Вчені з'ясували, від кого людина успадкувала небезпечну венеричну хворобу

Дослідники з Кембриджського університету і Університету Оксфорд Брукс встановили, яким чином генітальний герпес з'явився в людському виді

Як виявилось, вірус простого герпесу другого типу зміг подолати міжвидовий бар'єр між шимпанзе і предками Homo sapiens, пишуть у журналі Virus Evolution, передає Depo.ua.

Винуватцем поширення вірусу назвали парантропа Бойса (Paranthropus boisei) – представника одного з видів масивних австралопітеків. Вчені припускають, що саме Парантроп Бойса став сполучною ланкою в ланцюжку поширення вірусу.

Як відомо, простий герпес викликають віруси двох типів: HSV-1 і HSV-2. Перший тип пов'язаний з появою орального герпесу ("застуди на губах"), а другий частіше викликає генітальний герпес, що виявляється в області статевих органів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, другим типом вірусу вражені 11% людей у віці від 15 до 49 років. А препаратів, здатних видалити вірус з організму, досі не існує.

Читайте також: Мавпи стають мутантами через вплив пестицидів: жахливі висновки вчених

Тому вважається, що дії вірусу першого типу були схильні до спільні предки людей і шимпанзе. Коли і за яких обставин сталася передача вірусу другого типу, до цих пір було незрозуміло. Однак автори дослідження склали карту зон проживання різних видів предків людини в Африці, грунтуючись на відомих знахідках останків.

Цю ж інформацію зіставили з даними про поширення вимерлих популяцій шимпанзе і бонобо, а також з палеокліматними даними – графіком змін африканського клімату і ландшафту протягом тисячоліть.

"Зіставлення кліматичних даних і регіонів, де були знайдені останки, допомогло нам виділити види, які з найбільшою ймовірністю могли контактувати і з шимпанзе в лісах, і з іншими гомінін у джерел води", – розповів антрополог Саймон Андердаун.

Він додав, що саме поєднання цих умов і дозволило вірусу перейти бар'єр між шимпанзе і предками людей. Дослідники також вважають, що представники виду парантропа Бойса зустрілися з вірусом, поїдаючи м'ясо шимпанзе, заражених HSV-2 і, відповідно, стали наступною ланкою в ланцюжку поширення вірусу.

Нагадаємо, у Перу знайшли скелети чоловіків, принесених у жертву близько 1000 років тому.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme