Видавництво, яке зганьбилося картою України без Криму у підручниках, виправило помилку

Видавництво "Грамота" переробило умовну позначку України без Криму у підручниках історії для 9-10 класів на вимогу Міністерства освіти і науки та Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти"

Редактор стрічки новин
Видавництво, яке зганьбилося картою Укра…
Фото: Рixabay

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Суспільне".

Йдеться про підручники "Історія України" для 9 класу закладів загальної середньої освіти (автор Струкевич О. К.) та "Історія України" (рівень стандарту) для 10 класу закладів загальної середньої освіти (автор Струкевич О. К.), у яких було виявлено мапу України без Криму.

"Щодо невідповідного зображення мапи України у позначках інформуємо, що ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" вжито відповідних заходів реагування. На вимогу Інституту видавництво "Грамота" переробило згадану умовну позначку й підготувало заміну електронних варіантів підручників для розміщення в електронній бібліотеці Інституту", – розповіли у МОН.

Оновлені електронні варіанти підручників розміщено в електронній бібліотеці "Інституту модернізації змісту освіти" (9 клас і 10 клас).

Також видавництво "Грамота" уже підготувало відповідну правку для друкованих варіантів підручників. Нові зразки умовних позначень для вклейки будуть надруковані відповідно до накладів підручників 9 і 10 класів і розіслані до департаментів (управлінь) освіти та науки обласних, Київської міської державної адміністрацій для вклейки/заклеювання на відповідних сторінках в обох підручниках у закладах освіти.

"Наші установи завжди відкриті для обговорення й спілкування щодо підготовки навчальної літератури із суспільством, громадськими організаціями, державними установами й готові вчасно інформувати їх щодо подій в освітянському просторі України", – запевнили у МОН.

У відомстві додали, що проблеми якості навчальної літератури накопичувалися впродовж попередніх років. Так, наразі тривають комплексні експертизи якості шкільної літератури. У МОН запевнили, що приділяють особливу увагу посиленню контролю за дотриманням видавництвами під час підготовки оригінал-макетів коректного висвітлення суспільно-політичних питань відповідно до вимог чинного законодавства України, а також санітарно-гігієнічних вимог друкованої продукції.

Тим часом обговорюється можливість апробації підручників перед їх масовим запровадженням у закладах освіти, що уможливить ширше громадське обговорення і вплив громадськості на якість навчальної літератури.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у шкільних підручниках з історії України для 9-их та 10-их класів видавництва "Грамота", які були видані у 2018 році) виявили карту України без окупованого Криму

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme