Вчені розробили унікальний метод лікування раку

Вчені з університету Північної Кароліни знайшли унікальний спосіб лікування ракових пухлин
Depo.Життя
26 лютого 2016 16:35
ФОТО: depo.ua

Цей метод, який вже називають проривом в медицині, підійде навіть для лікування гліобластоми – раку з дуже низькими показниками виживаності, повідомляє depo.ua з посиланням на Факти.

Тільки 30% пацієнтів з гліобластомою (однією з форм раку головного мозку) виживають протягом двох років. Бо, навіть видаляючи новоутворення хірургічно, практично неможливо дістатися до інвазивних відростків раку, які поширюються по мозку і провокують повторний ріст пухлини.

"Ми хотіли з'ясувати – що буде, якщо в цю середу впровадити індуковані нервові стовбурові клітини, які можна буде використовувати для доставки терапевтичного агента в ракові клітини", - сказав доктор Шон Хинтген, доцент в університеті Північної Кароліни.

"Це перший раз, коли технологія прямого перепрограмування була використана для лікування раку", - додав він.

У практичній частині, результати якої опубліковані в журналі Nature Communications, дослідники перепрограмували клітини шкіри, так звані фібробласти, щоб отримати нервові стовбурові клітини, здатні виробляти згубний для пухлини білок. Клітини шкіри, що виробляють колаген та сполучну тканину, відстежують і вбивають ракові клітини.

Перепрограмовані зразки підсадили мишам і досить довго утримували їх на необхідних ділянках мозку за допомогою спеціального фізрозчину, щоб було достатньо часу для пошуку ракових клітин. У залежності від типу конкретного місця розташування пухлини, дослідники змогли домогтися збільшення виживання мишей на 160-220 відсотків.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя