Вчені припускають існування океанів на найближчій до Сонячної системи планеті

Астрономи припускають, що Проксима b, найближчий до нас аналог Землі, швидше за все покрита рідким океаном
Depo.Життя
7 жовтня 2016 17:00
ФОТО: depo.ua

Скеляста планета, виявлена в так званій "живій зоні" найближчої до нашого Сонця зірки може бути покрита океанами. Нові дані повідомили астрономи з університету Марселя, передає Depo.ua з посиланням на phys.org.

Астрономи з Європейської південної обсерваторії заявили про відкриття найближчої до нас потенційно населеної планети – Проксими Центавра b - у серпні нинішнього року. Маса планети складає приблизно 1,2 маси Землі, вона обертається навколо зірки на відстані в 20 разів ближче до світила, ніж Земля до Сонця, і робить один оборот всього за 12 неповних днів.

"Всупереч тому, що можна було б очікувати, така близькість не обов'язково означає, що на поверхні Проксіма b занадто жарко для існування там води в рідкій формі", - говорить планетолог Бастьєн Брюгге.

Справа в тому, що випромінювання зірки Проксима Центавра приблизно в тисячу разів слабше Сонця, а значить, на планеті могли сформуватися умови для зародження життя.

"На цій планеті можуть існувати рідкі океани, і, відповідно, якісь форми життя", - зазначає Бастьєн Брюгге.

Як показують розрахунки астрономів, Проксіма b повинна бути покрита досить тонкою атмосферою, схожою на земну, що, укупі з великою ймовірністю наявності води на ній, помітно підвищує шанси на виявлення на ній життя.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя