Вчені з'ясували, що навіть незначна зайва вага скорочує тривалість життя

Вчені Кембриджського і Гарвардського університетів встановили, що навіть незначна зайва вага може скорочувати тривалість життя
Depo.Життя
14 липня 2016 07:26
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє британський медичний журнал Lancet, передає depo.ua.

Для виявлення впливу зайвої ваги на смертність вчені порівнювали дані майже чотирьох мільйонів людей з Азії, Австралії, Нової Зеландії, Європи і Північної Америки, які ніколи не курили і не мали хронічних захворювань.

В результаті спроб встановити зв'язок між зайвою вагою і ранньою смертю вчені виявили закономірність: ті, хто мав більше зайвої ваги (включаючи ожиріння), помирали раніше. Люди, які мали менше зайвої ваги, згідно з показником індексу маси тіла, жили довше. Проте, навіть невелике перевищення нормальної ваги призводило до скорочення життя.

Також з'ясувалося, що зайва вага більш негативно впливає на чоловіків, ніж на жінок, але причин цього вчені поки не з'ясували. Як зазначається у виданні, зв'язок між тривалістю життя і наявністю зайвої ваги існує на всіх територіях, задіяних в дослідженні.

Для аналізу вчені використовували 239 різних досліджень, проведених по всьому світу. Всього в них взяли участь більше 10 мільйонів людей, з яких було відібрано чотири мільйони, які відповідають вимогам дослідників. В рамках дослідження враховувалися такі дані, як обставини смерті, вік і скориговане відношення ризиків за ознакою статі.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя