Вчені визначили, що хвороба Альцгеймера може бути заразною

Нове дослідження британських вчених показало, що хвороба Альцгеймера може бути заразною

Група вчених з університетського коледжу Лондона на чолі з доктором медичних наук Джоном Коллінджем вважає, що придбаний гормон, що викликає розвиток хвороби, може передаватися при медичних операціях від людини до людини, пише depo.ua з посиланням на The Telegraph.

У ході дослідження фахівці виявили, що в рідкісних випадках існують набуті форми цього вікового захворювання. Раніше вважалося, що захворювання розвивається у людей автономно і викликано старістю або спадковими факторами.

Вчені відзначили, заразитися хворобою Альцгеймера можна під час переливання крові, при хірургічних втручаннях або під час інвазивного стоматологічного лікування. З причини того, що інкубаційний період може становити до 40 років, люди можуть не знати про те, що були заражені і списувати появу хвороби на старість.

Британським вченим вдалося зробити відкриття під час вивчення результатів розтину восьми пацієнтів, що померли від хвороби Крейтцфельдта-Якоба. Всі вони між 1958 і 1985 роком проходили лікування гормоном росту, яке в результаті було поставлено під заборону.

У мозку чотирьох з пацієнтів були виявлені бета-амілоїди - білок, пов'язаний з хворобою Альцгеймера. Це наштовхнуло вчених на думку про те, що через ін'єкції гормонів росту ці люди могли заразитися невиліковними нейродегенеративними хворобами. Фахівці припустили, що накопичення білків хвороби Крейтцфельдта-Якоба могло спровокувати і накопичення бета-амілоїдів, однак дослідивши 116 пацієнтів з цим захворюванням, не було виявлено білка, що викликає хворобу Альцгеймера.

Дослідники називають своє відкриття гіпотезою, проте планують проводити подальші серйозні дослідження з метою з'ясувати, чи насправді можна інфікувати організм людини бета-амілоїдами і заразитися хворобою Альцгеймера.

Більше новин читайте на Життя.depo.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme