Вчені виявили нову структуру ДНК всередині людських клітин

Австралійські вчені довели існування нової структури ДНК, яка ніколи раніше не спостерігалося в живих клітинах

Зазвичай ДНК описується як "подвійна спіраль", але нову структуру порівнюють зі "скрученим вузлом", передає Depo.ua з посиланням на Новое время.

"Коли більшість з нас думає про ДНК, ми думаємо про подвійну спіраль. Це нове дослідження нагадує нам про те, що існують абсолютно різні структури ДНК, які можуть бути важливі для наших клітин", - говорить дослідник-терапевт Деніел Крайст з Інституту медичних досліджень Гарвана в Австралії.

Новий компонент ДНК називається структурою інтеркальованого мотиву (i-motif). Вона була вперше виявлена ​​дослідниками в 1990-х роках, але до сих пір спостерігалася тільки в умовах лабораторії, а не в живих клітинах.

Тепер стало відомо, що i-motif утворюється природним чином в клітинах людини, що означає значимість структури для клітинної біології, яка раніше була поставлена ​​під сумнів, оскільки вона була продемонстрована тільки в лабораторії.

"I-motif - це вельми незвичайний вузол ДНК. Структуру цього вузла утворюють пов'язані один з одним основи, розташовані на одній і тій же стороні подвійної спіралі, в той час, як структуру звичайної ДНК утворюють пов'язані основи, розташовані на протилежних сторонах молекули", - відзначають автори роботи.

Азотисті основи в новій формі ДНК, наприклад цитозин, сплітаються з іншими не на протилежній, а на одній і тій же ланцюга, утворюючи з'єднання, що нагадує вузол. Щоб знайти незвичайні вузли усередині клітини, вчені створили крихітний зонд - фрагмент антитіла, який вміє розпізнавати вузли ДНК. Завдяки цьому зонду в ядрах декількох типів людських клітин були знайдені вузли ДНК.

"Найбільше нас хвилювало те, що ми можемо бачити зелені плями - i-motif - які з'являються і зникають з часом, тому ми знаємо, що вони формуються, розчиняються і формуються знову", - говорить один з авторів роботи, Гарван Махане Зерааті.

Вчені впевнені, що "непостійний характер" вузлів i-motif є причиною того, що вони не були виявлені в живих клітинах раніше. Результати досліджень показали, що ці вузли найчастіше формуються, коли клітина проходить через певний етап її життєвого циклу, що позначається як G1.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme