UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вчені знайшли у бурштині найменшого динозавра

Китайські палеонтологи виявили в шматочку бурштину, знайденого на півночі М'янми, найменшого з відомих на сьогодні динозаврів

Він отримав назву Oculudentavis khaungraae за великі очниці і помітні зуби і зовні нагадував колібрі, передає Depo.ua із посиланням на ZN.ua.

Поклади бурштину на півночі М'янми датують періодом близько 99 мільйонів років тому. В одному зі шматочків скам'янілої смоли вчені виявили голову схожої на птаха тварини. За допомогою комп'ютерної томографії дослідникам вдалося визначити розміри і будову знахідки.

Довжина черепа невідомого виду складає 7,1 міліметра, а довжина голови з дзьобом не досягала і двох сантиметрів. Ймовірно, довжина тіла тварини була порівнянна з найменшим відомим на даний момент птахом, колібрі-бджілкою, довжина якогоне перевищує шести сантиметрів.

У тварини був дзьоб, який нагадував дзьоб колібрі, але на ньому розташовувалися зуби. Для сучасних птахів це рідкість, тому вчені припустили, що це динозавр не з групи птахів. Очі цього динозавра, судячи з розміру очниць, були великими. Але при цьому назовні вони відкриваються невеликими отворами, тому зіниці тварини, ймовірно, пропускали мало світла — явна ознака денного способу життя.

За поєднання гострих зубів, великих очей і пір'я палеонтологи дали знахідку латинську назву Oculudentavis — у вільному перекладі "окатий і зубастий птах". На думку дослідників, істота полювала на дрібних безхребетних, серед яких могли бути й літаючі комахи.

На сьогодні це найменший відомий динозавр. Без бурштину про його існування вчені, швидше за все, нічого б не дізналися.

Нагадаємо, китайські вчені оголосили, що вони виявили бурштин, який містив фрагмент крила птаха, що жив близько 99 млн років тому.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme