Вчені з'ясували, які народи адаптовані до коронавірусу

Австралійські біологи встановили, що адаптація до коронавірусної інфекції у жителів Східної Азії почалася ще 25 тисяч років тому
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на оприлюднені результати дослідження.

Зазначається, що протягом еволюційної історії складу білків в кожній людській популяції змінюється. Так як білки фізично взаємодіють з вірусами, що потрапляють в організм, після кожної вірусної епідемії в протеомі популяції зберігаються білки, специфічні до певного патогену.

"Дослідники з Аделаїдського університету в Австралії вивчили протеоми 26 різних популяцій людей з п'яти континентів і відібрали білки, які сильно взаємодіють з коронавірусами (CoV-VIP) – ті, які беруть участь в імунітеті або використовуються вірусами для захоплення клітин господаря", – йдеться в дослідженні.

Відзначається, що за останні два десятиліття штами коронавірусів викликали три великі спалахи: важкий гострий респіраторний синдром SARS в Китаї в 2002 році, близькосхідний респіраторний синдром MERS в 2013 році в Саудівській Аравії і нинішня пандемія Covid-19.

Вірусні епідемії відбувалися регулярно в історії людства. Сучасні методи досліджень дозволяють з'ясувати, що це були за віруси і який слід вони залишили зі спадковою біологічної пам'яті популяцій.

Згідно з даними дослідження, вчені виявили у жителів Східної Азії унікальний набір з 42 CoV-VIP, специфічних до коронавірусу, які діють щодо цієї групи патогенів в три рази активніше, ніж інші білки. Вік найдавніших CoV-VIP автори оцінили в 900 поколінь. У перекладі на роки це означає, що адаптивна реакція до коронавірусу, що відбилася в еволюції білків, у населення регіону вперше виникла близько 25 тисяч років тому, а потім кілька разів оновлювалася.

"Епідемії коронавірусних інфекцій в цій частині світу відбувалися регулярно в період від 25 до 5 тисяч років тому, в результаті чого в популяції сформувався певний спадковий імунітет", – відзначають дослідники.

Автори сподіваються, що виявлені ними популяційні відмінності щодо нової коронавірусної інфекції допоможуть виробити правильну епідеміологічну стратегію, націлити розподіл вакцин і скоригувати методи лікування.

Нагадаємо, 19 листопада у країні Самоа, яка знаходиться в південно-західній частині Тихого океану (Східна Азія), зафіксували перший випадок зараження коронавірусом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme