Вчені виявили поблизу Сонячної системи планету розміром із Землю

Астрономи знайшли нову екзопланету, яка трохи більша за Землю і обертається навколо червоного карлика лише в 66,5 світлових років від Землі

Вчені запевняють, що це відмінна можливість заповнити величезну прогалину в знаннях про кам’янисті планети в галактиці Чумацький Шлях, передає Depo.ua з посиланням на "НВ".

Місії Кеплер і TESS збільшують кількість виявлень невеликих світів, схожих на Землю або Венеру. І це дуже важливо, адже це скельні планети з потенціалом до життя. Але такі маленькі світи складно виміряти і охарактеризувати, тому що їх знаходять навколо тьмяних зірок. Тому виявлення нового скелястого світу вважається величезним досягненням.

"Ми представляємо відкриття GJ 1252 b, маленької планети, що обертається навколо карлика M. Спочатку об'єкт було відкрито як кандидат в транзитні планети, використовуючи дані телескопа TESS. Ми можемо відхилити всі інші сценарії і показуємо, що це справжня планета", — підкреслили вчені.

GJ 1252 b приблизно в 1,2 рази більша за Землю і приблизно вдвічі важче нашої планети. Цей об'єкт обертається навколо червоного карлика під назвою GJ 1252, зірки, яка становить приблизно 40 відсотків розміру і маси Сонця.

Екзопланета обертається навколо своєї зірки один раз кожні 12,4 години — надто близько для населеності і, ймовірно, примикає до точки, де одна сторона завжди повернена до зірки — але ця орбіта робить її привабливою з іншої причини.

На відстані всього 66,5 світлових років система знаходиться на досить близькій відстані, щоб зірка була досить яскравою для спостережень. Крім того, червоний карлик надзвичайно спокійний для зірки свого типу; і той факт, що планета обертається навколо неї так часто, означає, що є багато можливостей зловити її за допомогою методу транзиту.

"Близькість і яскравість зірки-господаря, а також короткий орбітальний період роблять цю систему зірка-планета привабливою метою для детального вивчення в майбутньому", — пишуть дослідники в своїй статті.

Нагадаємо, вчені зафіксували рекордно швидке зміщення полюсів Землі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme