Виборча дільниця в Антарктиді: Що сталося з тим, хто голосував за Бойка

В Антарктиді є всесвітньо відома українська станція "Академік Вернадський", де постійно працює близько дюжини українських полярників. Під час виборів ця станція, приблизно на годину, перетворюєтся на виборчу дільницю

Виборча дільниця в Антарктиді: Що сталос…

Явка на дільниці 801052, як ви вже могли здогадатися, стовідсоткова. На президентських виборах-2019 "Академік Вернадський" подарувала українцям мем: з 37 громадян України, які тоді працювали на станції, 19 проголосували за Порошенка, п'ять - за Зеленського, три - за Гриценка, по одному за Богомолець, Кошулинського, Мороза, Наливайченка, Шевченка і Смешка. І один – за тодішнього опоблоківця Юрія Бойка.

Соцмережі вибухнули коментарями, мовляв тепер вся Антарктида шукає ту єдину особу, яка проголосувала за Бойка.

 

Не дивно, що цього разу на виборах парламентських журналісти очікували на результати голосування на "Академіку Вернадському" з особливим інтересом. Що ж там електорат Бойка? Вирахували того єдиного виборця і перевиховали, чи ні?

21 липня голосування вже традиційно відбулося на станції, в барі "Фарадей". Цього разу в ньому взяли участь всі 12 учасників Української антарктичної експедиції. Як повідомляє спостерігачка ОПОРИ, п’ятеро з дванадцяти проголосували за "Голос", двоє - за "Європейську солідарність", четверо – за "Слугу народу"". Один бюлетень визнано недійсним.

За "ОП - ЗЖ", тобто за Бойка, не проголосував ніхто...

Звісно, є варіант, що виборець, який проголосував за нього, вже виїхав. Бо на президентських на "Вернадському" голосували 11 членів постійної експедиції і 26 науковців із сезонного загону, а потім відбулася ротація.

Хоча ми не виключаємо, що його таки вирахували і переконали колеги. А що поробиш, інтелігенція.

ДОВІДКА

Академік Вернадський  — єдина українська антарктична станція, розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює цілий рік і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Заснована в 1953 році як британська станція "Фарадей", в 1996 році її за символічну ціну в один фунт стерлінгів купила у Великої Британії Україна і перейменувала на честь академіка Вернадського.

Головне призначення станції — забезпечення проведення фундаментальних та прикладних наукових досліджень в Антарктиці, виконання Україною міжнародних зобов'язань відповідно до Договору про Антарктику та науково обґрунтованої оцінки перспектив освоєння біологічного та мінерально-ресурсного потенціалу регіону.

Станція "Академік Вернадський" найвіддаленішою виборчою дільницею України, тому виборча процедура тут має свої особливості.  Полярники використовують роздруковані сканкопії бюлетенів, які напередодні надсилає ЦВК. У день виборів в одному з приміщень станції (зазвичай це бар "Фарадей") встановлюють саморобну кабінку для голосування та урну. У присутності всіх членів експедиції відбувається підрахунок голосів, а сканкопію протоколу результатів голосування одразу через відправляють до Києва по інтернету. Відповідальність за забезпечення процесу голосування покладено на виборчу комісію, створену з числа учасників експедиції. 

Протокол дільничної комісії з мокрою печаткою потім передають на материк, але залежно від погоди, нагода це зробити може бути і через рік після виборів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme