Вчені виявили сигнали від найперших зірок Всесвіту

Група вчених, очолювана астрономом державного університету Арізони Джаддом Боуменом, виявила сліди найперших зірок у Всесвіті

Ці зірки утворилися всього через 180 мільйонів років після появи Всесвіту, передає Depo.ua з посиланням на Новое время.

Щоб знайти ці сліди, команда Боумена використовувала наземний інструмент під назвою радіоспектрометр, розташований в австралійській національній науковій службі Мерчісонської радіоастрономічної обсерваторії в Західній Австралії. У своєму експерименті команда виміряла середній радіоспектр всіх астрономічних сигналів, отриманих на більшій частині південної півкулі, і шукала невеликі зміни потужності в залежності від довжини хвилі.

Радіохвилі надходять в наземну антену, посилюються приймачем, а потім оцифровуються і записуються комп'ютером, подібно до того, як працюють FM-приймачі і телевізійні приймачі. Різниця в тому, що прилад дуже точно відкалібрований і розрахований на максимально рівномірне використання на багатьох радіохвилях. Австралійське національне законодавство обмежує використання радіопередавачів в радіусі 260 км від радіоспектрометру, що істотно знижує перешкоди.

Сигнали, які виявив радіоспектрометр в цьому дослідженні, виходили від первинного водневого газу, який заповнив юний Всесвіт і існував між усіма зірками і галактиками. Вчені змогли зафіксувати спектральний провал, викликаний зниженням інтенсивності фонового випромінювання в ранньому Всесвіті. Проаналізувавши координати цього провалу, дослідники з'ясували, що зірки, відповідальні за зміну фонового випромінювання, з'явилися вже через 180 млн років після Великого вибуху.

"Виявлення цього ледь помітного сигналу відкриває нове вікно в ранній Всесвіт. Малоймовірно, що протягом нашого життя ми зможемо заглянути в більш ранню історію зірок. Тепер, коли ми знаємо, що цей сигнал існує, нам потрібно швидше створювати нові радіотелескопи, які зможуть вивчити цей сигнал набагато глибше", - заявив Джадд Боумен

Судячи з усього, перші зірки Всесвіту були зовсім не схожі на сучасні світила, так як їх надра не містили в собі астрономічних "металів" - елементів важче водню і гелію. Через це розміри таких світил були нічим не обмежені, через що їх маса могла перевищувати сонячну в 300-400 разів.

Раніше вважалося, що перші зірки з'явилися у Всесвіті через 400-500 мільйонів років після Великого вибуху. Сьогоднішні моделі формування зірок з водню і гелію практично не можуть запропонувати сценарій настільки раннього виникнення давніх світил. Ймовірно, вони сформувалися якось не так, як це уявлялося раніше.

Результати досліджень також показують, що температура газу в ранньому Всесвіті була в два рази менше, ніж вважалося раніше, що може бути пояснено його взаємодією з темною матерією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme