Вчені знайшли рештки "сухопутної" риби віком 360 млн років (ФОТО)

Палеонтологи виявили в гирлі однієї з річок Південної Африки останки найдавнішої риби-целаканта, чиї нащадки могли переродитися в перших сухопутних тварин

Як зазначається в статті, опублікованій в Zoologіcal Journal of the Linnaean Society, ця риба жила в морях Землі приблизно 360 млн років тому, передає depo.ua з посиланням на РИА Новости.

"Дивовижно, але більша частина відбитків тіла цієї риби, які нам вдалося знайти, були залишені мальками і молодими особинами. Це означає, що Serenichthys метали ікру на мілководдях в гирлі річки, порослих водоростями, як це роблять багато сучасних риби", - заявив Роберт Гесс з університету Чикаго.

Вчені знайшли рештки "сухопутної" риби віком 360 млн років (ФОТО) - фото 1

Гесс і його колеги зробили це відкриття випадково - перші скам'янілості їм показали будівельники, які прокладали дорогу біля берегів сезонної річки Сандспруіт, що протікає в околицях ферми Ватерлоо на сході ПАР.

Плодом тривалих пошуків стало відкриття кількох десятків скам'янілих останків древніх лопастеперих риб, збережених в повному і не зруйнованому вигляді. Вони відносяться до числа так званих целакантів - незвичайних мешканців прісноводних річок Землі часів девонського періоду, які володіли потужними плавниками і своєрідними "плечима" і "тазом", що дозволяли їм періодично випливати на сушу і переповзати в сусідні водойми. В цьому їм так само допомагали примітивні легені, які дозволяли рибі насичувати тіло киснем під час таких прогулянок.

Більше новин читайте на Життя.depo.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme