати кошти на операцію братові.

Це справді новий жанр для українського кіно, а вже тізер виглядає динамічно і захопливо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme