Вчені з’ясували, що молодші брати та сестри корисні для здоров'я

Поява молодшого брата або сестри може сприятливо позначитися на статурі первістка
Depo.Життя
16 березня 2016 17:10
ФОТО: depo.ua
Вчені з’ясували, що молодші брати та сестри корисні для здоров
Вчені з’ясували, що молодші брати та сестри корисні для здоров'я

Група дослідників з Мічиганського університету встановила, що наявність молодшого брата або сестри знижує ризик ожиріння у дітей.

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на sciencealert.com.

Вчені порівняли індекси маси тіла майже 700 дітей з США. З'ясувалося, що діти, у яких в віці 2-4 років з'явився молодший брат або сестра, як правило, мали нормальну масу тіла. Серед тих, хто до 6 років залишався єдиною дитиною в сім'ї, шанси набрати надлишкову вагу були втричі вище.

"Результати даного дослідження дають підстави вважати, що діти, у яких є молодші брати чи сестри, рідше страждають від ожиріння, ніж ті, у кого немає братів, або є, але старші, - розповідає провідний автор роботи Джулі Люменг. – Однак у нас вкрай мало відомостей про те, чому поява молодших впливає на вагу в дитинстві".

Дослідники вважають, що це може бути пов'язано із змінами в поведінці. Після появи молодшого брата або сестри дитина більше часу проводить за грою з ними і менше – за екраном телевізора або комп'ютера. Інша гіпотеза свідчить, що батьки починають по-іншому годувати свого первістка. Тепер, встановивши зв'язок, вчені планує детальніше розібратися в причинах.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя