Вчені відкрили ще один ген, який відповідає за біль

Завдяки дослідженням науковців Кембриджського університету у Британії, виявлено ген, який відповідає за формування у людини нервових клітин і відчуття болю
Depo.Життя
15 серпня 2016 08:12
ФОТО: depo.ua

Відкриття в майбутньому дасть можливість контролювати рівень болю у пацієнтів. Наразі відомо вже чотири різні гени, що відповідають за чутливість людини до болю – це DRD2, COMT, OPRK1, DRD1. Для нового дослідження британські вчені дослідили геноми 158 людей з вродженою нечутливістю. Серед них і був знайдений ще один різновид "больового" гену - PRDM12, повідомляє depo.ua з посиланням на видання IFLScilence.

Нововиявлений ген існує у двох варіаціях. Їх можна віднести до генетичних патологій, бо саме вони, на думку вчених, є причиною виникнення захворювання, блокуючи формування нейронів, завдяки яким людина може відчувати біль. Однією з важливих передумов його наявності є те, що ген має бути успадкований від обох батьків.

Варто зазначити, що для життєдіяльності будь-якого організму відчувати біль вкрай важливо: це сигнал тривоги, що забезпечує мобілізацію для захисту від патогенного агента і охорони ураженого болем органу. Зроблене відкриття допоможе створити ефективні препарати, здатні при необхідності не лише придушувати больові відчуття, а й допомогти відчути симптом небезпеки тим, хто такої здатності не має.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя