Вчені заявили про те, що COVID-19 має химерне походження

Геном коронавірусу нового типу на 96% збігається з геномом вірусу кажанів, але проникає він в людські клітини завдяки шиповидному білку, який характерний для версії цього вірусу у яванських панголінів

Вчені заявили про те, що COVID-19 має хи…

На думку вчених, новий коронавірус - химера, який вийшов у результаті мутації двох вірусів. Про це повідомив Science Alert.

Так, згідно з наведеними даними, генетичний аналіз вірусу SARS-CoV-2, що  викликає хворобу, показав, що він відноситься до групи бета коронавірусів і доводиться близьким родичем SARS-CoV, який викликає атипову пневмонію і який походить від вірусів кажанів подковоносів.

"Передавальною ланкою між ними і людьми, швидше за все, був дрібний хижак гімалайська цивета, чиє м'ясо популярне в китайській кухні", – припускають вчені.

Вчені стверджують, що SARS-CoV-2 також виник в популяціях кажанів, які представляють собою природний резервуар різних коронавірусів.

"В їхніх організмах інфекції розмножуються, майже не викликаючи симптомів. Можливо, це пов'язано з тим, що імунна система цих тварин добре адаптована до протидії коронавірусу", – йдеться в дослідженні.

Тим часом, деякі з учених вказують і на інших підозрюваних – панголінів. Так, геном коронавірусу, характерного для яванских панголінів, схожий з SARS-CoV-2 на 90%. Це не така велика схожість. Однак шиповидні білки, необхідні для проникнення в клітину, у цього вірусу на 99% подібні до тих, що характерні для SARS-CoV-2.

"Шиповидний білок вірусу RaTG13 збігається з таким у SARS-CoV-2 лише на 77%. Це означає, що коронавірус панголіна може проникнути в людські клітини, а коронавірус кажана – ні. Іншими словами, це своєрідний гібрид між двома вірусами", – обґрунтовують свої висновки експерти.

За словами вчених, процес рекомбінації коронавірусів в природі вже відомий, і він часто призводить до появи гібридних вірусів, здатних атакувати новий вид господарів. Однак для цього два коронавіруси повинні зустрітися в одному організмі.

Експерти схиляються до думки, що поява нового коронавірусу пов'язана з вирощуванням в неволі і вживанням в їжу диких тварин в Китаї.

Нагадаємо, якби не карантин і ізоляція, від коронавірусу могло померти до 40 млн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"